زمانی آزار‌دهنده‌ترین مسئله در اینترنت تبلیغات پاپ-آپ بود. اما حال وب‌سایت‌ها طریقهی آزاردهنده‌تر برای تبلیغاتشان پیدا کرده‌اند: ویدئوهای صدادار که خودشان به صورت خودکار پخش می‌شوند.

آیا تا به حال برایتان پیش آمده که چندین تب باز کنید و ناگهان صدایی از یکی از آن‌ها بلند شود؟ این موضوع نه تنها آزار دهنده اســت، بلکه اگر در مکانی عمومی باشید خجالت‌زده می‌شوید.

 

بستن صدای تب‌ها به صورت خودکار در کروم

گوگل کروم در حال ساخت قابلیتی اســت که به شما اجازه دهد به طور دائمی صدای تب‌ها را ببندید. اما تا آن زمان می‌توانید وب‌سایت‌ها را با اســتفاده از افزونه‌هایی مانند MuteTab ساکت کنید.

این افزونه را دانلود کنید. سپس می‌توانید با اســتفاده از آیکون مخصوصی که در سمت راســت بالای مرورگرتان قرار دارد آن را مدیریت کنید. اگر از صدای این تب‌ها خسته شده‌اید گزینه‌ی Privacy Mode را فعال کرده تا به صورت خودکار صدای همه‌ی تب‌ها را ببندید.

Chrome MuteTab Extension 1505308158 نحوه‌ی بستن صدای تب‌های جدید در فایرفاکس و کروم میهنی ها:

 

اما می‌توانید تب‌ها را به صورتی که خودتان می‌خواهید مدیریت کنید و صدای آن‌ها را ببندید. گزینه‌ی Mute background tabs را انتخاب کنید تا صدای همه‌ی تب‌ها را به جز تب باز ببندد. به گزینه‌ی Options بروید تا انتخاب کنید که چه وب‌سایت‌هایی همیشه در حالت بی صدا و چه تب‌هایی با صدا باشند.

 

بستن صدای تب‌ها به صورت خودکار در فایرفاکس

برای کاربران فایرفاکس افزونه‌ی مناسب برای این کار Mute Tab اســت. روی منو سه خط و سپس روی Add-ons کلیک کنید، سپس تب Extensions را انتخاب کنید تا add-onsهای نصب شده روی دستگاه خود را ببینید و آن‌ها را مدیریت کنید. در گزینه‌ی Options روی Mute Tab کلیک کنید.

شما همچنین می‌توانید برای ساختن یک میانبر سریع از Mute Tab while holding a certain key اســتفاده کنید. یک کلید مانند ALT را انتخاب کنید. وقتی که روی یک تب کلیک می‌کنید آن کلید را فشار دهید تا صدای تب را خاموش کند.

Firefox Mute Tab Add On 592x500 1505308204 نحوه‌ی بستن صدای تب‌های جدید در فایرفاکس و کروم میهنی ها:

لازم به ذکر اســت که این افزونه‌ی فایرفاکس تنها تب‌های جدید را ساکت می‌کند و شما با هم صدای اولین تب باز شده را می‌شنوید.

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی