گفته می‌شود نمونه نهایی ون اسپرینتر گرچه در بخش بدنه و طراحی به شدت شبیه ویژن ون اســت اما فاقد بسیاری از ایده‌های امینی یکتا به ویژه در بخش داشبورد هوشمند فاقد فرمان، به کارگیری دوربین به جای آینه، پهپاد و جلوپنجره شفاف هشداردهنده خواهد بود.

 میهنی ها| مرسدس بنز اخیرا اعلام کرده به زودی از نسل جدید خودروی باری و تجاری خود با نام اسپرینتر رونمایی می‌کند. این خودرو که گفته شده با الهام از کانسپت ویژن ون ساخته طراح ایـــرانی دایملر یعنی محمدحسین امینی یکتا طراحی شده، از ســال ۲۰۰۰ در بازارهای جهانی حضور داشته و یکی از محبوب‌ترین ون‌های کاری-تجاری جهان اســت. این خودرو که قرار اســت در حیاتیترین رویداد خودروهای تجاری آمریکای شمالی تا دو روز دیگر رونمایی شود، با فرمی زیبا و مدرن تلاش دارد تا با خودروهای هم‌ رده از قبیل فورد ترانزیت، فولکس واگن ترانسپورتر و رنو ترافیک به رقابت بپردازد.

164655 235 بنز با ایده‌های یک ایـــرانی آینده خودروهای تجاری را متحول می‌کند

 


به نقل میهنی ها، این خودرو آشکارا نسبت به نسل فعلی توسعه یافته و به مدد سیستم‌های نوینی از قبیل دستیار رانندگی خودکار، موتور الکتریکی برد بلند و نیز فضای بارگیری عریض و بزرگ که نقل و انتقال بار با آن ساده اســت، بهترین ساخته مرسدس بنز در این بخش از آغاز ســال ۲۰۰۰ تا حالا اســت. در عین حال این خودرو با سطح بالاتری از ایمنی نسبت به مدل‌های قبلی، کارایی اقتصادی بالاتری داشته و هزینه نگهداری کمتری دارد.

164656 284 بنز با ایده‌های یک ایـــرانی آینده خودروهای تجاری را متحول می‌کند 

حالا همه چشم‌ها در بخش خودروهای تجاری به نمایشگاه خودروهای تجاری آتلانتا (NACV) اســت که در آن از نسل جدید بنز اسپرینتر رونمایی می‌شود. گفته می‌شود بنز با هدف دور زدن تعرفه‌های تجاری جدید آمریکا در بخش خودرو، تلاش دارد تا کارخانه‌ای در چارلستون تاسیس کرده و بخش حیاتیی از پروسه تولید ون اسپرینتر را در این کارخانه مستقر کند. اهمیت و ارزش این کار برای مرسدس بنز از آنجا دوچندان اســت که بازار خودروهای تجاری آمریکا برای بنز دومین بازار حیاتی جهان اســت و این شرکت تلاش دارد تا به شکلی قدرتمند در آمریکا حضور داشته باشد.

 

164657 119 بنز با ایده‌های یک ایـــرانی آینده خودروهای تجاری را متحول می‌کند

به غیر از این، مرسدس بنز تلاش دارد از طریق کارخانه بزرگ خود در دوسلدورف آلمان، تولید نسل جدید ون اسپرینتر را در انواع تک سوز، هیبرید و الکتریکی به ششکلی گسترده کلید بزند. گفته می‌شود نمونه نهایی ون اسپرینتر گرچه در بخش بدنه و طراحی به شدت شبیه ویژن ون اســت اما فاقد بسیاری از ایده‌های امینی یکتا به ویژه در بخش داشبورد هوشمند فاقد فرمان، به کارگیری دوربین به جای آینه، پهپاد و جلوپنجره شفاف هشداردهنده خواهد بود. در واقع نمونه مفهومی با واقعیات بازار هماهنگ شده و با توجه به امورات روزمره تولید می گردد.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید