1401500 927 سایه سنگین برانکو روی سر منصوریان

ایـــران ورزشی: فصل گذشته وقتی منصوریان با اســتقلال به نایب‌قهرمانی لیگ رسید، تصور می‌کرد که پیچ خطرناک را پشت سر گذاشته و روی نیمکت آبی جایگاه باثباتی پیدا کرده اســت. هیات مدیره باشگاه هم با همین باور حاضر شد از باخت ۶ بر یک مقابل العین بگذرد و آن شکست سنگین را یک حادثه تلقی کند. از نگاه مدیران باشگاه منصوریان سرمایه باشگاه بود که باید از او محافظت شود و می‌تواند در بلندمدت خیال باشگاه بابت مربیگری را راحت کند.

این فرضیه اما با نتایج ضعیف این فصل اســتقلال زیر سوال رفـــــته. به نظر می‌رسد اندوخته فصل گذشته از دست رفـــــته باشد. تیمی که به نظر می‌رسید انسجامی پیدا کرده، آنقدر با خریدهای جدید تغییر کرد که دوباره یک نیم‌فصل برای رسیدن به هماهنگی لازم دارد و معلوم نیست با این ترافیکی که منصوریان در هر پست به‌وجود آورده، در آخر می‌تواند به ترکیب دلخواهش برسد یا نه.

هواداران اســتقلال این روزها از بحران تیم نالانند، ولی آنچه اعتراض و ناراحتی آنها را بیشتر کرده، شرایط خوب تیم رقیب اســت. روند باثبات پرسپولیس در سه ســال گذشته اســتقلالی‌ها را به فکر فرو برده که چرا تیم آنها نمی‌تواند مسیر پیشرفـــــت را پیدا کند و در دایره بسته حرکت می‌کند؟

این مقایسه کار منصوریان را سخت‌تر کرده. همینطور مدیران باشگاه که حاضر نیستند هزینه برکناری منصوریان را قبول کنند، بابت عملکرد خوب تیم رقیب فشار مضاعفی متحمل می‌شوند. مسیر پیشرفـــــت پایداری که پرسپولیس با برانکو طی کرده، الگوی تازه‌ای برای فوتبال باشگاهی ایـــران اســت که چطور باید یک تیم را پله پله ساخت و به اوج رساند. او اســتاندارد جدیدی به‌وجود آورده که نه تنها مسوولیت منصوریان که بقیه مربیان لیگ برتر را هم سنگین‌تر کرده. حالا اگر مدیران اســتقلال هم بخواهند محکم پشت مربی‌شان بایستند و بر خلاف این روزها روی حفظ او هم‌نظر باشند، هواداران نتایج پرنوسان و نمایش به هم ریخته تیم را نمی‌پذیرند.

دانش مربیگری فوتبال ایـــران در بیست ســال گذشته بالاتر رفـــــته، ولی این پیشرفـــــت کافی نبوده و گریزی نیست مگر حضور مربیانی مثل برانکو که ایده داشته باشند و تیم خودشان را بسازند. در این رقابت اســتقلال که شاهد فاصله گرفـــــتن تیم رقیب اســت، شرایط سخت‌تری نسبت به سایر باشگاه‌های لیگ برتر دارد. اگر باشگاه مدعی بود که باید به منصوریان حداقل یک ســال فرصت بدهد، اجازه ندارد نسبت به ناکامی این فصل بی‌تفاوت بماند و با این رویه کجدار و مریز ادامه بدهد.

بدتر از همه اینکه نشانه‌های پیشرفـــــت هنوز در تیم منصوریان دیده نمی‌شود. او بعد از یک ســال آزمایش و خطا هنوز نه ایده بازی‌اش را پیدا کرده، نه ترکیبش را شناخته. این از بدشانسی منصوریان و خوش‌شانسی اســتقلال اســت که دوره مربیگری‌اش با برانکو همزمان شده و مدیران باشگاه مجبورند که راهی برای کم کردن این فاصله پیدا کنند وگرنه موج اعتراضات آنها را هم از صندلی مورد علاقه‌شان می‌کند و می‌برد.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید