مک‌لارن از ابرخودروی ویژه‌ی خود برای بازی ویدئویی گرن توریسمو رونمایی کرد.

هایپرکار جدید مک‌لارن برای بازی ویدئوییِ گرن توریسمو اسپرت معرفی شد. مک‌لارن آلتیمیت ویژن گرن توریسمو، با اســتفاده از فناوری هیبرید و پیشرانه‌ی هشت سیلندر V شکل ۴ لیتریِ توئین‌توربو که از مدل ۷۲۰S قرض گرفـــــته شده اســت، قدرت خروجی ۱۱۵۰ اسب بخار ارائه می‌دهد. این ابرخودروی مجازی، دو موتور برقی برای هر چرخ در جلو دارد. قوای فنی هیبرید حدود ۱۲۷۵ نیوتن‌متر گشتاور در اختیار قرار می‌دهد.

7533a1b5 a2d2 43e6 9f51 cddb719ff3c9 مک‌لارن آلتیمیت ویژه GT، معرفی شد

آلتیمیت ویژن جی‌تی (Ultimate Vision GT) به سیستم تمام چرخ متحرک مجهز باســت و با نگاهی کوتاه به ظاهر آن، به نظر می‌رسد که از آینده آمده باشد. در واقع این مدل مفهومی و مجازی، تعریف تیم طراحی مک‌لارن از خودروی پیشرفـــــته‌ی این شرکت، در ســال ۲۰۳۰ و آینده اســت. گیمرهای گرن توریسمو اسپرت می‌توانند از بین سه نسخه‌ی Performance ،Ulterior و Noir که هر کدام طراحی خاص خود را دارد، انتخاب کنند.

از آنجایی که آلتیمیت ویژن جی‌تی فقط در یک بازی ویدئویی وجود دارد، تیم طراحی مک‌لارن آزادانه عمل کرده اســت و خبری از قوانین سفت‌وسخت خودروهای جاده‌ای نیست. در شاسی، بدنه و سقف، مقدار فراوانی فیبر کربن اســتفاده شده اســت تا وزن این ابرخودرو به ۱۰۰۰ کیلوگرم برسد. در واقع مدل P1 GTR با وزن ۱۴۰۰ کیلوگرمی، بسیار سنگین‌تر آلتیمیت اســت.

c80c5c29 f84b 4092 9d0c 64f30b84b828 مک‌لارن آلتیمیت ویژه GT، معرفی شد

الکساندر الکسیف، طراح آلتیمیت ویژن جی‌تی، می‌گوید:

راننده در این خودرو در نزدیک‌ترین حالت ممکن به جلوی خودرو، قرار می‌گیرد و حس سرعت و ماهیت دینامیک مک‌لارن را با تمام وجود تجربه می‌کند. این ابرخودرو از فناوری هیبرید اســتفاده می‌کند که جای پیشرفـــــت زیادی دارد. طراحی اولیه این خودرو از طرح‌های رو کاغذ شروع شد و سپس به‌صورت رندر کامپیوتری و بعد ماکت مفهومی درآمد. سپس از مدل سه‌بعدی و فناوری واقعیت مجازی اســتفاده کردیم. با اســتفاده از VR، از طراحی و وضعیت قرارگیری راننده درک درستی پیدا کردیم.

آلتیمیت ویژن جی‌تی تک سرنشینه طراحی شده و به لطف طراحی منحصربه‌فرد خود، دیدِ راننده بسیار وسیع اســت. همان‌طور که از یک خودروی مسابقه‌ای انتظار می‌رود، تمام جزئیات موجود در بدنه آیرودینامیک هستند و بی‌هدف طراحی نشده‌اند.

آلتیمیت ویژن جی‌تی با عرضه‌ی بازی ویدئویی مورد انتظار گرن توریسمو اسپرت (به‌طور انحصاری برای کنسول PS4) در تاریخ ۲۵ مهرماه ســال جاری، در دسترس گیمرها قرار می‌گیرد.

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی