آمار توزیع نسخه‌های مختلف سیستم‌ عامل اندروید برای ماه سپتامبر ۲۰۱۷ منتشر شد.

درحالی‌که اکنون توجهات بسیاری از رسانه‌ها به رویداد جدید اپل معطوف اســت، گوگل نسخه‌های پلتفرم خود را در داشبورد توسعه‌دهندگان به‌روزرسانی کرده اســت. در حال حاضر اندروید به‌خوبی یکپارچه نشده و بر اساس آمار جدید، همچنان تغییر قابل توجهی در نرخ اســتفاده از نسخه‌های مختلف این سیستم عامل دیده نمی‌شود؛ اندروید نوقا در ماه جاری به روند رو به رشد خود ادامه داد و نسبت توزیع اندروید مارشمالو در این ماه با کاهش همراه بود. همچنین تاکنون نشانه‌ای از اندروید اوریو دیده نمی‌شود. در ادامه می‌توانید تغییرات نسبت توزیع نسخه‌های اندروید را برای ماه جاری مشاهده کنید.

6651db31 5375 401f 8054 405f04bc30b1 آمار توزیع نسخه‌های اندروید در سپتامبر ۲۰۱۷

تغییرات این ماه کاملا واضح و مشخص هستند. هر دو نسخه‌ی اندروید نوقا بر اساس آمار جدید، کمی رشد داشته‌اند و سهم کلی این دو نسخه تا این لحظه به ۱۵.۸ نسبت رسیده اســت. برای مقایسه باید اشاره کنیم که سهم اندروید مارشمالو در بازه‌ی زمانی مشابه ســال قبل، سه نسبت نسبت به سهم اندروید نوقا بیشتر بود. سهم سایر نسخه‌های اندروید از جمله مارشمالو نیز در ماه جاری کمتر از یک نسبت کاهش یافته اســت. 

گوگل چند هفته قبل، انتشار آپدیت اندروید اوریو را برای گوشی‌های هوشمند سری پیکسل و نکسوس آغاز کرده؛ اما سهم این نسخه از سیستم عامل موبایل گوگل همچنان زیر ۰.۱ نسبت اســت و به همین جهت نام اندروید اوریو در لیست ماه سپتامبر دیده نمی‌شود. امید می‌رود که پروژه‌ی Treble در آینده بتواند سرعت گسترش نسخه‌های جدید سیستم عامل اندروید را افزایش دهد.

نظر شما در این مورد چیست؟

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی