اپل از جمله کمپانی‌هایی اســت که هرســاله با همکاری دیگر شرکت‌ها مانند TSMC و سامسونگ، از تراشه‌های خود برای پرچم‌دارانش اســتفاده می‌کند. دقایقی قبل کوپرتینونشین‌ها از نسل جدید تراشه‌ی خود در نسل جدید گوشی‌های آیفون رونمایی کردند.

پردازنده A11 Bionic ، قوی‌ترین پردازنده دنیای موبایل، یک تراشه‌ی شش‌هسته‌ای اســت و از معماری ۶۴ بیتی و ۴.۳ میلیارد ترانزیستور بهره می‌برد. این پردازنده به دو هسته‌ی قدرتمند مجهز شده اســت که نسبت به پردازنده‌ی A10 تا ۲۵ نسبت سریع‌تر هستند. علاوه بر این شاهد بهره‌گیری از چهار پردازنده‌ی کم‌مصرف هستیم که نسبت به A10، تا ۷۰ نسبت عملکرد سریع‌تری دارند. در این پردازنده از نسل دوم طراحی کنترلر اپل اســتفاده شده اســت که در کارهای چندگانه تا ۷۰ نسبت سریع‌تر اســت.

این تراشه از نسل جدید پردازنده‌ی گرافیکی اپل بهره می‌برد که باز هم نسبت به A10، تا ۳۰ نسبت سریع‌تر اســت. در این تراشه‌ به لطف پردازنده‌ی گرافیکی جدید، رندرها بهتر از قبل انجام می‌شود و با نمایش واقعی‌تری از عــکــس هـا روبه‌رو هستیم. تراشه‌ی A11 Bionic و پردازنده‌ی گرافیکی آن، به‌خوبی برای سازگاری با واقعیت افزوده بهینه شده‌اند.

اپل تراشه جدید خود را برای پردازش بازی‌های سه بعدی و همچنین پشتیبانی بهتر از پلتفرم Metal 2 بهبود داده اســت.ضمنا باید به بهبود قابلیت یادگیری ماشین این تراشه مبتنی بر پلتفرم CoreML نیز اشاره کنیم. 

از دیگر ویژگی‌های تقویت شده‌ی تراشه‌ی A11 Bionic اپل باید به تغییرات ایجاد شده در پردازنده‌ی عــکس این تراشه اشاره کرد که عملکرد فوکوس دوربین را در محیط‌های کم نور بهبود می‌بخشد. ISP یا پردازنده‌ی عــکس تراشه جدید اپل امکان بهبود عکاسی پرتره را در حالت‌های نوری متفاوت فراهم کرده اســت. همچنین از بعد ثبت عــکــس هـا ویدیویی نیز باید به این نکته اشاره کنیم که انکدر جدید قابلیت پردازش سریع‌تر فریم‌های عــکسی را ممکن کرده اســت.

با توجه  به وجود امکان تشخیص چهره یا همان Face ID برخوردار اســت، پردازش‌های مورد نیاز برای شناسایی عــکس در آیفون ایکس یا آیفون ۱۰ توسط تراشه و پردازنده عــکس این تراشه با بهره‌گیری از دو هسته‌ی مبتنی بر موتور شبکه‌های عصبی انجام می‌شود. این قسمت از تراشه‌ی جدید اپل قادر اســت به تنهایی ۶۰۰ میلیارد دستور را بدون کمک را اجرا  کند. 

 

1505339853 3 dfdsfdsf نگاهی به مشخصات فنی پردازنده A11 Bionic اپل

< src="http://.sahandar.com/faradars/show.php?ref=itradar.ir&w=600&h=500&id=1&template=related&title=%D9%85%D8%B7%D8%A7%D9%84%D8%A8+%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF%DB%8C+%D8%A7%D8%B2+%D8%B3%D8%B1%D8%AA%D8%A7%D8%B3%D8%B1+%D9%88%D8%A8" scrolling="no" style="background: #FFF url(//.sahandar.com/faradars/images/loading.gif) no-repeat center; width: 600px; height: 500px; max-width: 100%;" frameborder="0">

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی