images 11  فولاد خوزستان و قهرمانی سیزدهمین دوره رقابت های لیگ برتر

 فولاد خوزستان و قهرمانی سیزدهمین دوره رقابت های لیگ برتر

تیم فوتبال فولاد خوزستان جمعه شب در هفته سی‌ام رقابت‌های لیگ برتر با شایستگی به مقام قهرمانی سیزدهمین دوره رقابت های لیگ برتر دست یافت و موفق شد به دومین قهرمانی‌اش در تاریخ رقابت‌های لیگ برتر برسد.

به گزارش جام جم ورزشی ، شاگردان حسن فرکی در ورزشگاه یادرگار امام تبریز با نتیجه یک بر صفر و بر روی گل با ارزش مهرداد جماعتی در دقیقه ۳۷ پیروز شدند تا با رسیدن به امتیاز ۵۷ قهرمان لیگ برتر شوند .
در هفته پایانی لیگ برتر اما نتایج غیر قابل پیش بینی کم نبود ، پرسپولیس در ورزشگاه غدیر شهر اهواز با نتیجه یک بر صفر بر استقلال صنعتی پیروز شد تا با توجه به شکست نفت تهران در اصفهان و همینطور شکست سنگین استقلال در ورزشگاه آزادی ، بعنوان نایب قهرمانی دست یافته و سهمیه آسیایی بگیرد .
شاگردان علی دایی با روی گل محمد عباس زاده که از روی نقطه پنالتی به ثمر رسید ، به اهداف خود جامه عمل پوشانده و حداقل سهیمه آسیایی را به هواداران خود تقدیم کردند .
در ورزشگاه آزادی تهران شاگردان امیر قلعه نویی در برابر تیم تراکتورسازی تن به شکست ۳-۱ دادند . احمد زاده ، نصرتی و انصاری فرد زننده سه گل تراکتورسازی بودند و تک گل تیم استقلال توسط حنیف عمران زاده به ثمر رسید . با این نتیجه تیم استقلال در رده بندی سقوط کرد تا با قرار گرفتن در رتبه پنجم از گرفتن سهمیه آسیایی نیز محروم شود .

تیم فولاد امروز (جمعه) در هفته سی‌ام رقابت‌های لیگ برتر موفق شد با نتیجه یک بر صفر میزبانش گسترش فولاد تبریز را شکست دهد و به دومین قهرمانی‌اش در تاریخ رقابت‌های لیگ برتر برسد.

81117505 5616676  فولاد خوزستان و قهرمانی سیزدهمین دوره رقابت های لیگ برتر

 

در پایان سی‌امین دوره لیگ برتر تیم‌ پرسپولیس با ۵۵ امتیاز، نفت با ۵۴ امتیاز و تفاضل گل۱۶+، سپاهان با ۵۴ امتیاز و تفاضل گل ۱۶+ (گل زده کمتر نسبت به نفت) و استقلال با ۵۳ امتیاز به تر تیب در رده‌های دوم تا پنجم لیگ جای گرفتند.

علاوه بر تراکتورسازی که با قهرمانی در جام حذفی جواز حضور در لیگ قهرمانان آسیا را گرفته بود تیم‌های فولاد و پرسپولیس به صورت مستقیم و تیم نفت به پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا راه یافتند.

به این ترتیب استقلال پس از ۶ فصل حضور پیاپی در آسیا برای فصل آینده از کسب سهیمه آسیا محروم شد.