شرکت هولدن از آغاز قرن ۲۱ وارد دوره‌ای از دردسرات مالی شد و پس از چند سرمایه‌گذاری بزرگ و اشتباه، کم‌کم توان خود را برای رقابت از دست داد و در عین‌حال گرانی دستمزدها، فطریقه پایین و سوداوری کم کار را برای ادامه فعالیت هولدن ناممکن ساخت.

میهنی ها| ناقوس مرگ برای خودروهای ساخت اســترالیا به صدا درآمد و هولدن را برای همیشه از خط تولید خارج کرد. این شرکت قدیمی که سابقه فعالیتش به ســال‌ ۱۸۵۳ میلادی برمی‌گردد گرچه ابتدا کار خود را با تمرکز روی صنعت چرم و تزئینات داخلی آغاز کرد اما رفـــــته رفـــــته با بالا گرفـــــتن تب ساخت خودرو، به جرگه سازندگان اتومبیل پیوست و بیش از ۱۱۰ ســال در این حوزه به فعالیت پرداخت.

171567 294 کانگورو‌ها دیگر صنعت خودروسازی ندارند

به نقل میهنی ها، با این حال پس از خروج تویوتا موتورز ژاپن و فورد موتور آمریکا از جرگه سازندگان بومی خودرو در اســترالیا در ســال ۲۰۱۵، تنها عضو فعال این بخش هولدن بود که از قبل همکاری با جنرال موتورز آمریکا، محصولات خود را در این کشور تولید و عرضه می‌کرد. گفته می‌شود این تعطیلی باعث بیکاری حدود ۱۰ هزار کارگر صنعت خودرو  و قطعه در اســترالیا می‌شود.

171568 243 کانگورو‌ها دیگر صنعت خودروسازی ندارند 

هولدن که کار خود در زمینه تولید خودرو را از ســال ۱۹۰۵ با مونتاژ بدنه و بخش‌های فنی اتومبیل آغاز کرد، به فاصله ۱۵ ســال به چنان رشدی رسید که توانست به عنوان تولیدکننده انحصاری محصولات جنرال موتورز در اســترالیا انتخاب شده و از آن زمان تا الان به کار خود در این زمینه مشغول بود. هولدن که زمانی حتی خودروهای برند فورد را نیز تولید و عرضه می‌کرد، بعدها در کنار همین شرکت آمریکایی و البته تویوتا سه شاخه اصلی تولید خودرو در دورافتاده‌ترین نقطه کره زمین بود. این شرکت که تا چندی پیش اقسامی از خودروهای سدان و وانت را تولید می‌کرد، با گسترش کارش در ســال‌های قبل از جنگ جهانی دوم، نخستین بار دفتری مرکزی خود را در ملبورن در ســال ۱۹۳۶ تاسیس کرد. این شرکت در ســال ۱۹۴۸ با تولید خودرویی ارزان‌قیمت به نام اف‌ایکس که بهایی ۷۳۰ دلاری داشت، شهرت بسیاری یافت بطوری‌که در همان روز اول بالغ بر ۱۸هزار سفارش دریافت کرد.

 171570 793 کانگورو‌ها دیگر صنعت خودروسازی ندارند

این شرکت که به طور پیوسته در حال رشد و گسترش فعالیت‌های خود بود تا ۱۹۶۲ توانست با افزایش میزان تولید خود به حدود ۱ میلیون دستگاه، علاوه بر بازار داخلی و نیز کشور همسایه نیوزیلند، به آفریقا، خاورمیانه، آسیا و آمریکای شمالی خودرو صادر می‌کرد. تولید مدل اف‌بی یکی از عمده دلایل گسترش فطریقه این شرکت بود و کاری کرد تا هولدن با داشتن بیش از ۲۴هزار نفر کارگر و کارمند، یکی از بزرگترین خودروسازان زمان خود باشد. از جمله ابداعات صنعت خودرو که هولدن برای نخستین بار آن را در سطحی وسیع به کار گرفـــــت کمربند ایمنی سرنشینان بود که در ســال ۱۹۶۶ روی خودروهای ساخت این شرکت به کار گرفـــــته شد.

171569 852 کانگورو‌ها دیگر صنعت خودروسازی ندارند

مدل کومودور که به لطف موتورهای قدرتمند ۶ و ۸ سیلندر جنرال موتورز و نیسان یکی از محبوب‌ترین محصولات این شرکت از ســال ۱۹۷۸ تا هم‌اینک بود، در اقسام وانت و سدان توانست رقیب مستقیم خودروهای بسیاری خوب جهانی باشد که از اوایل دهه ۸۰ به اســترالیا پای گذاشتند و این آغاز دردسرات هولدن بود. این شرکت از آغاز قرن ۲۱ وارد دوره‌ای از دردسرات مالی شد و پس از چند سرمایه‌گذاری بزرگ و اشتباه، کم‌کم توان خود را برای رقابت از دست داد و در عین‌حال گرانی دستمزدها، فطریقه پایین و سوداوری کم کار را برای ادامه فعالیت هولدن ناممکن ساخت.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید