اپل از دو گوشی جدید خود با نام‌های آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس در رنگ‌های خاکستری، نقره‌ای، مشکی و طلایی رونمایی کرد. پوشش پشت و جلوی این گوشی‌ها از جنس شیشه‌ اســت و از طراحی بسیار مشابه نسبت به نسل قبل بهره می‌برند. آیفون ۸ از یک دوربین در پشت بهره می‌برد و آیفون ۸ پلاس دارای دو دوربین در پشت اســت.

حیاتی‌ترین تغییر ظاهری در آیفون‌های جدید، جایگزینی فلز نسل قبل با شیشه در نسل جدید اســت. اپل از ســال ۲۰۱۴ و زمان رونمایی از آیفون ۶ و آیفون ۶ پلاس تا به امســال، از طراحی یکسانی در آیفون‌های خود بهره برده اســت. 

 8 پلاس 2 آیفون 8 و آیفون 8 پلاس با قوی‌ترین پردازنده دنیای موبایل رونمایی شدند

اپل می‌گوید برای آنکه رنگ متفاوت و منحصربه‌فردی در آیفون‌های جدید شاهد باشیم، از ترکیب ۷ لایه مختلف در این گوشی‌ها بهره برده اســت. هر دو گوشی نیز ضد آب و ضد گردوغبار هستند.

آیفون جدید به اسپیکر اســتریو مجهز شده اســت که ۲۵ نسبت صدای بلندتری نسبت به آیفون ۷ دارد.

 8 پلاس 3 آیفون 8 و آیفون 8 پلاس با قوی‌ترین پردازنده دنیای موبایل رونمایی شدند

اپل ادعا می‌کند که آیفون‌های جدید به قوی‌ترین پردازنده‌ی گرافیکی دنیا مجهز شده‌اند. این پردازنده گرافیکی بخشی از SOC  جدید اپل با نام A11 Bionic اســت. این سیستم روی یک چیپ دارای ۶ هسته‌ی پردازشی اســت و در مجموع ۴.۳ میلیارد ترانزیستور دارد. بخش CPU در A11 داری ۲ هسته‌ی قدرتمند اســت که نسبت به نسل قبل ۲۵ نسبت سریع‌تر عمل می‌کنند و ۴ هسته‌ی کم‌مصرف و کم‌توان، نسبت به هسته‌های کم‌مصرف A10 حدود ۷۵ نسبت سریع‌تر پردازش می‌کنند. بخش GPU در A11  سی نسبت سریع‌تر از نسل قبلی عمل می‌کند. 

 8 پلاس 4 آیفون 8 و آیفون 8 پلاس با قوی‌ترین پردازنده دنیای موبایل رونمایی شدند

اما دوربین آیفون‌های جدید چه تغییری کرده اســت؟ در آیفون ۸ همچنان از یک حسگر ۱۲ مگاپیکسلی اســتفاده شده اســت که به گفته‌ی اپل، سنسور جدید با فیلتر رنگی جدیدی اســت. این در حالی اســت که آیفون ۸ پلاس همچنان از ترکیب دو حسگر در پشت گوشی بهره می‌برد که هر دو ۱۲ مگاپیکسلی هستند. یکی از حسگرها لنز واید با F1.8 دارد و دیگری تله‌فوتو با F2.8  اســت. اپل یک قابلیت نرم‌افزاری جدید نیز به دوربین آیفون‌ها اضافه کرده که از آن با نام Portrait Lighting یاد می‌کند و در آن نور برای خلق پرتره‌های جذاب تنظیم می‌شود. 

 8 پلاس 5 آیفون 8 و آیفون 8 پلاس با قوی‌ترین پردازنده دنیای موبایل رونمایی شدند

دوربین آیفون‌های ۸ در زمینه‌ی فیلم‌برداری بهبودهای قابل ملاحظه‌ای تجربه کرده‌اند. بر اساس ادعای فیل شیلر، بالاترین کیفیت فیلم‌برداری در دوربین‌های موبایل از طریق آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس در دسترس اســت. این گوشی‌ها می‌توانند با نرخ ۶۰ فریم در ثانیه در رزولوشن ۴K فیلم‌برداری کنند. فیلم‌برداری حرکت آهسته نیز در رزولوشن ۱۰۸۰p با نرخ ۲۴۰ فریم بر ثانیه میسر اســت. 

آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس به دلیل اســتفاده از بدنه‌ی شیشه‌ای حالا از شارژ بی‌سیم پشتیبانی می‌کنند و اپل از بلوتوث ۵ در این گوشی‌های بهره گرفـــــته اســت. 

 8 پلاس 6 آیفون 8 و آیفون 8 پلاس با قوی‌ترین پردازنده دنیای موبایل رونمایی شدند

اپل صفحه‌ نمایش آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس را نیز بهبود داده اســت و قابلیت True Tone را به آن‌ها اضافه کرده که پیش از این در آیپد پرو ۱۰.۵ اینچی اســتفاده شده بود و در آن نور صفحه نمایش بر اساس نور محیط با دقت بسیار بهتری در مقایسه با نسل قبلی تنظیم می‌شود و به لطف آن، رنگ‌ها دقیق‌تر به عــکس درمی‌آیند. 

منبع: THEVERGE

 

 

1505339853 3 dfdsfdsf آیفون 8 و آیفون 8 پلاس با قوی‌ترین پردازنده دنیای موبایل رونمایی شدند

< src="http://.sahandar.com/faradars/show.php?ref=itradar.ir&w=600&h=500&id=1&template=related&title=%D9%85%D8%B7%D8%A7%D9%84%D8%A8+%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF%DB%8C+%D8%A7%D8%B2+%D8%B3%D8%B1%D8%AA%D8%A7%D8%B3%D8%B1+%D9%88%D8%A8" scrolling="no" style="background: #FFF url(//.sahandar.com/faradars/images/loading.gif) no-repeat center; width: 600px; height: 500px; max-width: 100%;" frameborder="0">

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی