مرسدس بنز اس۶۰۰ آرمور پولمان مدل ۲۰۱۲ که روز گذشته در آستانه قزاقستان در مراسم اســتقبال از دکتر حسن روحانی رییس‌جمهور ایـــران دیده شد ، یک نمونه بسیار پیشرفـــــته و گران‌قیمت برای محافظت اشخاص سیاسی، امنیتی و اقتصادی اســت که با کد آرمور یا ضد گلوله ، معمولا مورد اســتفاده دولت‌ها و مقامات سیاسی قرار می‌گیرد. این خودرو دقیقا ۸۰ ســال اســت که کار خطیر عبور و مرور اشخاص بسیار حیاتی و برحسته جهان از آنگلا مرکل، ملک فهد، معمر قذافی و روسای سازمان ملل تا امپراتور هیروهیتو و محمدرضا پهلوی شاهان مخلوع ژاپن و ایـــران را بر عهده دارد

 160523 732 عــکــس هـا/ امن‌ترین خودروی جهان لیموزین تشریفاتی رییس‌جمهور ایـــران شد

میهنی ها| روز گذشته عــکسی از دکتر روحانی منتشر شد که سر و صدای بسیاری به پا کرد. این عــکس مربوط به خودروی حامل رییس جمهوری اسلامی ایـــران در آستانه قزاقستان بود که از گونه سفارشی پولمان آرمور بوده و سطح ایمنی بسیار بالایی دارد. با این خودرو می‌توان از دل تله‌های انتحاری داعش و شهرهای جنگ زده جان ســالم به در برد و حتی حملات تروریستی را نیز خنثی کرد گرچه قیمت ۵۰۰ هزار تا ۴/۱ میلیون دلاری آن واقعا گران اســت و کار خریدش را به شدت سخت می‌کند.

به نقل هفت صبح، مرسدس بنز اس۶۰۰ آرمور پولمان مدل ۲۰۱۲ که روز گذشته در آستانه قزاقستان در مراسم اســتقبال از دکتر حسن روحانی رییس‌جمهور ایـــران دیده شد ، یک نمونه بسیار پیشرفـــــته و گران‌قیمت برای محافظت اشخاص سیاسی، امنیتی و اقتصادی اســت که با کد آرمور یا ضد گلوله ، معمولا مورد اســتفاده دولت‌ها و مقامات سیاسی قرار می‌گیرد. این خودرو دقیقا ۸۰ ســال اســت که کار خطیر عبور و مرور اشخاص بسیار حیاتی و برحسته جهان از آنگلا مرکل، ملک فهد، معمر قذافی و روسای سازمان ملل تا امپراتور هیروهیتو ومحمدرضا پهلوی شاهان مخلوع ژاپن و ایـــران را بر عهده داشته و با توجه به محبوبیت تقریبا رقیب مستقیمی ندارد. در عین حال آمریکا تنها کشوری اســت که برای مقابله مستقیم با اس۶۰۰ پولمان آرمور محصولی مثل کادیلاک یک (one) تولید می‌کند که تنها یک تا سه عدد از آن ساخته شده و مخصوص رییس‌جمهور آمریکا دونالد ترامپ اســت.

160548 197 عــکــس هـا/ امن‌ترین خودروی جهان لیموزین تشریفاتی رییس‌جمهور ایـــران شد

اما درباره “اس۶۰۰ آرمور گارد پولمان” گفتنی ها بسیار اســت. این خودرو با طول دقیق بدنه ۶٫۳۵ متر و فاصله بین دو محور ۴/۵۵متر، حدود ۱٫۱۴ متر از نمونه‌های عادی اس۶۰۰ لانگ کشیده‌تر بوده و با سه ردیف صندلی، از آخرین تجهیزات رفاهی، ارتباطی، ایمنی و امنیتی شرکت مرسدس بنز سود می‌برد. دو ردیف عقب روبروی هم چیده شده و گنجایش ۴ نفر را دارد. ردیف جلو نیز به وسیله یک لایه از صندلی‌های عقب جدا شده و راننده تنها از طریق یک میکروفون با سرنشینان عقب در تماس اســت و درخواســت‌های آنان را انجام می‌دهد. برای آنکه تمام اصول حفاظتی در این خودرو به خوبی رعایت شود، این موضوع از انجا حائز اهمیت اســت که مرسدس بنز اعلام کرده این خودرو قادر اســت در صورت غرق شدن، تا ۴۸ ساعت سرنشینانش را از خطر مرگ نجات دهد، در برابر نارنجک‌های ۴۰ تیکه کاملا مقاوم اســت، اســتحکام خود را نسبت به اسلحه قدرتمند آر.پی.جی به میزان بالایی نگه داشته و بدنه‌ آن با ضخامت بالایی که دارد، می‌تواند در برابر گلوله‌های کالیبر بالا به خوبی تاب بیاورد. اس۶۰۰ آرمور پولمان که یک موتور ۵٫۵ لیتری ۱۲ سیلندر کار نیرودهی به بدنه سنگین آن را برعهده دارد ۵۱۰ اسب بخار قدرت داشته و با ۸۰۰نیوتن‌متر گشتاور، از رینگ‌ و لاســتیک‌های ضد گلوله ران‌فلت ۲۱ اینچی اســتفاده کرده و تا ۲۲۰ کیلومتر در ساعت نیز سرعت می‌گیرد.

160535 123 عــکــس هـا/ امن‌ترین خودروی جهان لیموزین تشریفاتی رییس‌جمهور ایـــران شد

این خودرو حد انتهایی یک محصول مجلل و ایمن برای پادشاهان، امرا، روسای جمهور و شخصیت‌های جهانی اســت که هرگونه شخصی سازی فضای داخلی آن ممکن بوده و از یخچال و تلویزیون تا جواهرکاری بخش‌های مختلف اتاق را شامل می‌شود. در چنین شرایطی هیچ‌گاه دشمنان شما قادر نخواهند بود صدمه‌ای به شما وارد کرده و سرنشینان خودرو را قربانی خود نمایند.

 

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید