مدیران تسلا از ساخت جایگاه‌های شارژ سریع در شهرهای بوستون و شیکاگو خبر دادند.

یکی از بهترین مزیت‌های خرید خودروی برقیِ تسلا، شبکه‌ی جایگاه‌های شارژ سریع (Supersharger) این شرکت اســت. در حال حاضر هنوز نمی‌توان به‌ سرعت یک خودروی احتراق داخلی، با یک مدل برقی مسافت طولانی طی کرد؛ ولی با وجود جایگاه‌های شارژ بیشتر، تقریبا می‌توان با یک خودروی برقی تسلا به هر جایی در آمریکای شمالی سفر کرد. مورد حیاتی، شارژ رایگان اســت که البته این قابلیت برای خریدارانی که خودروی خود را در ســال ۲۰۱۷ خرید کرده‌اند، وجود ندارد. جایگاه‌های سوپرشارژر تسلا هنوز در شهرهای بزرگ آمریکا، به‌ اندازه‌ی کافی وجود ندارند که طبق اعلام مدیران تسلا، این رویه تغییر خواهد کرد.

c81699b2 aa65 47dc acad 8ab09c25e02a جایگاه‌های شارژ سریع تسلا در کلان شهرها

بر اساس خبری که در وب‌سایت تسلا منتشر شده اســت، شبکه‌ی جایگاه‌های سوپرشارژر در مراکز شهرهای بزرگ گسترش می‌یابد. شیکاگو و بوستون، اولین شهرهایی هستند که در این برنامه قرار دارند. این جایگاه‌ها با طراحی جدید به‌منظور بهره‌برداری در مکان‌های شلوغ مانند مراکز خرید و فطریقهگاه‌های زنجیره‌ای ساخته خواهند شد تا در هنگام شارژ خودرو، افراد به کارهای جانبی خود بپردازند.

مقاله‌ی مرتبط:

از آنجایی که در جایگاه‌های سوپرشارژر شهری، خودروهای بیشتری برای شارژ وجود دارند؛ این جایگاه‌ها به ظرفیت نیروی ۷۲ کیلووات ساعت مجهز شده‌اند. با وجود چنین ظرفیتی، در صورت قرار گرفـــــتن همزمان چند خودرو در جایگاه، زمان فول شارژ افزایش پیدا نمی‌کند و در زمان ۴۵ تا ۵۰ دقیقه، خودرو کاملاً شارژ می‌شود.

1d87b327 40b3 471b b022 f88c9e18577e جایگاه‌های شارژ سریع تسلا در کلان شهرها

این موضوع برای ساکنان شهرهای پرجمعیت شیکاگو و بوستون بسیار حائز احمیت خواهد بود. مدل ۳ تسلا قیمت کمتری دارد؛ ولی باید در نظر داشت که فقط مدل S تسلا به دلیل داشتن قابلیت شارژ سریع، ارزش خرید پیدا می‌کند. با وجود جایگاه‌های شارژ بین شهری، تا به حال فقط کسانی که در حومه‌ی شهر‌ها ساکن بودند از زندگی با خودروی برقی لذت می‌بردند؛ اما با گسترش یافتن جایگاه‌های سوپرشارژر شهری، افراد بیشتری به خرید خودروی برقی تسلا تمایل پیدا خواهند کرد.

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی