753207 663 ترامپ می خواهد ایـــران را پای میز مذاکره بکشاند

هربرت ریموند مک‌مستر، مشاور امنیت ملی کاخ سفید گفت: اولویت اول ترامپ همراه کردن کنگره و کشورهای اروپایی برای بازگرداندن ایـــران به میز مذاکره اســت.

به نقل تسنیم، «هربرت ریموند مک‌مستر»، مشاور امنیت ملی کاخ سفید در نشستی روز پنجشنبه گفت: «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور امریکا کاملا برای لغو توافق هسته‌ای با ایـــران آمادگی دارد.

به نوشته روزنامه صهیونیستی «جروزالم‌پست»، وی که در نشستی به میزبانی اندیشکده نومحافظه‌کار «بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها» حضور داشت گفت: اولویت اول ترامپ همراه کردن کنگره و کشورهای اروپایی برای بازگرداندن ایـــران به میز مذاکره اســت.

مک‌مستر در سخنرانی روز پنجشنبه گفت: در صورتی که کنگره موفق به تصویب قانونی برای «اصلاح» برجام نشود یا اروپایی‌ها با راهبرد جدید امریکایی‌ها همراه نشوند، ترامپ «کاملا» آماده لغو توافق هسته‌ای با ایـــران اســت.

ترامپ در نطق خود در جمعه هفته گذشته گفت: به دولت خود دستور داده اســت تا با همکاری کنگره و متحدان امریکا، برطرف کردن «نقائص جدی» این توافق را آغاز کنند.

ترامپ گفت: «من به دولتم دستور داده‌ام تا با همکاری نزدیک با کنگره و متحدانمان، نقائص بسیار جدی این توافق را برطرف کنند. در صورتی که نتوانیم با کنگره و متحدانمان به توافق برسیم، برجام لغو می‌شود».

مک‌مستر در نشست روز پنجشنبه، درباره توافق هسته‌ای ایـــران و گروه ۱+۵ گفت: «در این توافق نقائص بنیادین مانند بند غروب آفتاب وجود دارد.»

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید