شرکت آسپارک در حاشیه نمایشگاه خودروی فرانکفورت عــکــس هـا جدیدی از ابرخودروی الکتریکی خود با نام اوول، منتشر کرد.

شرکت ژاپنی آسپارک همچنان سیاســت عدم انتشار اطلاعات ابرخودروی الکتریکی خود با نام اوول (Owl) را دستور کار قرار داده اســت. اما حالا عــکــس هـا جدیدی از این ابرخودروی ژاپنی توسط شرکت سازنده در حاشیه نمایشگاه خودروی فرانکفورت منتشر شده اســت که اطلاعات بیشتری درباره این خودروی مرموز در اختیارمان قرار می‌دهد.

اوول، خودرویی اسپرت با ظاهر تهاجمی اســت. در بخش جلوی آن، طراحی V شکل با قاب و گلگیر بلند که تا روی کاپوت خودرو امتداد یافته اســت؛ مشاهده می‌شود. چراغ‌های جلوی خودرو به شکل حرف L خواهند بود که بخش زیادی از نمای جلوی خودرو مدیون این طراحی زیبا اســت. در کناره‌ها از خطوط مدوری روی بدنه اســتفاده شده اســت؛ به‌خصوص در قسمت‌های نزدیک به چرخ‌ها و گلگیرها. بادگیری بزرگ نیز در قسمت انتهایی خودرو نصب شده که همراه با چراغ‌های LED نازک و ظریف به کاررفـــــته در این قسمت، نمایی خاص و منحصربه‌فرد ارائه کرده اســت.

7606df95 0e94 4bba 8664 0dfb425842d4 جزئیات تازه از ابرخودروی الکتریکی آسپارک

شرکت آسپارک هنوز عــکــس هـا واضحی از نمای داخلی ارائه نکرده؛ اما به نظر می‌رسد که در کابین، این شرکت از صندلی‌های تمام چرم کرم‌رنگ اســتفاده کرده اســت. شیشه عقب این خودرو آن‌قدر کوچک و ظریف خواهد بود که نگاه کردن به داخل کابین از طریق آن، دشوار اســت. عــکــس هـا منتشرشده، نشان می‌دهند فاصله محوری نسبتا زیادی وجود دارد؛ اما این بدان معنا نیست که فضایی برای بار و به‌نوعی صندوق‌عقب در این خودرو تعبیه شده باشد. با هدف پایین نگه‌داشتن وزن خودرو تا حد ممکن، شرکت آسپارک در تمام بدنه اوول از فیبر کربن اســتفاده کرده و در قسمت چرخ‌ها و رینگ خودرو از آلیاژ منیزیم بهره گرفـــــته اســت.

0703cbce 025f 47be aad8 3094c336105a جزئیات تازه از ابرخودروی الکتریکی آسپارک

شرکت سازنده ادعا کرده اســت که اوول با پیشرانه الکتریکی خود قادر خواهد بود در کمتر از ۲ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت دست یابد. اگرچه شرکت آسپارک هنوز مشخصات و جزئیات بیشتری از سیستم قوای محرکه این خودرو مانند ظرفیت باتری‌ها و یا حتی میزان توان خروجی مدل‌ نهایی این خودرو ارائه نکرده اســت.

 هیچ تضمینی وجود ندارد که ابرخودروهایی مانند اوول، روانه جاده‌ها شوند. هرچند این ابرخودرو چهره‌ای دل‌فریب و زیبا دارد اما بعید اســت که این خودرو در تیراژ بالا تولید شود؛ به‌خصوص که خودروی اوول توسط شرکتی تولید خواهد شد که تاریخچه‌ای غنی و طولانی در حوزه تولید وسایل نقلیه ندارد.

e5ef37f7 4bf1 4d16 93c8 b91374a58759 جزئیات تازه از ابرخودروی الکتریکی آسپارک

باید منتظر ماند و دید پیش از رونمایی آسپارک از اوول، چه اطلاعات و جزئیات بیشتری از این ابرخودروی زیبا به رسانه‌ها درز خواهد کرد.

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی