تمام شایعات و اخبار غیر رسمی چند ماه اخیر در مورد نسل بعدی آیفون، سرانجام رنگ واقعیت به خود گرفـــــتند و اپل در جریان رویداد بزرگی که در ســالن همایش اســتیو جابز در مقر جدید این شرکت برگزار شد، به مناسبت دهمین ســالگرد معرفی آیفون، علاوه بر دو مدل آیفون ۸ و ۸ پلاس نسخه‌ای ویژه از این گوشی هوشمند را به همراه بهبودها و تغییرات فراوان رونمایی کرد. اکنون نگاهی داریم به صفحه‌ی مخصوص این محصول منحصربه‌فرد در وب‌سایت اپل تا آن را از زاویه‌ی دید سازنده‌ی آیفون بررسی کنیم.

30b28d99 f1e1 4f62 a5d6 caffa69296dc آیفون 10 از دیدگاه وب سایت اپل

آیفون ۱۰

رؤیای ما همیشه ساخت آیفونی بود که نمایشگر بدون حاشیه داشته باشد؛ آیفونی جذاب که کاربر را محو تماشا کند و به‌شدت هوشمند که به لمس، صدا و حتی نگاه شما پاسخ دهد. با آیفون ۱۰، این رؤیا اکنون رنگ واقعیت به خود گرفـــــته اســت. به آینده سلام کنید…

41312df0 0679 43e0 8274 9d956654238e آیفون 10 از دیدگاه وب سایت اپل

طراحی و نمایشگر

چگونه می‌توان دستگاهی عمیقا هوشمند با ظاهری پیوسته و یکپارچه خلق کرد؟ این هدفی اســت که ما در ابتدا با آیفون‌های اصلی برای خود در نظر گرفـــــتیم و اکنون با آیفون ۱۰ به آن دست یافتیم.

9ea6bea8 25b3 4a4c 940a fad2c9be498a آیفون 10 از دیدگاه وب سایت اپل

ناب‌ترین تجلی از آیفون

برای خلق یک سطح به‌هم‌پیوسته، بدون ایجاد خلل در تجربه‌ی کاربری شما، دکمه‌ی خانگی را با شیوه‌های آشناتری برای مسیریابی جایگزین کردیم. اکنون دستورات حرکتی خلاقانه، گشت و گذار در آیفون ۱۰ را آسا‌ن‌تر می‌کنند و یک سوایپ از پایین، شما را به صفحه‌ی خانگی می‌برد. برای اســتفاده از قابلیت چندوظیفگی، به‌آسانی به سمت بالا سوایپ و مکث کنید. با سوایپ به پایین، بدون درنگ کنترل سنتر قابل شخصی‌سازی را باز کنید. برای صحبت با سیری، دکمه‌ی کناری را فشار دهید و نگه دارید. دکمه‌ی کناری را دو بار فشار دهید تا پرداخت‌های ایمن را به‌وسیله‌ی اپل پِی انجام دهید.

فناوری‌های بی‌شمار در یک فضای بسیار کوچک

سیستم دوربین TrueDepth به شما امکان می‌دهد عــکــس هـا شگفت‌انگیز ثبت و فیس‌آی‌دی را فعال کنید. این سیستم دوربین در فضای بسیار کوچکی در بالای نمایشگر قرار گرفـــــته اســت. در این فضای بسیار کوچک، برخی از پیشرفـــــته‌ترین فناوری‌هایی که تاکنون توسعه داده شده قرار گرفـــــته اســت.

نمایشگر سوپر رتینا

پنل اولد به‌کاررفـــــته در نمایشگر سوپر رتینای اچ‌دی تنها یک اولد معمولی نیست؛ بلکه یک نمونه‌ی سفارشی و کاملا منطبق با اســتانداردهای ما اســت. این نمایشگر امکان نمایش محتوای HDR را با نسبت کنتراســت یک در یک میلیون، وضوح عــکس و طریقهنایی بالا، رنگ‌های گسترده و بهترین دقت رنگ موجود فراهم می‌کند. نمایشگر ۵.۸ اینچی آیفون ۱۰ با وضوح عــکس ۲۴۳۶ در ۱۱۲۵ پیکسل و تراکم ۴۵۸ پیکسل در اینچt یکی از بهترین نمونه‌های موجود در بازار اســت.

نمایشگر خیره‌کننده و لب به لب

با اســتفاده از فناوری نمایشگر گردشده در لبه‌ها، پنل اولد همراه با خمیدگی دستگاه تا بیشترین حد ممکن گرد می‌شود. سپس با به‌کارگیری فرآیندی به نام «ساب پیکسل آنتی آلیاسینگ»، هر پیکسل برای لبه‌های بدون شکستگی و هموار وفق داده می‌شود.

بهترین دقت رنگ موجود

سیستم مدیریت پیشرفـــــته‌ی رنگ در نمایشگر سوپر رتینای اچ‌دی، بهترین نمونه‌ی موجود در بازار اســت. در این صورت،  از هر حالت رنگی که اســتفاده کنید (P3 یا sRGB)، آیفون ۱۰ به‌صورت خودکار محتوای مورد نظر را در آن قالب نمایش می‌دهد. در نتیجه رنگ‌های که مشاهده می‌کنید، همان رنگ‌هایی هستند که کارگردان یا سازنده‌ی محتوا از آن اســتفاده کرده اســت.

نمایشگر True Tone برای آسوده‌ترین تجربه‌ی تماشا

فناوری True Tone از یک سنسور تشخیص نور پیشرفـــــته‌ی ۶ کاناله اســتفاده می‌کند تا به‌دقت رنگ سفید را برای تطابق با دمای رنگ نور محیط شما متوازن کند. در نتیجه، عــکــس هـا نمایشگر، ظاهری همانند یک صفحه‌ی چاپ‌شده دارند و از خستگی چشم شما جلوگیری می‌کنند.

فناوری HDR برای اولین بار در آیفون

آیفون ۱۰ یک نمایشگر مجهز به دامنه‌ی رنج بالای واقعی یا اچ‌دی‌آر دارد. شما می‌توانید فیلم‌ها و برنامه‌ها را در قالب دالبی ویژن و اچ‌دی‌آر ۱۰ تماشا کنید. عــکــس هـا اچ‌دی‌آر شما ظاهری بیش از پیش جذاب خواهند داشت. افزون بر این، قادر به تماشای عناوین اچ‌دی‌آر از آیتونز، نت‌فلیکس و … خواهید بود.

بادوام‌ترین شیشه‌ی به‌کاررفـــــته در یک گوشی هوشمند

پشت و روی آیفون ۱۰ به‌طور کامل از بادوام‌ترین شیشه‌‌ی موجود و به همراه یک لایه‌ی تقویتی که ۵۰ نسبت عمق بیشتری دارد ساخته شده اســت. یک لایه‌ی اپتیکال منتصــویر‌کننده، رنگ‌ها را بهبود می‌بخشد و یک پوشش چربی‌گریز از به جا ماندن لکه و اثر انگشت جلوگیری می‌کند.

27fdefa9 d572 48d9 a7ad 4d9926c0f7ad آیفون 10 از دیدگاه وب سایت اپل

فیس آی‌دی؛ انقلابی در تشخیص هویت

احراز هویت ایمن

چه چیزی می‌تواند طبیعی‌تر از یک لمس باشد؟ یک نگاه. این موضوع ماهیت فیس آی‌دی را شکل می‌دهد؛ یک سیستم احراز هویت ایمن و قدرتمند که بسیار راحت‌تر از تاچ آی‌دی عمل می‌کند. این سیستم باز کردن قفل گوشی و پرداخت‌های مالی را سریع، آسان و ادراکی می‌کند. چهره‌ی شما اکنون گذرواژه‌ یا رمز عبور شما اســت.

فناوری شگفت‌انگیز در پس سادگی

سیستم دوربین TrueDepth از چندین فناوری خلاقانه تشکیل شده اســت که با همکاری هم در زمان واقعی و به‌کارگیری یک نقشه‌ی عمیق و با جزئیات از چهره‌ی شما، به سرعت هویتتان را تشخیص می‌دهد.

تابشگر نقطه: با تابیدن بیش از ۳۰ هزار نقطه‌ی نامرئی به چهره‌ی شما، یک نقشه‌ی منحصربه‌فرد از آن ساخته می‌شود.

دوربین مادون قرمز: یک دوربین مادون قرمز الگوی نقطه‌ها را می‌خواند، یک عــکس مادون قرمز ثبت می‌کند؛ سپس داده‌ها را به‌صورت ایمن در اختیار چیپ A11 Bionic‌ قرار می‌دهد تا تطابق تأیید شود.

طریقهن‌کننده‌ی مادون قرمز: نور نامرئی مادون قرمز به تشخیص چهره‌ی شما در محیط‌های تاریک کمک می‌کند.

چهره‌ی شما اکنون گذرواژه‌ی شما اســت

با فیس آی‌دی، قفل آیفون ۱۰ تنها زمانی باز می‌شود که به آن نگاه کنید. این سیستم به گونه‌ای طراحی شده اســت تا توسط عــکــس هـا و نقاب‌های جعلی فریب نخورد. نقشه‌ی چهره‌ی شما رمزنگاری و توسط Secure Enclave محافظت می‌شود. عملیات احراز هویت نیز بی‌درنگ از روی دستگاه شما (و نه فضای ابری) انجام می‌شود.

یک بار شناخت شما کافی اســت

چیپ A11 Bionic با به‌کارگیری یادگیری ماشینی، تغییرات ظاهری شما را تشخیص می‌دهد. اگر عینک به چشم بزنید، از کلاه اســتفاده کنید یا ریش و سبیل بگذارید، ممکن اســت دوستانتان شما را تشخیص ندهند؛ اما آیفون ۱۰ به‌خوبی شما را می‌شناسد.

به‌قدری هوشمند که تنها زمانی که بخواهید عمل می‌کند

برای افزایش امنیت، فیس آی‌دی تنها زمانی که با چشمان باز به دستگاه نگاه کنید، قفل آیفون ۱۰ را باز می‌کند. این موضوع بدین معنی اســت که فیس آی‌دی می‌تواند اعلان‌ها و پیام‌ها را نیز نمایش دهد، هنگام مطالعه نمایشگر را طریقهن کند یا حجم صدای یک هشدار را کاهش دهد.

نقشه‌برداری از چهره

فیس ‌آی‌دی توسط دوربین TrueDepth فعال می‌شود و راه‌اندازی آن آسان اســت. این سیستم با تابش و تحلیل بیش از ۳۰ هزار نقطه‌ی نامرئی، به دقت از عمق چهره‌ی شما نقشه‌برداری می‌کند.

اپل پی

فیس آی‌دی برای اســتفاده از سیستم پرداخت اپل پی بسیار ایمن اســت و تنها با یک نگاه عمل می‌کند.

bcd5ceee 96e5 4799 a641 dcd17da7a26e آیفون 10 از دیدگاه وب سایت اپل

دوربین TrueDepth

تصور می‌کنید چه مقدار نوآوری می‌تواند در یک فضای کوچک خالی قرار بگیرد؟ ظاهرا بسیار زیاد. سیستم دوربین TrueDepth با به‌کارگیری دوربین‌ها و سنسورهای پیچیده، امکاناتی ارائه می‌دهد که انجام آن‌ها تنها با آیفون ۱۰ امکان‌پذیر اســت.

فناوری‌های شگفت‌انگیز در یک فضای فوق کوچک

یک سیستم پیچیده از فناوری‌های قدرتمند با همکاری با چیپ A11 Bionic، فیس آی‌دی، سلفی با حالت پرتره و انیموجی را فعال می‌کنند.

فیس آی‌دی؛ چهره‌ی شما گذرواژه‌ی ایمن شما اســت

سیستم احراز هویت انقلابی آیفون ۱۰ کار خود را با ثبت داده توسط دوربین TrueDepth آغاز می‌کند. سنسورها مختصات منحصربه‌فرد چهره‌ی شما را می‌خوانند و آن را با اطلاعاتی که توسط Secure Enclave محافظت می‌شود مقایسه می‌کنند. اگر داده‌ها مطابقت داشته باشند، قفل آیفون ۱۰ باز می‌شود.

حالت پرتره و سلفی‌هایی با عمق واقعی

با دوربین آیفون ۱۰، ثبت عــکــس هـا سلفی با یک افکت عمق میدانی که چهره‌ی شما را برجسته و پس‌زمینه‌ی عــکس را محو می‌کند امکان‌پذیر اســت. دوربین TrueDepth با چیپ A11 Bionic، عــکــس هـا را ثبت و این افکت را تنها با یک لمس انگشت فعال می‌کند.

لایتینگ پرتره و سلفی‌هایی با افکت حرفه‌ای

حالت جدید لایتینگ با اســتفاده از الگوریتم‌های پیچیده در محاسبه‌ی نحوه‌ی تعامل مشخصات چهره‌ی شما با نور و سپس به‌کارگیری این داده‌ها، افکت‌های نورپردازی خارق‌العاده‌ای خلق می‌کند.

انیموجی، شیوه‌ای جدید برای خلق شخصیت

اعتراف کنید. شما همیشه می‌خواســتید یک اسب تک‌شاخ باشید. اکنون دوربین TrueDepth با همکاری با چیپ A11 Bionic، بیش از ۵۰ حرکت ماهیچه‌ای مختلف چهره‌ی شما را ثبت و تحلیل و سپس این حالات را در ۱۲ انیموجی مختلف منتصــویر می‌کند.

ویدئویی‌ بسازید که شما را به دنیایی جدید می‌برد

Clips، اپلیکیشن رایگانی اســت که به شما امکان ساخت ویدئوهایی جالب و قابل اشتراک را با اســتفاده از متن، مؤلفه‌های گرافیکی، افکت‌ها و … می‌دهد. حالت Selife Scenes در آیفون ۱۰ با اســتفاده از دوربین TrueDepth، شما را در چشم‌اندازهای ۳۶۰ درجه‌ی کارتونی غوطه‌ور می‌کند.

b4bc309a dbf9 4f40 acfe cb70dc36ab14 آیفون 10 از دیدگاه وب سایت اپل

دوربین دوگانه‌ی ۱۲ مگاپیکسل؛ هنر عکاسی، آسان‌تر از همیشه

آیا یک دوربین می‌تواند از آنچه چشم می‌بیند، جزئیات بیشتری ثبت کند؟ برای پاسخ به این سؤال، ما دوربین‌هایی سریع‌تر و مجهز به تثبیت‌کننده‌ی اپتیکال عــکس را به همراه یادگیری پیشرفـــــته‌ی ماشینی چیپ A11 Bionic به کار گرفـــــتیم. نتیجه‌ی آن، یک سیستم تصــویر‌برداری شد که بیشتر می‌بیند، بیشتر درک می‌کند و کارهای بیشتری انجام می‌دهد.

دوربین زاویه‌ی عریض

یک لنز مجهز به گشادگی دیافراگم f/1.8، تثبیت‌کننده‌ی اپتیکال عــکس (OIS) و یک سنسور ۱۲ مگاپیکسلی بزرگ‌تر و سریع‌تر، محبوب‌ترین دوربین دنیا را بیش از پیش بهبود داده اســت.

دوربین تله‌فتو

آیفون ۱۰ از سیستم تثبیت‌کننده‌ی اپتیکال عــکس در دوربین تله‌فتوی قدرتمند f/2.4 خود بهره می‌برد. این دو دوربین در کنار یکدیگر قادر به انجام زوم اپتیکال دو برابری و ثبت عــکــس هـا شگفت‌انگیز در حالت پرتره هستند.

حالت پرتره و یک افکت عمق میدانی چشم‌نواز

حالت پرتره اکنون با جزئیات شفاف‌تر، محوشدگی طبیعی‌تر پس‌زمینه، عملکرد بهبودیافته در نور کم و دسترسی به فلش در صورت لزوم، بیش از پیش بهتر شده اســت.

لایتینگ پرتره و افکت‌های نورپردازی حرفه‌ای در زمان واقعی

بر اساس اصول اساسی نورپردازی، لایتینگ پرتره نرم‌افزار و سخت‌افزار پیچیده نظیر دوربین‌های تشخیص عمق و نقشه‌برداری چهره را ترکیب می‌کند تا یک افکت نورپردازی حرفه‌ای خلق کند.

ISP پیشرفـــــته و جدید

پردازنده‌ی سیگنال عــکس هوشمند مخصوص اپل، مؤلفه‌های موجود در صحنه نظیر افراد، حرکات و شرایط نوری را تشخیص می‌دهد و پیش از ثبت عــکس آن‌ها را بهینه می‌کند. این پردازنده همچنین فرآیند پیشرفـــــته‌ی پیکسل، ثبت رنگ‌های گسترده، فوکوس خودکار سریع‌تر و عــکــس هـا HDR را ارائه می‌دهد.

فیلترهای جدید، فلش بهتر و جذابیت بیشتر

از لحظه‌ای که شما اقدام به ثبت یک عــکس می‌کنید تا ویرایش نهایی آن، آیفون ۱۰ فرآیند خلق عــکــس هـا شگفت‌انگیز را آسان‌تر می‌کند. فناوری فشرده‌سازی نسل بعدی HEIL، به شما امکان می‌دهد عــکــس هـای جدید با کیفیت پیشین اما حجم کمتر ثبت کنید.

افکت‌های لایو فتو و فیلترهای جدید

اکنون می‌توانید عــکس لایو محبوب خود را به یک ویدئوی جالب تبدیل کنید و آن را به عقب یا جلو ببرید. با اســتفاده از یک افکت زیبای نوردهی، آتش‌بازی عــکس را به رگه‌هایی طریقهن در آسمان تبدیل کنید و از فیلترهای جدید برای افزودن ظاهر کلاسیک به عــکــس هـا پرتره اســتفاده کنید.

فلش LED چهارگانه‌ی True Tone و Slow Sync

فلش LED جدید آیفون ۱۰ با فناوری Slow Sync به شما کمک می‌کند تا در محیط‌هایی با نور کم و زمانی که می‌خواهید سوژه‌ی پیش‌زمینه‌ی عــکس طریقهن‌تر از پس‌زمینه باشد، عــکــس هـا باکیفیت‌تری ثبت کنید. فلش چهارگانه‌ی آیفون ۱۰ نیز اکنون طریقهنایی بیشتری ارائه می‌دهد و به کاهش نقاط تند عــکس کمک می‌کند.

ویدئویی‌هایی که متعلق به نمایشگر بزرگ هستند

شما چه یک پدر یا مادر باشید، چه یک دانشجوی فیلم‌سازی یا یک کارگردان، آیفون ۱۰ به شما امکان ضبط ویدئوهای فوق‌العاده‌ای را می‌دهد. رمزگذار ویدئوی اختصاصی اپل پردازش عــکس را در زمان واقعی انجام می‌دهد تا کیفیت عــکس را به حد مطلوب برساند و با یک فشرده‌ساز HEVC، شما همان کیفیت پیشین را در قالب حجمی کمتر خواهید داشت.

ویدئوهای ثابت‌تر

تثبیت‌کننده‌ی پیشرفـــــته‌ی ویدئو از یک سنسور جدید و بزرگ‌تر و ISP قدرتمندتر اســتفاده می‌کند تا هر آنچه ضبط می‌کنید، تثبیت کند. تثبیت‌کننده‌ی اپتیکال عــکس به‌منظور کاهش تارشدگی ناشی از حرکت و لرزش دست در نور کم طراحی شده اســت. در نتیجه حتی زمانی که دستان شما تکان می‌خورند، فیلم‌های شما ثابت و شفاف خواهند بود.

cb273f4b 7d42 4b6b a905 9f101699f1a2 آیفون 10 از دیدگاه وب سایت اپل

A11 Bionic

آیا می‌توانید یک چیپ طراحی کنید که هم قدرتمند و هم هوشمند باشد؟ بله، ما به شما چیپ A11 Bionic را معرفی می‌کنیم؛ قوی‌ترین و هوشمندترین چیپی که تاکنون در یک گوشی هوشمند به‌ کار رفـــــته اســت.

قدرت بی‌سابقه، هوش ابرانسانی

با ۶ هسته و ۴.۳ میلیارد ترانزیستور، A11 Bionic چهار هسته‌ی بهینه دارد که تا ۷۰ نسبت سریع‌تر از چیپ پیشین A10 Fusion عمل می‌کند و شامل دو هسته‌ی پردازشی نیز می‌شود که تا ۲۵ نسبت سریع‌تر از نسل قبل هستند. این پردازنده زمانی که به سرعت بیشتری نیاز داشته باشید، می‌تواند هر ۶ هسته را به‌صورت هم‌زمان به کار بگیرد.

موتور عصبی

موتور عصبی یک سخت‌افزار اســت که به‌منظور به‌کارگیری یادگیری ماشینی (نوعی از هوش مصنوعی که به کامپیوتر امکان می‌دهد تا از طریق مشاهده، آموزش ببینند) ساخته شده اســت. این قطعه قادر به انجام محاسبات فوق سریع اســت و در عین حال کارابی بسیار بالایی نیز دارد.

وظیفه یک موتور عصبی چیست؟

موتور عصبی موجود در چیپ A11 bionic یک طراحی دو هسته‌ای دارد و قادر به تشخیص افراد، مکان‌ها و اشیاء اســت. این قطعه با اســتفاده از یادگیری ماشینی، می‌تواند در هر ثانیه ۶۰۰ میلیارد عمل انجام دهد و نیرودهنده‌ی اصلی به قابلیت‌های اصلی گوشی نظیر فیس آی‌دی و انیموجی اســت.

مهندسی شده برای بهره‌وری بالا

چیپ A11 Bionic انرژی بالای مورد نیاز خود را به‌صورت هوشمندانه از طریق هدایت وظایف بین هسته‌های پردازشی و بهینه مدیریت می‌کند. در نتیجه اغلب اموری که انجام می‌دهید نظیر پیام‌رسانی یا وب‌گردی، به سرعت و با صرف کمترین انرژی ممکن صورت می‌گیرد. در صورت افزودن یک طراحی سفارشی برای باتری، آیفون ۱۰ دو ساعت بیشتر از آیفون ۷ عمر خواهد کرد.

Metal 2 و Core ML

متال ۲ یک نرم‌افزار اختصاصی اپل اســت که به توسعه‌دهندگان امکان ساخت بازی‌هایی با قالب کنسول برای آیفون‌ می‌دهد. همچنین کور ام‌ال توسعه‌دهندگان را قادر می‌کند تا یادگیری ماشینی را با اپلیکیشن‌های خود سازگار کنند. پردازشگر مجتمع گرافیکی A11 برای تجربه‌های واقعیت افزوده و بازی‌های سه‌بعدی جدید بهینه شده اســت.

53f47520 d5bb 42cf 9efa d1cb5b11fe06 آیفون 10 از دیدگاه وب سایت اپل

شارژ بی‌سیم برای دنیای بدون سیم

چگونه یک آیفون را برای یک دنیای بدون سیم طراحی می‌کنید؟ با گسترش فناوری‌ بی‌سیم نظیر هدفون‌ها و شبکه‌های پیشرفـــــته برای معرفی شارژ بی‌سیم سریع. اکنون با بازگشت طراحی شیشه‌ای و با یک سیستم شارژ بهینه، می‌توانید آیفون ۱۰ را به‌سادگی و بدون نیاز به سیم شارژ کنید.

طراحی شده به گونه‌ای که در همه جا حاضر باشد

تلاش کردیم تا کاربرانمان از راحتی شارژ بی‌سیم در همه جا لذت ببرند. در نتیجه، آیفون ۱۰ با شارژرهای بی‌سیم Qi که معمولا در هتل‌ها، کافه‌ها، فرودگاه‌ها و خودروها یافت می‌شود سازگار اســت. علاوه بر این، کمپانی‌های Belkin و Mophie نیز شارژرهای بی‌سیم دیگری مخصوص آیفون ۱۰ طراحی کرده‌اند.

AirPower، شارژ بدون سیم را آسوده‌تر می‌کند

پد زیبا و فوق نازک جدید ایرپاور به شما امکان می‌دهد تا به‌صورت هم‌زمان چندین دستگاه را به‌صورت بی‌سیم و بدون ثابت بودن در یک نقطه شارژ کنید. کافی اســت حداکثر سه دستگاه سازگار نظیر آیفون ۱۰، اپل واچ جدید و ایرپاد‌ را روی آن قرار دهید و از شارژ هم‌زمان آن‌ها لذت ببرید.

1371766d 2265 41b4 b462 d4d9d09e6ecc آیفون 10 از دیدگاه وب سایت اپل

آی‌اواس ۱۱؛ یک آی‌اواس خلاقانه برای یک آیفون خلاقانه

طراحی‌شده برای آیفون ۱۰

گوشی هوشمندی که به‌طور کامل از نمایشگر ساخته شده، نیازمند یک سیستم‌عامل بازطراحی شده با امکانات و دستورات حرکتی جدید اســت.

برای دوستان خود در پیام‌ها پول ارســال کنید. بگذارید سیری به مترجم شما تبدیل شود و به همراه دوستان، آهنگ‌های جدید را در اپل موزیک کشف کنید.

0299a175 bdc7 4fb0 b10a 347154778f5c آیفون 10 از دیدگاه وب سایت اپل

واقعیت افزوده

بازی‌ها و اپلیکیشن‌های شگفت‌انگیز واقعیت افزوده را در بزرگ‌ترین پلتفرم واقعیت افزوده تجربه کنید.

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی