این روزها اسم عظیمیه کرج ، قبل از هرچیز، فست فودها و رستورانهاشو به خاطر میاره . عظیمیه در ســالهای اخیر ، به محله غذا و خوراکی در کرج تبدیل شده و اغلب خوردنیهای خوب و دل انگیز را میشه در این محله پیدا کرد . از انواع رستوران و فست فود تا بستنی و آبمیوه و …. . اینجا تقریبا همه چیز هست و از این نظر ، عظیمیه کرج ، به ستارخان ، پاتوق شکم گردی تهران شبیه شده .
امروز اومدم عظیمیه ، فست فود چرتیک ( بخونید chertik ) . تابلوی بزرگش از ابتدای خیابون پاسداران غربی ( کمی پایین تر از میدان اسبی ) مشخصه . تابلو در هماهنگی با نمای چوبی ، جلب توجه میکنه .

DSC0003 فست فود چرتیک بریم یا نریم ؟ • آدرس و منوی رستوران های کرج • همراه میهنی ها
پرسنل و مدیریت فست فود چرتیک ، خانوم هستند و این اولین تفاوت و نکته ای اســت که جلب توجه میکنه . پرسنل ، آموزش دیده و خوش برخورد هستند و سلیقه زنانه در انتخاب طرحها و رنگها در همه جا دیده میشه . به نظرم ، زنها در انتخاب و ترکیب رنگها و چیدمان ، سلیقه و دقت بهتری نسبت به مردها دارن و این در فست فود چرتیک ، هم نمود داره .
محیط داخل مرتب و منظمه و میزهای چوبی ســالن با صندلی های راحت میتونه حدود ۵۰ تا ۶۰ نفر را میزبان باشه . یه بالکن هم دیده میشه که جایی دنج و آرام برای خانواده ها و افرادیه که میخوان راحت تر باشن . نور ، کافی و تهویه مناسبه.
دکوراسیون ترکیبی از چوب و گلدان با رنگهای شاد و متنوع هست که چشم را خسته نمیکنه و حس خوبی میده .

DSC0008 فست فود چرتیک بریم یا نریم ؟ • آدرس و منوی رستوران های کرج • همراه میهنی ها

مطمئنم شما هم مثل من ، وقتی به رستوران یا فست فود می رید ، یکی از کســالت آور ترین زمانها ، انتظار تا آماده شدن سفارشه . هر دقیقه ۱ ساعت طول می کشه و این لحظات سخت با میزان گشنگی ، رابطه مستقیم داره . هرچی گشنه تر باشی بیشتر طول میکشه . ابتکار جالبی که اینجا می ببینم ، دیواریه که طریقه تیکتهایی چسبیده شده . این تیکتها ، حرفها و نظرات مختلف مشتریان قبلی اســت : جملات مثبت ، یادگاری ، پیشنهاد ، نظر ، تشکر ، حرف دل و هر چیزی که در اون لحظه به ذهن ، مشتری اومده. اولی رو بخونی اتوماتیک میری سراغ بعدی و تا چندتا بخونی ، زمان می گذره و غذا آماده شده .

DSC0009 فست فود چرتیک بریم یا نریم ؟ • آدرس و منوی رستوران های کرج • همراه میهنی ها
منوی فست فود چرتیک ، تنوع خوبی داره . انواع پیتزا ، پاســتا ، برگر ، ساندویچ ، ســالاد ، دونر و نوشیدنی ها . خوبی منوی چرتیک اینه که هر غذا ، تصــویرش هست و اگه اسمشو قبلا نشنیده باشی ، که الان خیلی مد شده از اسامی عجیب اســتفاده کنن، تصــویرش به انتخاب کمک میکنه که لااقل بدونی چی سفارش میدی .

یه تفاوت دیگه ای که باز اینجا هست ، نبودن سوسیس و کالباس در غذاهاســت . برای خیلی ها ، تصور فست فود ، بدون سوسیس و کالباس غیر ممکنه . خونسرد باشید ! پیشنهاد میکنم بهیچ وجه خودتونو اسیر سبک و طعم خاصی نکنید . لذت غذا خوردن در تجربه طعم های جدیده نه فقط پرشدن معده . من همیشه در منوها دنبال ، تفاوتها می گردم هم تفریحه هم تجربه . غذاها و جاهای خوب ،با همین تجربه های جدید مشخص میشن .
بنابراین ، سفارش من پیتزا چرتیک ، لقمه چرتیک و دوغه . پیتزا چرتیک و لقمه را خودشون پیشنهاد دادن و دوغ را خودم و دلیلشو در ادامه متوجه میشید .

DSC0020 فست فود چرتیک بریم یا نریم ؟ • آدرس و منوی رستوران های کرج • همراه میهنی ها
پیتزا چرتیک ، لقمه چرتیک و دوغ

کم کم داریم به لحظه هیجان انگیز سرو غذا نزدیک میشیم . این لحظه همیشه ، عین بازی ایـــران – اســترالیا روی ضربان قلبم اثر میزاره پیتزا چرتیک خیلی خوش آب و رنگ شده حتی بهتر از تصــویر منو ! . تشکیل شده از خمیر مخصوص چاودار ، گوشت دونر و پنیر و مواد مختلف . پیتزا ، از مواد اولیه تازه تهیه شده و خوش طعمه . من قبلا هم پیتزای بدون سوسیس – کالباس تیست کردم . این از قبلی ها به مراتب بهتره . چرب نیست ، خمیر اضافه نداره و خوردنش حس سنگینی و دلزدگی نمیده . خصوصا از چرب نبودنش خوشم اومد با سسی که بهش اضافه می کنید اشتها را تحریک میکنه و نمیتونی از بقیه پیتزا بگذری .

DSC0021 فست فود چرتیک بریم یا نریم ؟ • آدرس و منوی رستوران های کرج • همراه میهنی ها

منصفانه بخوام قضاوت کنم ، پیتزاهای بدون سوسیس – کالباس ، از نظر طعم ، هیچی کم ندارن . در فست فودها زیاد میشنوم افرادی که پیتزاهای بدون سوسیس – کالباس را تست کردن ، دفعات بعد ، باز سفارش دادن و این نشونه رضایت نسبی از تجربه قبلیه .
اون لقمه چرتیک ، که مظلوم کنار دوغ منتظره ، ترکیبی از گوشت ، پیاز و جعفری ، خیارشور و گوجه با نون ، که البته از لقمه بزرگتره از ساندویچ کوچیکتر . من واقعا لذت بردم حتی بیشتر از پیتزا ، چسبید .

DSC0017 فست فود چرتیک بریم یا نریم ؟ • آدرس و منوی رستوران های کرج • همراه میهنی ها
لقمه چرتیک کنار دوغ

اگه رژیم دارید یا نوشابه خور نیستید ، دوغ را از دست ندید . این دوغ بر خلاف انواع کارخونه ای و دوغ های سنتی بازاری ، نه مزه ماســت میده نه مزه کشک ! دوغ خورهای حرفه ای و اونایی که دوغ تازه محلی را میشناسن متوجه منظورم میشن . دوغ باید طعم خاص خودشو داشته باشه . این دوغ همونجا تهیه میشه و برای مشتری میارن . البته تا من مشغول پیتزا و لقمه بودم کمی از خنکیش کم شده بود ولی هنوز طعمش خوب و گوارا بود . دوغ ، آرامبخش و شل کننده عضلاته ، اگر قصد رانندگی دارید در نوشیدن دوغ زیاده روی نکنید چون ممکنه دچار خواب آلودگی بشید .

DSC0025 فست فود چرتیک بریم یا نریم ؟ • آدرس و منوی رستوران های کرج • همراه میهنی ها

فست فود چرتیک بریم یا نریم ؟

حالا که چند ساعت گذشته و خوردنی ها خورده شدن و امتحانشونو پس دادن ، میتونم نتیجه گیری بهتری داشته باشم .
فست فود چرتیک به چند دلیل ارزش تیست و امتحان کردن داره :
محیط تمیز و شاداب با طریقهنایی کافی ( نمیدونم چرا بعضی کافه داران و رستوران داران ، فکر میکنن غذا خوردن در نور کم برای مشتری لذتبخشه ؟! )
منوی متنوع که میشه را حت تر انتخاب کرد و همینطور ، قیمتها ، که نسبت به مکان و کیفیت ، در مقایسه با بقیه نقاط کرج در رده متوسط قرار داره . بنابراین با یه صورتحساب ترسناک روبرو نمی شید .
وجود حیاتیانداران خانوم و خوش برخورد ، این محیط را برای خانواده ها دلپذیر تر میکنه .
من از کیفیت و نحوه پذیرایی ، راضی بودم و امیدوارم شما هم تجربه خوبی داشته باشید.

ضمنا اگه به هر دلیل ، فرصت مراجعه حضوری ندارید میتونید از طریق سایت چیلیوری ، بصورت آنلاین ، سفارش بدید و در محل تحویل بگیرید .

مطلب اختصاصی میهنی ها – بازنشر با ذکرنام و لینک به منبع مجاز اســت .

چنانچه تمایل دارید از رستوران یا فست فود شما ( تهران و کرج ) گزارش تهیه کنیم با این شماره ۰۹۱۰۸۴۸۶۲۷۲ تماس بگیرید .

ممنون از این که این خبر را در بخش پزشکی و سلامت توما خواندید
بخش پزشکی مجله توما مطالب زیر رو هم به شما پیشنهاد میکند