می توان چندان به فطریقه بالای این خودروی ۳۰۰ هزار دلاری امیدوار بود چرا که رقیب این خودرو محصولی مثل بنتلی بنتایگا اســت که یک غول تمام عیار اســت. اما در مقام یک خودروی آئرودینامیک، مدل ایکس عملکردی جذاب دارد

میهنی ها| اخیرا بازار خودروهای شاسی بلند روی خوشی به مدل ایکس شرکت تسلا نشان داده گرچه نمونه ۷سرنشینه این خودروی تمام برقی قیمتی بسیار گزاف معادل  ۲۹۲ هزار دلار دارد که واقعا نمی ارزد. با اینحال تسلا دارد با سرعتی عجیب جای برندهای قدیمی بازار از قبیل بنز و ب.ام.و را در ذهن مردم می‌گیرد و این اتفاق از حیاتی‌ترین بازار جهان یعنی بازار آمریکای شمالی شروع شده اســت.

163622 347 بررسی جاده‌ای تسلا مدل ایکس 

به نقل میهنی ها، شاسی‌بلند قدرتمند این شرکت با نام ایکس ۱۰۰پی.دی اخیرا توسط وب‌سایت اســترالیایی کار ادوایس آزمایش شده و نتایج جالبی از آن منتشر شده اســت. درهای فالکن و بالاباز شو، ظاهر جسورانه و آئرودینامیک، پیمایش بسیار خوب در کنار شتاب بالا و امکانات فراوان همه باعث شده تا تسلا مدل ایکس ۱۰۰پی.دی بتواند تجربه‌ای موفق از تلفیق فراری ۴۸۸ و تویوتا لندکروزر باشد گرچه این همه ماجرا نیست.


نمره مجموع : ۷
نمره عملکرد و کارایی : ۷
نمره کابین و فضای داخلی : ۷٫۵

نمره تکنولوژی : ۹

نمره قیمت و ارزش : ۶٫۵

نمره رانندگی و هندلینگ : ۷٫۵


 در جریان آزمایش، آزمایش کنندگان متفق‌القول بر ارزش بالای تسلا مدل ایکس به رغم قیمت ۱۰۰ هزار دلاری آن اذعان کردند با اینحال حیاتی‌ترین عیوبی که این خودرو داشترا سطح پایین کیفیت مواد به‌کار رفـــــته در فضای داخلی، برخی دردسرات در طراحی بدنه، و نیز عملکرد کند درب‌های عقابی این خودرو عنوان کردند. در عین حال بهترین خبر در مورد این خودرو توانمندی بالای مدل ایکس در زمینه آفرود در کنار اســتفاده از فناوری های ارتباطی، تکنولوژی های رفاهی و نیز آپشن‌های ایمنی اســت.

163623 954 بررسی جاده‌ای تسلا مدل ایکس 

تسلا مدل ایکس که در سطح پایه با بسته باتری‌های ۷۵ کیلووات ساعتی قادر اســت با هر بار شارژ تا مسافت ۳۸۱ کیلومتر را بپیماید و مدل رده بالای P90D نیز می‌تواند به برد مسافت ۴۱۳ کیلومتر دست یابد در عالی ترین رده میزان پیمایش بیشتری دارد. در حالی که قدرت خروجی مدل اخیر به ۷۶۲ اسب بخار می‌رسد و شتاب گیری صفر تا صد را در زمان ۳٫۲ ثانیه برایان مقدور می‌سازد. در این مدل سطح پیمایش به بیش از ۵۰۰ کیلومتر رسیده اســت.

 

163624 421 بررسی جاده‌ای تسلا مدل ایکس

شتاب این شاسی‌بلند ۳٫۲ ثانیه‌ اســت که تسلا را به سازنده سریع‌ترین شاسی بلندی که تست کرده‌ایم بدل می‌کند. در واقع مدل ایکس ۰٫۲ ثانیه سریع‌تر از فراری یا لامبورگینی به‌سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت می‌رسد که در نوع خود جالب توجه اســت. به نظر می‌رسد که این رکورد کمی کندتر از مدل اس سری P100D اســت (صفرتا ۹۶ کیلومتر بر ساعت در ۲٫۶ ثانیه) اما این را هم در نظر بگیرید که مدل ۳۷۵  ایکس حدودکیلوگرم سنگین‌تر از برادر سدان خود اســت. مدل حاضر در آزمایش از تجهیزاتی چون ردیف سوم صندلی‌ها، پکیج یدک کشی، درب جلوی بازشوی اتوماتیک و چرخ‌های ۲۲ اینچی سود می‌برد.

163625 140 بررسی جاده‌ای تسلا مدل ایکس

وزن اضافی مانعی برای سواری خوب نیست. اگر چیزی باشد کمک می‌کند. کیفیت سواری علیرغم رینگ‌های بزرگ عالی اســت و در پیچ‌های تند حرکت‌های بدنه به‌خوبی کنترل‌شده اســت. مدل ایکس در تست فیگور اِیت رکوردی مشابه با مدل اس P85D برجای می‌گذارد. شتاب جانبی نیز قابل‌تحسین بوده (۰٫۸۹ جی) و در تست ترمز نیز عملکردی خوب از مدل ایکسرا شاهد بودیم. صندلی‌های مدل ایکسجدید هستند و نرم‌تر و راحت‌تر از مدل سدان احساس می‌شوند و حمایت‌های بیشتری از بدن را در پیچ‌ها به عمل می‌آورند.

163626 255 بررسی جاده‌ای تسلا مدل ایکس 

به‌عنوان نتیجه‌ی نهایی نمی توان چندان به فطریقه بالای این خودروی ۳۰۰ هزار دلاری امیدوار بود چرا که رقیب این خودرو محصولی مثل بنتلی بنتایگا اســت که یک غول تمام عیار اســت. اما در مقام یک خودروی آئرودینامیک، مدل ایکس اندکی از برادر مدل S خود عملکرد پایین‌تری دارد.

163627 488 بررسی جاده‌ای تسلا مدل ایکس 
 در مقام مقایسه‌، محدوده‌ی حرکتی اندازه‌گیری شده توسط EPA تنها به ۴۰۷ کیلومتر به ۴۰۲ کیلومتر کاهش‌یافته اســت. درباره‌ی ظاهر خودرو هر چه دوست دارید بگویید. این‌یک عملکرد ویژه برای شاسی‌بلند بزرگی اســت که هفت سرنشین را حمل می‌کند در واقع مدل ایکس نخستین عــکس واضح از آینده خودروهای شاسی‌بلند پاک ولی قدرتمند اســت که علیرغم داشتن برخی ایرادات، محصولیاخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید