حدوداً یک هفته ی دیگر آپدیت Fall Creators عرضه خواهد شد و مایکروسافت به واسطه ی آن امکان متصل کردن دستگاه های آی او اس و اندروید را به ویندوز ۱۰ برای کاربران فراهم خواهد کرد. این اتصال از طریق قابلیت Continue on PC صورت خواهد گرفـــــت. از طریق این قابلیت می توان صفحات وب را بدون اســتفاده از کابل یو اس بی و هر نوع واسطه ی دیگر از دستگاه به کامپیوتر منتقل کرد.

میهنی ها – البته اکنون اســتفاده از این ویژگی تنها برای کاربران اینسایدر ویندوز ۱۰ ممکن اســت و کاربران عادی بایستی صبر کنند تا پس از به روز رسانی ویندوز ۱۰ از آن اســتفاده نمایند. به هر صورت ما در ادامه یک به یک به آموزش نحوه ی اتصال دستگاه های اندرویدی یا آی او اس به ویندوز ۱۰ بدون اســتفاده از کابل می پردازیم. با میهنی ها همراه باشید.

مراحل اتصال دستگاه های اندرویدی و آی او اس به ویندوز ۱۰ بدون اســتفاده از کابل

پیش از فهرست کردن مراحل، ذکر این نکته لازم اســت که برای این کار به یک شماره تلفن نیاز دارید. همچنین مراحلی که در پی می آیند بر پایه ی اســتفاده از دستگاه های اندرویدی هستند اما برای اســتفاده از دستگاه های آی او اس نیز کاربرد دارند.
۱- در مرحله ی اول، بایستی بر روی دستگاه خود اپلیکیشن کورتانا را نصب کنید. جهت ورود به این اپلیکیشن بایستی از همان اعتبارنامه ای که بر روی کامپیوترتان اســتفاده می کنید، اســتفاده کنید.
۲- در مرحله ی دوم، به قسمت تنظیمات setting در کامپیوتری که ویندوز ۱۰ روی آن نصب اســت بروید.
۳- سپس برنامه ی Phone را باز کنید.
1x1.trans آموزش اتصال دستگاه های اندروید و iOS به ویندوز ۱۰ در آپدیت Fall Creators


۴- در مرحله ی چهارم پس از آن که از اتصال کامپیوتر اطمینان حاصل می کنید، بایستی برای متصل کردن دستگاه اندروید یا آی او اس بر روی گزینه ی Add a Phone کلید کنید.
1x1.trans آموزش اتصال دستگاه های اندروید و iOS به ویندوز ۱۰ در آپدیت Fall Creators
۵- در این مرحله می بایست در پنجره ی جدید، کد کشور و پس از آن شماره تلفنتان را وارد کنید. پس از کلیک بر روی گزینه ی Send، یک کد تأیید هویت برای شماره تلفن شما ارســال می شود.
1x1.trans آموزش اتصال دستگاه های اندروید و iOS به ویندوز ۱۰ در آپدیت Fall Creators
۶- در مرحله ی ششم یک اپلیکیشن اندرویدی، با نام Microsoft Apps به شما نشان داده می شود و بایستی آن را دانلود کنید. این اپلیکیشن در ادامه برای اتصال به کامپیوتر به کارتان خواهد آمد.
۷- در اپلیکیشن کورتانا، یعنی همان اپلیکیشنی که در مرحله ی اول نصب کردید، در قسمت Continue your tasks on PC گزینه ی Try it now را لمس کنید.
1x1.trans آموزش اتصال دستگاه های اندروید و iOS به ویندوز ۱۰ در آپدیت Fall Creators

۸- پس از لمس گزینه ی Try it now شاهد دکمه ی Continue in PC خواهید بود و از آن به بعد می توانید هر زمان که در اپلیکیشن کورتانا خبری را باز کردید آن را به کامپیوتر نیز ارســال کنید. ذکر این نکته لازم اســت که روند پردازش صرفاً یک بار قابل اجرا اســت و در صورتی که برای ارســال پیام باری دیگر تلاش کنید، چیزی برای شما در کامپیوتر ارســال نخواهد شد. افزون بر این هر زمان که بخواهید می توانید اتصال به کامپیوتر را قطع نمایید.

Continue on PC صرفاً به کورتونا اختصاص ندارد

این ِویژگی صرفاً برای اپ کورتونا نیست. برای مثال شما می توانید در مرور گوگل کروم نیز هر زمان که خواســتید با مراجعه به بخش Share و پس از آن به بخش Setting، گزینه ی Continue on PC را انتخاب کنید.
افزون بر این موارد، با اســتفاده از این ویژگی می توانید عــکــس هـا را نیز به کامپیوتر ارســال کنید. اما برای این کار بایستی یک مرحله بیشتر انجام دهید. در اپلیکیشن Google Photos در قسمت Share گزینه ی Continue on PC را انتخاب کنید. در این مرحله از شما خواســته می شود که برای فایلی که قرار اســت به اشتراک گذارده شود یک لینک ایجاد کنید. در صورتی که تنها قصد ارســال یک عــکس را دارید می بایست گزینه ی اول را انتخاب نمایید. به همین صورت می توانید لینک هایی که در گوگل ذخیره شده اند را مستقیماً در کامپیوتر باز کنید. گزینه ی Continue on PC در همه ی قسمت های سیستم عامل اندروید وجود دارد اما صرفاً وقتی قادر به اســتفاده از آن خواهید بود که یک لینک قابل اشتراک در آن قسمت ها موجود باشد.

دیگر امکانات قابلیت Continue on PC

افزون بر موارد فوق، با اســتفاده از قابلیت Continue on PC می توان اقدام به پیاده سازی روند همگام سازی در ارتباط با دستگاه های چند سکویی کرد. در اپلیکیشن کورتانا می توان به همگام سازی نوتیفیکیشن تماس های از دست رفـــــته، پیام های وارد شونده، وضعیت باتری ضعیف و … پرداخت.
جهت فعال سازی گزینه ی همگام سازی می بایست از طریق مسیر زیر اقدام کنید:
Cortana> Swipe from left of screen> Setting> Cross Device
سپس امکان انتخاب اپلیکیشن هایی که خواهان پخش نوتیفیکیشن های آن ها بر روی کامپیوتر هستید برای شما فراهم می شود و بایستی به انتخاب آن ها بپردازید. با انتخاب گزینه ی Choose what to synce می توانید به انتخاب اپلیکیشن ها بپردازید.

نحوه ی اتصال دستگاه اندرویدی به کامپیوتر با اســتفاده از کابل یو اس بی
اگر خواهان آن هستید که دستگاهتان را با اســتفاده از کابل یو اس بی به کامپیوترِ دارای ویندوز ۱۰ نصب کنید می توانید از برنامه ی Microsoft Phone که برای ویندوزهای ۸٫۱ به بعد قابل اســتفاده اســت، اســتفاده کنید.

نحوه ی اســتفاده از Microsoft Phone Companion

برای اســتفاده از این برنامه بایستی ابتدا آن را از فطریقهگاه ویندوز دانلود کنید. سپس دستگاه را وصل کرده و برنامه را اجرا نمایید. در این مرحله، برنامه به شکل اتوماتیک قادر به تشخیص و نشان دادن جزئیاتی مانند وضعیت شارژ، فضای ذخیره سازی و … اســت.

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی