منابع خبری از پایان همکاری مک‌لازن و هوندا در مسابقات فرمول یک خبر داده‌اند. بر اساس یک توافق‌نامه‌ی جدید، رنو جایگزین هوندا خواهد شد.

بازگشت هوندا به مسابقات فرمول یک به واسطه همکاری آن‌ها با شرکت مک‌لارن از ســال ۲۰۱۵ رقم خورد. اما به دلایل مختلفی از جمله عملکرد ضعیف و دردسرات عدیده، این همکاری جز شکست‌های پی‌درپی، ثمره‌ای برای مک‌لارن نداشت.

این همکاری از اواسط ســال ۲۰۱۷ بسیار شکننده شد؛ به نحوی که تقریبا قطع همکاری این دو شرکت معتبر حتمی به نظر می‌رسید. به خصوص زمانی که خبر همکاری مک‌لارن و رنو به عنوان جایگزین همکاری با شرکت هوندا و البته تنها گزینه پیش روی مک‌لارن در رسانه‌ها اعلام شد.

به گفته منابع معتبر، مک‌لارن و رنو طی توافق خود متعهد شده‌اند تا به مدت ۳ ســال با یکدیگر همکاری کنند و تا پایان ســال ۲۰۲۰ که پایان دوره اســتفاده از پیشرانه‌های معمول و رایج حال حاضر در خودروهای فرمول یک اســت، در کنار هم باشند.

d1f3955b fac5 4aff a700 46c279f9dd45 پایان همکاری هوندا و مک‌لارن در مسابقات فرمول یک

درک این حقیقت که مک‌لارن به واسطه همکاری با تیم رنو و همچنین تیم ردبول، به دنبال ایجاد پیشرانه‌های قدرتمند با مشخصات فنی بالا اســت؛ کار چندان سختی نیست. این درحالی اســت که همزمان تیم فرمول یک تورو روسو نیز همکاری خود را با رنو قطع و به سمت هوندا گرایش پیدا کرده اســت. منابع خبری از امضای تفاهم‌نامه همکاری میان تورو روسو و هوندا خبر داده‌اند. بدین ترتیب رنو و نهوندا از گردونه مسابقات فرمول یک خارج نمی‌شوند و تنها با تغییر شریک خود، به دنبال اهداف جدیدی هستند.

به واسطه قرارداد رنو-مک‌لارن، بسیاری معتقد هستند که حالا فرناندو آلونسوی اسپانیایی راحت‌تر قرارداد خود را با این تیم برای ســال‌های آینده تمدید خواهد کرد. قرارداد فعلی وی تا پایان ســال ۲۰۱۷ اعتبار دارد و هنوز آلونسو نسبت به تمدید آن اقدامی نکرده اســت.

اواسط هفته جاری بود که رسانه‌ها خبر از تمایل رنو به اســتخدام کارلوس سینز راننده تیم تورو روسو دادند. این خبر در پی اعلام قطع همکاری تیم دوم ردبول با رنو درز کرد و این اســتخدام، جزئی از مفاد قرارداد میان این دو شرکت اعلام شد. هرچند هنوز مشخص نیست این راننده اسپانیایی چه زمانی تیم خود را تغییر خواهد داد.

به نظر می‌رسد کارلوس سینز باید تا پیش از پایان فصل جاری مسابقات فرمول یک تصمیم خود مبنی بر تغییر تیم را علنی کند؛ اما از تمایل شدید تیم تورو روسو به وی و تلاش همه جانبه آن‌ها در راســتای تمدید قرارداد وی نیز نمی‌توان به سادگی گذشت. آن‌ها برای رسیدن به رتبه‌های بالای جدول مسابقات فرمول یک حساب ویژه‌ای روی سینز باز کرده‌اند.

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی