338597 300 بعد از ازدواج بدن شما چه تغییراتی می‌کند؟

ازدواج یکی از حیاتیترین بخش های زندگی اســت که نه تنها از نظر روحی بلکه از نظر فیزیکی نیز بر ما تاثیر می گذارد. بنابراین زمانی که شما به شریک زندگی تان جواب «بله» می دهید، باید منتظر تغییراتی باشید که در ادامه مطلب به آنها اشاره کرده ایم.
 
اســترس شما کمتر می شود  
به نقل برترین ها، حتما شما قبل از ازدواج اســترس های زیادی را تجربه کرده اید، از برنامه ریزی های عروسی گرفـــــته تا سر و کله زدن با دیگران در مورد چگونگی برگزاری مراسم و… اما همین که زندگی مشترک تان را آغاز می کنید، همه چیز به آرامش می رسد. تحقیقات ثابت کرده افراد متاهل کمتر از مجردها اســترس دارند.
 
بعد از ازدواج دیگر شما نگران انتخاب نیمه گمشده تان نیستید، اولویت های زندگی تان تغییر می کند و بسیاری از ترس ها و نگرانی هایتان پایان می یابد که نتیجه آن کاهش سطح اســترس تان اســت.
 
زندگی ســالم تری دارید
 ازدواج، حتی بدون آن که خودتان بفهمید، شما را به سمت یک زندگی ســالم تر پیش می برد. به عنوان مثال همسرتان شما را متقاعد می کند که در زمان بیماری هر چه سریع تر به پزشک مراجعه کنید، غذاهای ســالم تری مصرف کنید، سیگار را کنار بگذارید یا این که ورزش را در برنامه روزانه تان بگنجانید. در واقع ازدواج از شما فرد ســالم تری می سازد. به بیان دیگر، حال که زندگی شما وابسته به فرد دیگری اســت، شما آن را جدی تر می گیرید و به سلامت فیزیکی تان اهمیت بیشتری می دهید.  
 
اضافه وزن پیدا می کنید
 درست اســت که شما زندگی ســالم تری خواهید داشت، اما اگر فعالیت بدنی تان کم باشد، باید با وزن ایده آل تان خداحافظی کنید.
 
از آنجا که شما در زندگی مشترک، اســترس کمتری دارید و خیال تان راحت تر می شود، ممکن اســت که خیلی خودتان را تحت فشار نگذارید یا به عنوان مثال به دلیل مسئولیت های زیادی که به عهده تان اســت، از باشگاه رفـــــتن خودداری کنید. اما اگر تناسب اندام برایتان اهمیت دارد، برای فعالیت های بدنی تان نیز زمان بگذارید.
 
فرم بدن تان تغییر می کند
 یکی دیگر از دلایلی که موجب اضافه وزن شما پس ازدواج می شود، تغییر فرم بدن تان، به خصوص برای جناب جنابان، اســت. تحقیقی نشان داده که جناب جنابان زمانی که وارد زندگی مشترک می شوند، سطح تستسترون شان کاهش می یابد که همین امر تغییراتی را در ماهیچه ها و چربی بدن ایجاد می کند.
 
از آنجا که تستسترون مسبب ساخت ماهیچه هاســت، با مقدار کمتر آن ماهیچه های بدن شما آب شده و کالری کمتری خواهید سوزاند. به علاوه چربی بیشتری نیز در ناحیه دور شکم شما ذخیره می شود که نتیجه آن تغییر فرم بدن تان اســت.
 
تصمیمات زندگی تان تغییر می کند

زمانی که شما زندگی مشترک تان را با فرد دیگری آغاز می کنید، همه چیز زندگی تان تغییر می کند. شاید در دوران مجردی چیز دیگری فکر می کردید اما حال تمام تصمیمات تان بر پایه فرد دیگری می چرخد. در واقع «من» تبدیل به «ما» می شود و شما دیگر خودتان را نه یک فرد مستقل، بلکه عضوی از یک تیم می بینید که این تغییرات بر ذهن شما نیز تاثیر می گذارد.

 

عمری بلندتر خواهید داشت
از آنجا که با شروع زندگی مشترک، سبک زندگی تان نیز تغییر می کند و به سمت ســالم تر شدن پیش می رود، مطمئنا بر طول عمرتان نیز موثر خواهد بود.
 
از آنجا که سلامت شما برای همسرتان با اهمیت اســت، او شما را تشویق می کند تا غذاهای ســالم تری بخورید، ورزش کنید و هر از چند گاهی نزد پزشک بروید. جدا از این سبک زندگی، همین که شما می بینید شریک زندگی ای مورد اعتماد دارید، نه تنها بر جسم، بلکه بر روحیه تان نیز تاثیر مثبتی می گذارد که به تبع به زندگی ای بلندتر و شادتر می انجامد.
 
بیماری همسرتان روی شما هم تاثیر می گذارد
درست اســت که شما به سلامت خود و شریک زندگی تان اهمیت می دهید اما زمانی که او بیمار شود، چه می کنید؟ آیا بیماری او روی شما هم تاثیر خواهد گذاشت؟ تحقیقات نشان می دهد زمانی که یکی از زوجین دچار بیماری بلند مدت می شود، احتمال این که شریک زندگی او نیز چه از نظر روحی و چه فیزیکی بیمار شود، زیاد اســت.
 
کمتر ورزش می کنید
 اگر چه اکثر تحقیقات نشان داد که پس از ازدواج فعالیت بدنی افراد بیشتر می شود اما این موضوع همیشه صادق نیست. زمانی که شما ازدواج می کنید، مسئولیت های زندگی تان افزایش می یابد، بنابراین وقت کافی برای رفـــــتن به باشگاه ندارید. یا زمانی که بچه دار می شوید، باید تمام زندگی تان را وقف او کنید که تمام آنها منجر به کاهش فعالیت بدنی می شود. اما اگر می خواهید زندگی ســالم تر و شادتری داشته باشید، برای سلامت خود وقت بگذارید.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید