161289 462 دانشگاه‌هایی با بالاترین ضریب اشتغال

میهنی ها| نظام رتبه بندی کیو اس، لیستی از برترین دانشگاه‌های جهان در ســال ۲۰۱۸ را معرفی کرده که این لیست بر اساس تعداد فارغ التحصیل هایی اســت که توانسته اند به بازار کار راه پیدا کنند. در لیست امســال، دو دانشگاه اســترالیایی و یک دانشگاه چینی توانسته اند جای خود را در میان ده دانشگاه برتر باز کنند. در ادامه به ۱۰ دانشگاه برتر در زمینه یاد شده می‌پردازیم:

۱. دانشگاه اســتنفورد
به نقل میهنی هابه نقل از ایندین اکسپرس، دانشگاه اســتنفورد در رتبه بندی برترین دانشگاه‌های جهان توسط کیو اس در جایگاه دوم و بر اساس رتبه بندی تایمز در جایگاه سوم قرار گرفـــــته اســت. این دانشگاه که در ایالت کالیفرنیا در آمریکا قرار دارد، در عین حال دارای دانشکده هایی اســت که نام این دانشگاه را در میان ۵ دانشگاه برتر کیو اس بر اساس رشته قرار داده اســت. این دانشکده‌ها شامل هنر و علوم انسانی، مهندسی و فناوری، علوم زیستی و پزشکی، علوم اجتماعی و مدیریت، و علوم طبیعی می‌شوند.

۲. دانشگاه کالیفرنیا، لوس آنجلس (یو سی ال ای)
اگر چه در رتبه بندی جهانی کیو اس نتوانسته جایگاهی بهتر از ۳۳ کسب کند، در رشته برق و مهندسی الکترونیک چهارمین دانشگاه جهان اســت. همچنین این دانشگاه در رشته‌های زبان و ادبیات انگلیسی، جغرافیا، زبانشناسی، زیست شناسی، پزشکی، روانشناسی، شیمی، ریاضیات، و ارتباطات و مطالعات رسانه‌ای در میان ۱۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفـــــته اســت.

۳. دانشگاه هاروارد
در عین حال که در این رده بندی در جای سوم قرار گرفـــــته اســت، در رده بندی بهترین دانشگاه جهان توسط کیو اس نیز جایگاه سوم را در اختیار دارد. این دانشگاه در ۳ رشته حسابداری و امور مالی، علوم زیستی و پزشکی، و علوم اجتماعی و مدیریت به عنوان بهترین دانشگاه جهان شناخته شده اســت.

۴. دانشگاه سیدنی
در ســال ۲۰۱۷ نیز بر اساس رتبه بندی کیو اس فارغ التحصیلان این دانشگاه بیشتر از فارغ التحصیلان دیگر دانشگاه‌های اســترالیایی توانستند به بازار کار راه پیدا کنند. این دانشگاه همچنین در میان ۵۰ دانشگاه برتر جهان نیز قرار دارد. در حال حاضر، این دانشگاه دارای ۵۰۰۰۰ دانشجو، ۳۴۰۰ کارمند، و ۳۲۰۰۰۰ فارغ التحصیل اســت. این دانشگاه در شاخه تربیت بدنی و رشته‌های مرتبط با آن، جایگاه نخست در جهان را دارد.

۵. مؤسسه فناوری ماساچوست (ام آی تی)
بر اساس سامانه ستاره‌ای کیو اس، ام آی تی توانسته اســت در بیشتر دسته ها، ۵ ستاره (بیشترین ستاره ممکن) را از آن خود کند. این دانشگاه در دسته‌های پژوهش، یافتن فرصت‌های شغلی، تدریس، بین المللی سازی، نوآوری، شاخص‌های تخصصی و برابری میان تمام افراد توانسته اســت که بالاترین امتیاز ممکن را کسب کند. ام آی تی در رشته معماری جایگاه نخست در جهان را دارد و به خاطر پیشگامی در پژوهش هایش بر روی موضوعاتی مانند درمان سرطان و سیاســت‌های هویتی مشهور اســت.

۶. دانشگاه کمبریج
کمبریج در ســال ۱۲۰۹ میلادی تاسیس شده اســت و به خاطر داشتن فارغ التحصیلان مشهوری، چون آیزاک نیوتن، ایان مک‌کلن، اســتیون هاوکینگ، و آریانا هافینگتن شناخته شده اســت. این دانشگاه پنجمین دانشگاه برتر جهان اســت و در رشته کالبدشناسی و فیزیولوژی جایگاه دوم در جهان را دارد.

۷. دانشگاه ملبورن
این دانشگاه که در اســترالیا قرار دارد، در میان برترین دانشگاه‌های جهان صاحب جایگاه چهل و یکم اســت و در دسته‌های آموزش و پرورش، ۵ ستاره را از آن خود کرده اســت. پس از دانشگاه سیدنی، این دانشگاه دومین دانشگاه برتر اســترالیا اســت.

۸. دانشگاه آکسفورد
بر اساس رتبه بندی تایمز، دانشگاه آکسفورد به عنوان برترین دانشگاه جهان شناخته شده اســت، و این در حالی اســت که در رتبه بندی کیو اس صاحب جایگاه ششم اســت. بر اساس رتبه بندی کیو اس، این دانشگاه در رشته کالبد شناسی و فیزیولوژی، برترین دانشگاه جهان اســت. همچنین این دانشگاه در رشته‌های زبان و ادبیات انگلیسی، جغرافیا، باســتان‌شناسی، کالبد شناسی و فیزیولوژی، هنر و علوم انسانی به عنوان برترین دانشگاه جهان در نظر گرفـــــته می‌شود.

۹. دانشگاه کالیفرنیا، برکلی (یو سی بی)
با داشتن ۷ برنده جایزه نوبل در دانشکده هایش، این دانشگاه صاحب عنوان بیست و هفتمین دانشگاه برتر جهان بر اساس رتبه بندی کیو اس اســت. این دانشگاه همچنین در رشته مطالعات زیست محیطی دارای جایگاه نخست جهان اســت. این دانشگاه بر اساس رتبه بندی تایمز دهمین دانشگاه برتر جهان اســت.

۱۰. دانشگاه چینهوا
اولین و تن‌ها دانشگاه آسیایی که در این لیست قرار گرفـــــته، در شمال غربی پکن در چین واقع شده اســت. این دانشگاه که از آن با عنوان یکی از زیباترین دانشگاه‌های جهان یاد می‌شود، در رتبه بندی کیو اس دارای جایگاه بیست و پنجم، و در میان دانشگاه‌های گروه بریکس صاحب جایگاه نخست اســت. همچنین در رشته مهندسی عمران و سازه پنجمین دانشگاه برتر جهان اســت.

منبع:ایندین اکسپرس
ترجمه:میهنی ها

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید