کمپانی اپل همواره چشم‌انداز خود را تولید آیفونی در نظر گرفـــــته بود که صفحه‌نمایشی بدون حاشیه داشته باشد و این دستگاه را به طوری هوشمند بسازد که به ضربه انگشت، صدا و حتی نگاه کاربر پاسخ‌گو باشد. حالا پس از گذشت ۱۰ ســال اپل به این هدف خود رسیده اســت. اپل به مناسبت دهمین ســالگرد عرضه آیفون به بازار، آیفون X یا ۱۰ را با همه‌ی ایده آل های خود طراحی و عرضه کرده اســت.

روز گذشته اپل از این آیفون ایده آل در جریان کنفراس رونمایی کرد. جزییات قابلیت‌های این آیفون جدید را در ادامه مورد بررسی قرار می دهیم.

طراحی و صفحه‌نمایش

آیفون x از یک صفحه‌نمایش بدون حاشیه سوپر ریتنا ۵٫۸ اینچی با رزولوشن ۱۱۲۵ * ۲۴۳۶ بهره می‌برد. این نمایشگر OLED بهترین دقت، شدت و کنتراســت نور و رنگ را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. البته آن طور که گفته شد تمام قسمت جلو گوشی را صفحه‌نمایش تشکیل نداده بلکه قسمت کوچکی در بالای گوشی قرار دارد که محل قرارگیری دوربین سلفی و سنسوری که قابلیت faceID را فعال می‌کند، اســت.

iphonex1 1505307452 قابلیت‌های فراتر از تصور آیفون X میهنی ها:

کل گوشی به‌وسیله شیشه‌ای بادوام پوشیده شده اســت و قسمت پشت گوشی از اســتیل ضدزنگ ساخته شد اســت. این دو مسئله این دستگاه را به گوشی مقاوم در برابر ضربه و آب تبدیل کرده اســت.

اگرچه در آیفون X دکمه فیزیکی Home حذف شده اســت اما با یک ضربه روی صفحه‌نمایش می‌توان گوشی را از حالت standby خارج کرد و برای بازگشت به صفحه اصلی کافی اســت لبه‌ی پایین نمایشگر را به سمت بالا بکشید به همین سادگی!

iphonx2 1505307499 قابلیت‌های فراتر از تصور آیفون X میهنی ها:

faceID به لطف دوربین TrueDepth

در آیفون X چهره کاربر رمز عبور اوست! کاربر با اســتفاده از این قابلیت به‌سادگی می‌تواند قفل گوشی را باز کند. این قابلیت به لطف دوربین جلو TrueDepth آیفون X میسر شده اســت. این دوربین ۳۰ هزار اشعه به ‌صورت کاربر می‌تاباند و نقشه چهره او را ایجاد می‌کند. نکته جالب توجه این اســت که این گوشی با اســتفاده از یادگیری ماشین می‌تواند در طول زمان تغییرات چهره کاربر را تشخیص داده و خود را با آن سازگار کند.

iphonx3 1505307545 قابلیت‌های فراتر از تصور آیفون X میهنی ها:

دوربین دوگانه ۱۲ مگاپیکسلی

در پنل پشتی گوشی دوربین دوگانه ۱۲ مگاپیکسلی تعبیه شده اســت که هر دو سنسور به لرزش گیر نوری و لنز سریع مجهز شده‌اند که حتی در نور کم هم می‌توانند عــکــس هـا با کیفیتی ارائه دهند. این گوشی به لطف این دوربین تله فوتو با لنز واید قابلیت زوم اپتیکال را به خوبی زوم دیجیتال تا ۱۰ برابر برای عــکس و تا ۶ برابر برای ویدیو فراهم کرده اســت.

پردازنده A11 bonic

این پردازنده قوی‌ترین چیپی اســت که تاکنون در گوشی‌های هوشمند اســتفاده شده اســت که از یک موتور عصبی بهره می‌برد که می‌تواند هر ثانیه ۶۰۰ میلیارد کار را به‌صورت هم‌زمان پردازش کند. این پردازنده چهار هسته‌ای جدید تقریباً ۷۰ نسبت سریع‌تر از A10 Fusion عمل می‌کند.

آیفون X با دارا بودن این پردازنده تجربه‌ای فوق‌العاده از واقعیت افزوده در بازی‌ها و برنامه‌ها را برای کاربر فراهم می‌آورد.

دیگر قابلیت‌های آیفون X

باتری بادوام‌تر: در این گوشی باتری سفارشی تعبیه شده اســت که تا دو ساعت بیشتر از باتری آیفون ۷ می‌تواند دوام بیاورد.

گرافیک: آیفون X از یک پردازنده گرافیکی سه هسته‌ای بهره می‌برد که ۳۰ نسبت سریع‌تر از نمونه‌ی قبلی کار می‌کند.

انیموجی: دوربین سلفی TrueDepth می‌تواند بیش از ۵۰ حرکت مختلف عضلات صورت را تشخیص داده و حالت نهایی چهره کاربر را در قالب ۱۲ انیموجی نمایش دهد.

iphonex4 1505307572 قابلیت‌های فراتر از تصور آیفون X میهنی ها:

قابلیت شارژ وایرلس: آیفون X از قابلیت شارژ وایرلس بهره می‌برد. برای شارژ آیفون، ایرپاد و اپل واچ کافی اســت آن را روی AirPower mat قرار دهید و آن‌ها را شارژ کنید.

iphonex5 1505307691 قابلیت‌های فراتر از تصور آیفون X میهنی ها:

آیفون X برای نسخه‌ی ۶۴ گیگابایت قیمت ۹۹۹ دلار خواهد داشت و نسخه‌ی ۲۵۶ گیگابایت با قیمت ۱۱۴۹ دلار عرضه خواهد شد. هر دو نمونه از ۲۷ اکتبر پیش‌فطریقه می‌شوند و ۳ نوامبر به مشتریان تحویل داده خواهند شد. 

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی