نکته بسیار حیاتی در مهندسی این خودرو از مدار خارج شدن موتور بنزینی تا سرعت ۵۰ کیلومتر بر ساعت بوده که سبب می شود موتور برقی این خودرو به تنهایی و بدون هیچ گونه آلودگی S560 را به حرکت درآورد اما به محض عبور عقربه سرعت سنج از مرز ۵۰ کیلومتر بر ساعت، موتور ۶ سیلندر خودرو نیز به طور خودکار اســتارت خورده و وظیفه تامین نیرو و گشتاور بیشتر را بر عهده می گیرد.

164866 754 یک بنز پر زرق و «برق»!

میهنی ها| ارسلان سلیمانیان، لوکس ترین خودرو دوگانه‌سوز جهان، جادارترین خودرو هایبریدی جهان، کم‌مصرف‌ترین و ایمن‌ترین محصول سگمنت سدان های مجلل دنیا؛ این ها تنها گوشه‌ای از «ترین»هایی هستند که محصول جدید شرکت مرسدس بنز با ورود به بازارهای جهانی در ماه جاری میلادی از آن خود خواهد ساخت!

164864 552 یک بنز پر زرق و «برق»! 

به نقل میهنی ها، مرسدس اس ۵۶۰ پلاگین هیبرید (S560e Hybrid PLUG-IN) مدل ۲۰۱۸ که پس از مدت ها گمانه زنی بر روی خط تولید رفـــــت، به گفته «پروفسور توماس وبر»، مدیربخش تحقیقات و توسعه شرکت دایملر بنز قرار اســت که اســتانداردهای جدیدی را در رده خودروهای هیبریدی (دوگانه سوز با سوخت فسیلی-برقی) تعریف کند. با آنکه نسخه هیبریدی S560 با همان طراحی مشابه نسخه های بنزین سوز و دیزلی S-Class بر روی خط تولید خواهد رفـــــت اما چند تفاوت کوچک همچون جلوپنجره کرومی، زه فلزی جانبی و نشاندهنده های شفاف سبب می شوند تا کم اشتهاترین عضو خانواده S-Class از دیگر برادران خود تمییز داده شود. مرسدس S560eمجهز به یک پیشرانه ۶ سیلندر تویین توربو به حجم ۲۹۹۶ سی سی بوده که در کنار یک موتور برقی وظیفه به حرکت درآوردن سدان مجلل مرسدس را بر عهده دارد.

 164865 993 یک بنز پر زرق و «برق»!

موتور ۶ سیلندر این خودرو توان تولید ۳۶۷ اسب بخار قدرت و ۴۸۰ پاوند گشتاور را داراســت. همچنین موتور برقی نیز با تولید ۹۰ کیلووات قدرت و ۳۴۰ نیوتون متر گشتاور مکمل مناسبی برای موتور بنزین سوز S650eاســت. نکته بسیار حیاتی در مهندسی این خودرو از مدار خارج شدن موتور بنزینی تا سرعت ۵۰ کیلومتر بر ساعت بوده که سبب می شود موتور برقی این خودرو به تنهایی و بدون هیچ گونه آلودگی S560 را به حرکت درآورد اما به محض عبور عقربه سرعت سنج از مرز ۵۰ کیلومتر بر ساعت، موتور ۶ سیلندر خودرو نیز به طور خودکار اســتارت خورده و وظیفه تامین نیرو و گشتاور بیشتر را بر عهده می گیرد.

164868 213 یک بنز پر زرق و «برق»! 

به این ترتیب S560 جدید در هر صد کیلومتر از مسیر پیمایش تنها و تنها ۸/۲ لیتر سوخت می سوزاند که برای خودرویی در این کلاس و با چنین وزن و ابعادی رقم حیرت انگیزی به شمار می آید. ضمن آنکه نسخه هیبریدی S560 با تولید و انتشار تنها ۶۵ گرم گاز سمی CO2 در هر کیلومتر از مسیر پیمایش دوست بسیار خوبی برای طبیعت و محیط زیست خواهد بود! برای درک بهتر موضوع کافیست بدانیم که بسیاری از خودروهای ۴ سیلندر اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید