تولید برق از خون انسان توسط دانشمندان (تصــویر)

 

دستاوردی بی نظیر توسط محققان و دانشمندان به نقل میهنی ها بر اساس نتیجه پژوهشی که در مجله Angewandte Chemie منتشر شده اســت تولید برق با گردش خون ممکن می شود.محققان دانشگاه “فودان” در حال حاضر یک نوع جدید از دستگاه تولید برق را بر اساس مجموعه ای از نانولوله های کربنی پیچیده شده در اطراف هسته پلیمری ایجاد کرده اند که برق توسط آنچه تیم به آن “نانو ژنراتورهای سیال فیبر شکل”(FFNG) می خواند تولید می شود.

 

تولید برق
در ســال ۲۰۱۱، محققان سوئیسی توربین های کوچکی را توسعه دادند که به لحاظ نظری می توانستند در داخل یک شریان انسانی قرار بگیرند و از طریق جریان خون مقدار کمی از برق را تولید کنند.با این حال، این توربین ها سبب ایجاد لخته های خون کشنده می شد که همین امر تا حدودی باعث کاهش مصرف آن شد. دانشمندان می گویند:”در این طریقه جدید برق از حرکت نسبی بین FFNG و محلول حاصل می شود.

 

419560143 irannaz com تولید برق از خون انسان توسط دانشمندان (تصــویر)

 

دو لایه الکتریکی در اطراف فیبر ایجاد شده و سپس محلول جریان یافته، توزیع بار الکتریکی متقارن را تحریف کرده و یک گرادیان الکتریکی در امتداد محور طولی تولید می کند.” دقیقا مشخص نیست که چه میزان نیرویی توسط این دستگاه تولید می شود، اما دانشمندان ادعا می کنند که میزان نیروی تولید شده توسط این دستگاه در مقایسه با سایر دستگاه های تولید برق بسیار بالا اســت و تبدیل انرژی کارآمد آن بیش از ۲۰ نسبت اســت.

 

2082898112 irannaz com تولید برق از خون انسان توسط دانشمندان (تصــویر)

 

این تکنولوژی هنوز در مراحل اولیه خود قرار دارد اما محققان می گویند که ایمپلنت این دستگاه بر روی قورباغه ها موفقیت آمیز بوده اســت و می تواند یک روز برای نیرودهی به ایمپلنت های پزشکی در بدن انسان مورد اســتفاده قرار گیرد. این پژوهش در مجله Angewandte Chemie منتشر شده اســت.

 

1503447855 562 149469272413667 irannaz com تولید برق از خون انسان توسط دانشمندان (تصــویر)

این مطلب از وب سایت بزرگ توما درج گردیده اســت