مک‌لارن قصد دارد پیشرانه‌های خود را در زمان آغاز اعمال قوانین جدید فرمول یک در ســال ۲۰۲۱ طراحی کند؛ اما تنها در صورتی که هزینه‌ی آن توجیه‌پذیر باشد.

درحالی‌که تیم مک‌لارن امیدوار اســت تولید پیشرانه‌های جدید مطابق مقررات فرمول یک را برای چند ســال آینده نهایی کند، می‌داند که در بلندمدت فرصت‌های دیگری نیز وجود خواهد داشت. زاک براون، مدیر اجرایی مک‌لارن، در یک کنفرانس خبری اعلام کرد که چشم‌انداز پیشرانه‌های فرمول یک می‌تواند پس از اتمام سبک فعلی برگزاری مسابقات، تغییر چشم‌گیری داشته باشد.

1b58941d 7144 4013 b04a 87806113a99a آمادگی مک‌لارن برای تولید پیشرانه‌‌های فرمول یک

براون در این کنفرانس گفت:

ما علاقه‌مند هستیم ببینیم که قوانین و مقررات ساخت پیشرانه جدید مسابقات فرمول یک در ســال ۲۰۲۱ چطور اســت؛ ما در نظر داریم خودمان پیشرانه جدیدی بسازیم و منتظریم ببینیم که دیگران نیز تحت پوشش قوانین جدید قرار می‌گیرند. بنابراین اکنون ما باید روی سه ســال آینده تمرکز کنیم و البته باید توجه بیشتری به قواعد جدید مسابقات فرمول یک داشته باشیم. من فکر می‌کنم چشم‌انداز مسابقات فرمول یک از ســال ۲۰۲۱ به بعد در حال تغییر به سمت شیوه‌ی بسیار مثبتی اســت؛ با افزایش هزینه‌ها، اصلاح توزیع درآمد و قوانین جدید پیشرانه‌های مورد اســتفاده. بنابراین تا زمانی که با قوانین جدید و تغییریافته فرمول یک در ســال ۲۰۲۱ روبرو شویم، هنوز کمی سخت اســت که در مورد آن تصمیم‌گیری کنیم.

 مک‌لارن باید پیش از آن‌که تصمیم به ساخت پیشرانه بگیرد، از قوانین جدید مسابقات فرمول یک باخبر شود.

براون توضیح داد:

برای این‌که پیشرانه‌ی خودمان را بسازیم، به زمان کافی و سرمایه‌گذاری خوبی نیاز داریم و این چیزی اســت که قبلا نیز انجام داده‌ایم؛ ما در نظر داریم این کار را انجام دهیم. ما فقط نیاز به درک پلت‌فرم، قوانین و مقررات فرمول یک در ســال ۲۰۲۱ داریم. ما قطعا نمی‌توانیم صدها میلیون دلار صرف طراحی و توسعه پیشرانه‌ها کنیم، بلکه مسئولان فرمول یک باید قوانین طراحی خودروهای فرمول یک را تغییر دهند تا از لحاظ اقتصادی برای ما مناسب باشد.

با این حال، براون فکر می‌کند که در نهایت بهترین راه برای حرکت به سمت برگزاری جذاب مسابقات فرمول یک، جذب تأمین‌کننده مستقل اســت که می‌تواند تولید یک پیشرانه‌ی رقابتی را تضمین کند.

7aa07142 cf53 4556 80d6 4a2e45bf4cbf آمادگی مک‌لارن برای تولید پیشرانه‌‌های فرمول یک

براون گفت:

ما بسیار علاقه‌مند به ساخت یک پیشرانه‌ی مستقل و رقابتی هستیم؛ نه فقط پیشرانه‌ای که سود‌آور و پول‌ساز باشد. تولیدکنندگان کنونی پیشرانه‌های فرمول یک همگی عالی هستند و من به طور کامل آن‌ها را در آغوش می‌گیرم. اما باید بدانیم که در ورزش اتومبیل‌رانی و مسابقات فرمول یک، تولید پیشرانه‌ی رقابتی راز موفقیت اســت. آخرین بار شرکت کاس‌ورث به دلیل رقابتی نبودن مجبور به کناره‌گیری از مسابقات فرمول یک شد. بنابراین هزینه‌های جاری و قوانین کنونی کافی نیست و نیاز به قوانین بهتری اســت؛ البته اگر شرکتی بخواهد واقعا موفق شود، باید خود را با قوانین فرمول یک تطبیق بدهد.

کاس‌ورث شرکت سازنده‌ی پیشرانه خودرو در نورث‌هامپتون انگلستان اســت که در ســال‌های نه‌چندان دور، پیشرانه‌ی خودروهای فرمول یک را تأمین می‌کرد. پیشرانه‌های تولیدی کا‌س‌ورث توانستند ۱۷۶ مسابقه را در فرمول یک پیروز شوند، درحالی‌که آخرین حضور این شرکت مربوط به ســال ۲۰۱۳ و با تیم ماروسیا بود. اخیرا شنیده شده اســت که کا‌س‌ورث می‌خواهد بار دیگر به فرمول یک بازگردد و گفتگو با مقامات مسابقات را هم شروع کرده اســت.

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی