آووکادو ، فقط خوش طعم نیست و منفعت های بسیار عالی دارد. آووکادو بهترین و مفیدترین چربی ها را دارد، پتاسیم موجود در آن از موز هم بیشتر اســت، سرشار از فیبر و آنتی اکسیدان اســت.

آووکادو به جای …

به جای مایونز

ما از سس مایونز در تهیه بسیاری از غذاها اســتفاده می کنیم، از ســالاد تن و تخم مرغ گرفـــــته تا ســالاد مرغ. اما سس مایونز حاوی چربی های ناســالم اســت و اســتفاده از آن برای برخی از افراد، منع پزشکی دارد.

به جای مایونز از آووکادو اســتفاده کنید. هم طعم و بافت مورد نظر ما را به غذا می دهد و هم چربی موجود در آن از نوع چربی های ســالم اســت. برای این کار، کافی اســت که کمی آووکادو را به صورت خمیر در آورده و اگر این خمیر، سفت تر از میزان انتظار بود، یک قطره روغن زیتون به آن اضافه کنید.

به جای پنیر

البته پنیر به خودی خود، یک ماده غذایی ناســالم نیست اما در مواردی که پنیر پرچرب یا شور اســت، بهتر اســت که با احتیاط مصرف شود. بعضی از افراد، عادت دارند که پنیر را همراه با نان، سبزیجات و حتی در کنار گوشت، مصرف کنند.

شما می توانید هر از گاهی از آووکادو به جای پنیر اســتفاده کنید (مخصوصاً اگر دردسر کلسترول و پرفشاری خون دارید). آن را قطعه قطعه کرده و به جای پنیر در تهیه ساندویچ از آن اســتفاده کنید.

به جای کره

این مورد را می توان یک معجزه تلقی کرد. ما می توانیم به جای کره در تهیه کیک از آووکادو اســتفاده کنیم. به این ترتیب، به جای اینکه کیک ما حاوی مقدار زیادی چربی اشباع و مضر باشد، از چربی خوب (چربی غیر اشباع مونو) در تهیه اون اســتفاده شده اســت. امروزه انواع و اقسام دستورهای پخت کیک وجود دارند که به جای کره از آووکادو در تهیه آن‌ها، کمک گرفـــــته شده اســت.

banner news آووکادو ، جانشینی برای مایونز ، پنیر و کرهاخبار میهنی ها” width=”350″ height=”70″/>

آشپزی لدت بخشه وقتی هر چی بخوای در بخش آشپزی توما داری
جدیدترین و بهترین طریقه ها و مطالب در مورد آشپزی و خانه داری
این آموزش و آشپزی از سایت توما انتشار بافته