1446501 582 باید بیشتر از 2 گل می‌زدیم

خبرگزاری تسنیم: وینفرد شفر، سرمربی اســتقلال در پایان دیدار با نساجی مازندران در مرحله یک هشتم نهایی مسابقات فوتبال جام حذفی باشگاه‌های کشور که با پیروزی ۲ بر یک آبی‌ها همراه شد، اظهار داشت: در نیمه اول خیلی خوب بازی کردیم و همه کارهایی را که در تمرینات انجام داده بودیم، اجرا کردیم. پرس خیلی خوبی داشتیم و سه شانس خیلی خوب به دست آوردیم.

به بازیکنانم گفته بودم که باید مراقب نساجی باشیم

وی در ادامه افزود: در بین دو نیمه گفتم که یک بازیکن باید به سمت دروازه حریف برود. برخی اوقات یکسری پاس‌های اشتباه داده شد و یکسری هم بازی را به شوخی گرفـــــته بودند. من به بازیکنانم گفته بودم که باید مراقب نساجی به‌عنوان یک تیم دسته اولی باشیم.

خیلی از عملکرد تیمم در نیمه اول خوشحالم

سرمربی تیم فوتبال اســتقلال خاطر نشان کرد: خیلی از این برد و به ویژه عملکرد تیمم در نیمه اول خوشحالم. از تماشاگران هر دو تیم هم تشکر می‌کنم و برای پاشازاده که سابقه حضور در لورکوزن را دارد، آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم ســال آینده در لیگ برتر باشد.

خوشحالم که بزرگ‌ترین دربی آسیا را تجربه می‌کنم

شفر در خصوص دیدار بعدی اســتقلال در لیگ برتر که مقابل پرسپولیس اســت، اظهار داشت: خوشحالم که دربی را تجربه می‌کنم. شنیده‌ام که این بازی بزرگ‌ترین دربی آسیاســت. پرسپولیس تیم خوبی اســت و بازی این تیم مقابل الهلال را هم دیدم. امیدوارم عملکرد خوبی برای تماشاگران خوب‌مان داشته باشیم.

۳ یا ۴ تغییر در ترکیب اســتقلال برای دربی

سرمربی اســتقلال در پاسخ به این سوال که آیا برای دربی تغییری در ترکیب تیمش ایجاد خواهد کرد یا خیر؟، گفت: شاید برای دربی سه یا چهار تغییر در ترکیب‌مان داشته باشیم.

قائدی باید آموزش ببیند

وی درباره آخرین وضعیت مهدی قائدی نیز خاطر نشان کرد: او پسر خوبی اســت، اما خوب بودن به معنای حرفه‌ای بودن نیست و قائدی باید آموزش ببیند. این اولین بار نیست که چنین اتفاقی برایم رخ می‌دهد. گاهی اوقات پیش می‌آید که چنین بازیکنی، پس از بازگشت تبدیل به بازیکن بهتری هم می‌شود. به‌هرحال باید نظم را رعایت کرد. من چنین اتفاقی را در کارلسروهه هم تجربه کردم و آن بازیکنی که داشتم، پس از بازگشت تبدیل به یکی از بهترین‌های تیم ما شد. من خوشحال می‌شوم که قائدی عملکرد بهتری داشته باشد و فکر می‌کنم که او می‌تواند به تیم بازگردد.

شفر در خصوص نداشتن مترجم آلمانی گفت: مترجم آلمانی‌ام به دلیل آنکه همسرش باردار اســت، حضور ندارد و نمی‌دانم چه زمانی بازمی‌گردد. ضمن اینکه فعلاً به زبان انگلیسی کارها انجام می‌شود که خوب اســت.

باید به بازیکنانم تبریک بگویم

 وینفرد شفر در نشست خبری بعد از دیدار اســتقلال – نساجی در مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی نیز اظهار داشت: باید به بازیکنانم تبریک بگویم، چرا که در بازی همه کارهایی که تمرین کرده بودیم و از بازیکنان خواســته بودیم را انجام دادند، گفته بودیم که اگر تیم را از سمت راســت هدایت کنند می‌توانند با پرسی که انجام می‌دهند توپ را از آن خود کنند. با همین پرسی که ما انجام دادیم، موفقی شدیم سه چهار موقعیت گلزنی به دست بیاوریم و فقط یک گلی که با این کارها به ثمر رساندیم برای ما راضی‌کننده نبود، اما در بین دو نیمه با مهاجم تیم صحبت کردم که توپ‌هایی که از سمت راســت و چپ برایش ارســال می‌شود به سمت تیر نزدیک برود و همان‌طور که دیدید علی یک گل خوب به ثمر رساند.

ما باید ۹۰ دقیقه برای برد تلاش کنیم

وی ادامه داد: ما بعد از اینکه ۲ بر صفر پیش افتادیم یک دردسر داشتیم و آن این بود که سه چهار موقعیت را از دست دادیم و در نیمه زمین حریف خیلی راحت توپ را از دست می‌دادیم و چند بار به آنها فرصت ضدحمله دادیم. اینها مسائلی اســت که من در مورد آن با بازیکنان صحبت کرده بودم. ما باید ۹۰ دقیقه برای برد تلاش کنیم.

قربانی باید بیشتر شوت بزند و پاس بدهد

«بازیکنان نساجی در نیمه دوم توپ‌ها را از دروازه خودشان بلند ارســال می‌کردند»، سرمربی تیم فوتبال اســتقلال با بیان این جمله تصریح کرد: امروز خیلی فرصت گلزنی داشتیم. علی قربانی در نیمه اول خیلی خوب بازی کرد، اما باید بیشتر شوت بزند و پاس بدهد. به‌هرحال باید فردا درباره مسائل این بازی با بازیکنان حرف بزنیم. بیشتر از همه چیز خوشحالم که به پیروزی رسیدیم. ما باید مرحله به مرحله شروع به یادگیری بیشتر کنیم. امروز یک بازیکن ما از ناحیه ابرو مصدوم شد و یک نفر هم به دلیل تکلی که روی پایش زدند به زانویش فشار آمد.

نمی‌توانیم انتظار داشته باشیم یک دفعه همه چیز عوض شود

شفر خاطر نشان کرد: گفته بودم که در جام حذفی زمانی که تیمی از لیگ برتر با تیمی از دسته پایین‌تر بازی می‌کند آن تیم لیگ برتری نباید خود را از پیش برنده بداند. ما در نیمه اول فوق‌العاده بودیم و آنها تنها یک موقعیت نصفه و نیمه داشتند. به نظرم اســتقلال فوتبال خوبی ارائه کرد و فقط احتیاج به گل داریم. ما باید مرحله به مرحله بیشتر کار کنیم، نمی‌توان یک دفعه انتظار داشته باشیم که همه چیز عوض شود.

هواداران وفاداری خود را ثابت کردند

وی با تشکر از هواداران اســتقلال و همچنین نساجی گفت: روز گذشته از تماشاگران‌مان خواســتیم که برای حمایت از تیم به ورزشگاه بیایند و آنها هم امروز وفاداری خود را ثابت کردند.

دلیلی ندارد بازیکنانم بی‌جهت کارت بگیرند

سرمربی تیم فوتبال اســتقلال راجع به خشونت شاگردانش در نیمه دوم که منجر به دریافت چهار کارت زرد شد، عنوان کرد: وقتی بازیکنان جلوی تیم توپ را از دست می‌دادند، نفراتی همچون جپاروف مجبور به خطا می‌شدند که کارت می‌گرفـــــتند. به‌هرحال معتقدم که دلیلی ندارد بازیکنانم بی‌جهت کارت بگیرند.

باید در این بازی بیشتر از ۲ گل می‌زدیم

وی در پاسخ به این سؤال که آیا از کیفیت بازی تیم‌تان راضی هستید، گفت: نمی‌توانم بگویم که راضی هستم. ما در صحنه‌هایی به تیم حریف فرصت‌‌های خوبی برای گلزنی دادیم، در صورتی که ما باید در این بازی بیشتر از دو گل می‌زدیم، نه این که منتظر سوت پایان بازی باشیم و از صدای آن خوشحال شویم. ما باید برای پیروزی خیلی بیشتر تلاش کنیم، اما در کل از نتیجه به دست آمده خیلی خوشحالم.

ترجیح می‌دهم از الان راجع به دربی صحبت نکنم

سرمربی تیم فوتبال اســتقلال در آستانه دربی پایتخت در پاسخ به این پرسش که «گاهی اوقات فوتبال بی‌رحم اســت و اشتباهات در دربی می‌تواند نتیجه را عوض کند و شما در این خصوص چه برنامه‌ای دارید؟»، تصریح کرد: ترجیح می‌دهم از الان راجع به دربی صحبت نکنم. همان‌طور که ممکن اســت هر دو تیم اشتباه کنند این امکان نیز وجود دارد که هر دو تیم فرصت گلزنی به دست بیاورند. ما باید در این بازی پاس‌های بلند بدهیم و منطقه بازی را عوض کنیم تا حریف دچار اشتباه شود.

شفر در خصوص اینکه بازیکنان اســتقلال در شوت‌هایی که به سمت دروازه حریف می‌زنند کم‌دقت هستند، توضیح داد: ما به خوبی به سمت جلو حرکت می‌کنیم و وقتی که باید پاس بدهیم کسی نیست که توپ را به گل تبدیل کند، هرچند که علی قربانی در یک موقعیت جاگیری بسیار خوبی انجام داد. قطعاً همه شما بکن‌باوئر را می‌شناسید. از او سوال کردند که چرا آرژانتین در بازی مقابل تیم شما نتوانست گل بزند، او پاسخ داد آنها وقتی نتوانند شوت بزنند طبیعتاً نمی‌توانند گل هم بزنند.

هنوز خیلی کار داریم و باید خیلی تمرین کنیم

وی افزود: امید ابراهیمی خیلی خوب در جریان بازی منطقه را از سمت راســت به چپ و از چپ به راســت عوض می‌کرد، به نظرم هنوز خیلی کار داریم و باید خیلی تمرین کنیم. پرسپولیس هم تیم خوبی اســت که ما در آینده با این تیم بازی داریم. البته اســتقلال هم تیم خوبی اســت.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید