نسخه‌ی ویژه‌ی آیفون، نسخه‌ای که بیش از یک ســال اســت در قالب شایعات مختلف همه جوره از آن شنیده‌ایم، بالاخره در مراسم امشب اپل رونمایی شد.

به نقل دیجی مگ، آیفون بزرگ امســال همانطور که شنیده بودیم، iPhone X نام‌گذاری شده اســت. این آیفون جدید اپل صفحه نمایشی بدون حاشیه دارد که تمام جلوی گوشی را پوشانده اســت. با این حال، قسمتی از بالای گوشی برای قرار دادن دوربین جلو و سنسورهای مختلف، پوشانده شده اســت.
 

 338495 102 (عــکــس هـا) آیفون‌های جدید چه مشخصاتی دارند؟

آیفون ایکس (که بهتر اســت مثل خود اپل آن را آیفون ۱۰ بخوانیم)، بدنه‌ای از جنس شیشه دارد. جلو و پشت گوشی کاملا شیشه‌ای اســت و این دو شیشه با فلز به یکدیگر متصل شده‌اند. آیفون ۱۰ در دو رنگ خاکستری و نقره‌ای عرضه می‌شود و همین موضوع، از پریمیوم بودن آن می‌گویند.
 
اپل یک صفحه نمایش OLED روی این آیفون جدید خودش قرار داده اســت؛ صفحه نمایشی که اپل اسم Super Retina را روی آن گذاشته اســت. این صفحه نمایش وضوح عــکسی برابر با ۲۴۳۶ در ۱۱۲۵ پیکسل دارد. مثل آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس صفحه نمایش آیفون ۱۰ هم از تکنولوژی True tone اســتفاده می‌کند.
 
با توجه به اینکه آیفون جدید اپل تمام و کمال با یک صفحه نمایش بزرگ پوشانده شده، اپل مجبور به حذف کلید معروف هوم شده اســت. به جای کلید هوم، باید از پایین صفحه به بالا بکشید. همانطور که شنیده بودیم، اپل بی‌خیال حسگر اثر انگشت شده اســت. آیفون ۱۰ به جای حسگر اثر انگشت، چهره‌ی شما را نگاه می‌کند تا گوشی را آنلاک کند.
 

338496 512 (عــکــس هـا) آیفون‌های جدید چه مشخصاتی دارند؟ 
اپل اسم Face ID را برای تکنولوژی تشخیص چهره‌ی آیفون ۱۰ انتخاب کرده اســت. این تکنولوژی با اســتفاده از هوش مصنوعی کار می‌کند و می‌تواند چهره‌ی شما را در هر حالتی و حتی در مرور زمان و با تغییرات مختلف، بشناسد. برای شناسایی چهره، اپل روی آیفون ۱۰ یک فلش که نور تولید می‌کند و یک سنسور فروسرخ قرار داده اســت. اپل می‌گوید که شانس آنلاک شدن آیفون ۱۰ توسط چهره‌ی فرد دیگری به غیر از صاحبش، ۱ در ۱ میلیون اســت.

 

338497 234 (عــکــس هـا) آیفون‌های جدید چه مشخصاتی دارند؟ 

دوربین آیفون ۱۰ تفاوتی با آیفون ۸ پلاس ندارد؛ یعنی همان دو سنسور ۱۲ مگاپیکسلی روی این گوشی قرار داده شده‌اند. دو لنز این گوشی هم همان دیافراگم f/1.8 و f/2.4 را دارند. البته به جای یک لنز، هر دو لنز گوشی لرزشگیر اپتیکال دارند.
 
پردازنده‌ی داخلی آیفون ۱۰ هم تفاوتی با آیفون ۸ ندارد. همان پردازنده‌ی A11 روی آیفون ۱۰ قرار دارد. این گوشی هم‌چنین مثل آیفون ۸ شارژ بی‌سیم دارد. این گوشی هم‌چنین از تکنولوژی بلوتوث ۵ اســتفاده می‌کند. البته هنوز هیچ لوازم جانبی عرضه نشده که از بلوتوث ۵ اســتفاده کند.

 

338498 673 (عــکــس هـا) آیفون‌های جدید چه مشخصاتی دارند؟ 

همانطور که شنیده بودیم آیفون ۸ قیمت بالایی دارد. مدل ۶۴ گیگابایت این گوشی ۱۰۰۰ دلار قیمت گذاری شده اســت و مدل ۲۵۶ گیگابایتی آن هم با قیمت ۱۱۵۰ دلار وارد بازار خواهد شد.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید