هایسنس از نسخه‌ی جدید تلویزیون لیزری خود برای بازدیدکنندگان از نمایشگاه سیدیا ۲۰۱۷ رونمایی کرد. این تلویزیون، در واقع یک پروژکتور به‌ همراه تیونر تلویزیون اســت.

هایسنس از نسخه‌ی جدید تلویزیون لیزری خود برای بازدیدکنندگان از نمایشگاه سیدیا ۲۰۱۷ رونمایی کرد. این محصول که با نام ۱۰۰L8D رونمایی شده اســت و دارای برچسب قیمت ۱۰۰۰۰ دلاری اســت؛ از یک پروژکتور در فاصله‌ی نزدیک اســتفاده ‌می‌کند. ولی به دلیل وجود تیونر تلویزیون به صورت OTA و بلندگو‌های داخلی، شرکت هایسنس از نظر فنی می‌تواند این محصول را در رده‌ی تلویزیون‌ها قرار دهد.

مقاله‌های مرتبط:

ایده‌ای که پشت این محصول نهفته اســت، سرویس رسانی به کسانی اســت که نیازمند صفحه‌نمایش بزرگ و بدون محدودیت‌های سیستم‌های پروژکتوری معمولی هستند. با اســتفاده از یک لنز برای ایجاد عــکس در فاصله‌ای نزدیک، این ویدیو پروژکتور که قلب تلویزیون لیزری ۱۰۰L8D اســت می تواند در فاصله‌ی کمی در جلو و پایین صفحه‌نمایش ۱۰۰ اینچی Zero-Edge Black diamond قرار گیرد. منبع نور لیزری تلویزیون ۱۰۰L8D قادر به ۲۰۰۰۰ ساعت کار و تولید نور با شدت ۳۰۰۰ انسی لومن اســت. در حالی که موتور DLP از کمپانی تگزاس اینسترومنت دارای رزولوشن ۴K با پتیبانی از دامنه رنج بالا (HDR10) اســت تا بتواند در اتاق یا محیط‌های طریقهن کار خود را به خوبی انجام دهد.

bf34b172 7998 43ef a971 701578569c12 HISENSE از تلویزیون لیزری خود رونمایی کرد

صفحه‌نمایش اســتفاده شده دارای صفحه‌ی مات اســت. بنابراین، نورهای موجود در محیط تاثیر زیادی روی این تلویزیون نخواهد داشت. همچنین این محصول بسیار سبک اســت و از تلویزیون‌های هم‌اندازه‌ی خود، وزن بسیار کمتری دارد که نصب و راه‌اندازی این محصول را آسان‌تر می‌کند. یکی دیگر از مزایای این محصول عدم نیاز به اتصال سیم به صفحه نمایش اســت و نیازی نیست که منبع تغذیه پشت تلویزیون باشد. از آن‌جایی که صفحه‌نمایش برای انعکاس بالای نور طراحی شده اســت تا عــکسی کاملا شفاف را به چشمان کاربر انتقال دهد، زاویه‌ی دید این محصول محدود اســت و مانند تلویزیون های ال‌ای‌دی معمولی نیست.

پروژکتور از دو ورودی HDMI پشتیبانی می‌کند که به معنای محدودیت اتصال دستگاه‌هایی مانند بلوری و غیره اســت. ولی هایسنس از رابط کاربری هوشمندی اســتفاده کرده اســت که قابلیت دسترسی به برنامه‌های اســتریمینگ مانند نت فلیکس، وودو و… را دارد. برای کسانی که می‌خواهند از آنتن برای دیدن برنامه‌ها اســتفاده کنند، یک اتصال کواکسیال در نظر گرفـــــته شده اســت. ولی کمپانی هایسنس روی برنامه‌ی تیکی لایو تاکید دارد؛ این برنامه اجازه می‌دهد کانال‌های محلی و تلویزیونی را به صورت اســتریمینگ مشاهده کنید.

cf65a6cb dd8d 457e 97a0 7b4ccd6089b3 HISENSE از تلویزیون لیزری خود رونمایی کرد

در زمینه‌ی صوتی، تلویزیون لیزری ۱۰۰L8D از دو درایور متوسط و دو بلندگو اســتفاده کرده اســت که هر کدام به وسیله‌ی آمپلی‌فایرهای ۱۵ واتی تقویت شده‌اند. این سیستم صوتی در سمت راســت پروژکتور قرار دارد. مدل‌های قبلی، نیاز به جایگیری بلندگوها در یک ساندبار جداگانه داشت که نصب و راه اندازی محصولات را سخت‌تر می‌کرد. شرکت هارمن کاردن، تامین کننده‌ی سیستم صوتی این محصول اســت که از یک ساب‌ووفر ۸ اینچی با توان خروجی ۶۰ وات اســتفاده می‌کند. در صورتی که گیرنده‌ی A/V در این تلویزیون اســتفاده کنید، بلندگوهای داخلی همانند یک کانال مرکزی عمل خواهند کرد. شرکت‌ هایسنس، تاریخ دقیقی از زمان عرضه‌ی این محصول ارائه نکرده اســت. ولیبا صحبت‌هایی که در نمایشگاه سیدیا صورت گرفـــــته اســت، این محصول در ماه‌های آتی در دسترس خواهد بود.

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی