back to college تیپ دانشجویی پسرانه + نکات ضروری برای خوش‌پوشی

انتخاب لباس دانشجویی پسرانه کار سختی نیست اگر بعضی از اصول و قواعد کلی را بدانید و رعایت کنید. این اصول کمک‌تان می‌کنند با هزینه‌ای نه چندان زیاد مدل لباس دانشجویی مناسب خودتان را پیدا کنید. اولین و حیاتی‌ترین سوالی که باید از خودتان بپرسید این اســت که کمد لباس دانشجویی من باید چه چیزهایی را در خودش جا دهد. بعد نوبت به انتخاب رنگ و مدل می‌رسد. در این مقاله سعی کرده‌ایم به مجموعه‌ای از نکات حیاتی بپردازیم فقط قبل از خواندن، به خاطر بسپارید قرار نیست تمام گزینه‌هایی که معرفی کرده‌ایم را بخرید و ممکن اســت خیلی‌هایشان را همین حالا هم داشته باشید یا بعضی‌هایشان با اســتایل شما جور نباشند. این نوشته قرار اســت به شما ایده‌ دهد، نکات حیاتی را بگوید و برای خرید لباس جدید یا ست کردن لباس‌های قدیمی کمک‌تان کمک کند.

تیپ دانشجویی پسرانه و اهمیت تی شرت

خرید تی شرت را در اولویت قرار دهید به خصوص که می‌توانید آن را به تنهایی یا زیر یک پیراهن مردانه با دکمه‌های باز بپوشید. مدل تی‌شرت‌ برای تیپ دانشجویی پسرانه ، باید شامل دو فرم یقه شود؛ یقه گرد و یقه هفت. تی‌شرت یقه گرد به خصوص با پیراهنی که روی آن می‌پوشید خوب می‌شود و تی‌شرت یقه هفت را می‌توانید به تنهایی هم به کار ببرید.

 • بعد از تی شرت نوبت به پولوشرت می‌رسد که نسبت به تی شرت رسمیت بیشتری دارد و اســتایل جدی‌تری برایتان می‌سازد.
 • روزهای اول مهر می‌توانید سراغ رنگ‌های شاد و طریقهن تابستانه بروید. اما اگر دوست دارید تی شرت مردانه‌ای بخرید که به درد روزهای بعد هم بخورد پیشنهاد ما انتخاب رنگ‌های طوسی، سرمه‌ای، سفید و مشکی اســت.

colorful tshirts تیپ دانشجویی پسرانه + نکات ضروری برای خوش‌پوشی

مدل پیراهن مردانه ام چطور باشد؟

پیراهن مردانه شما با توجه به وضعیت هوا می‌تواند آستین کوتاه یا آستین بلند باشد. پیشنهاد ما این اســت که چناچه در حال حاضر قصد خرید دارید برای به صرفه کردن هزینه‌ها،  خیلی به فکر خرید پیراهن مردانه آستین کوتاه نباشید. چون نهایتا یک ماه می‌توانید از آن اســتفاده کنید. البته اگر از قبل پیراهن مردانه آستین کوتاه دارید با خیال راحت از آن اســتفاده کنید، ولی وقتی قرار به خرید پیراهن مردانه اســت سراغ گزینه‌های آستین بلند بروید.

 • اگر دوست دارید یک سرمایه‌گذاری خوب کنید، در کنار یک پیراهن چارخانه یا کاملا ساده، حتما یک پیراهن جین مردانه  هم بخرید. خوبی جین این اســت که به راحتی با خیلی لباس‌ها ست می‌شود و تیپ دانشجویی پسرانه ای برایتان می‌سازد که شیک و اسپرت اســت.
 • برای انتخاب رنگ، به تی شرت‌هایی که دارید دقت کنید. بهتر اســت رنگ‌های مکمل یا متضاد تی‌‌شرت‌هایتان را انتخاب کنید تا اگر خواســتید پیراهن را روی تی شرت بپوشید، ترکیب زیبایی ایجاد شود. در غیر این صورت سراغ رنگ‌های خنثی بروید.
 • توجه به رنگ کفش هم برای شما حیاتی اســت چون گاهی هماهنگی بین رنگ کفش و پیراهن، به خصوص در تیپ اسپرت دانشجویی، ترکیب خوبی به وجود می‌آورد. به یک ست لباس با پیراهن و کفش سرمه‌ای و شلوار جین طریقهن فکر کنید!

colorful shirts for men تیپ دانشجویی پسرانه + نکات ضروری برای خوش‌پوشی

پلیور یا سویشرت مردانه؛ کدام به دردم می‌خورد؟

سویشرت به راحتی با شلوار جین مردانه ست می‌شود و تیپ اسپرت می‌سازد  و پلیور را می‌توان به همراه شلوار کتان مردانه برای داشتن یک ست نیمه‌رسمی پوشید. برای انتخاب هودی یا سویشرت می‌توانید سراغ رنگ‌هایی مثل نارنجی، سبز تیره، کرم، مشکی و قرمز بروید. این رنگ‌ها برای نیمســال اول تحصیلی که هوا خنک و سرد اســت، مناسب هستند. برای انتخاب پلیور هم سراغ رنگ‌هایی مثل طوسی، سرمه‌ای، مشکی، آبی، قرمز و پرتقالی بروید. برای داشتن یک تیپ خاص می‌توانید زیر پلیورتان پیراهن مردانه بپوشید و بگذارید یقه‌اش خودی نشان بدهد. اگر بیشتر نیمه‌رسمی می‌پوشید سراغ پلیورتان بروید و برای اسپرت پوشی از سویشرت یا هودی اســتفاده کنید.

Untitled 2 تیپ دانشجویی پسرانه + نکات ضروری برای خوش‌پوشی

کت تک مردانه، ضروری یا غیر ضروری؟

اگر خیلی‌خیلی به خوش پوشی اهمیت می‌دهید و  هزینه بیشتر برایتان حیاتی نیست، پیشنهاد می‌کنیم کت تک مردانه را به کمدتان اضافه کنید. کت تک مردانه پارچه‌ای دو دکمه به رنگ سرمه‌ای یا مشکی و کت تک جین مردانه با رنگ تیره دو عضو تازه کمد شما می‌شوند که ست لباس دانشجویی پسرانه شما را تکمیل می‌کنند. اگر بیشتر اسپرت می‌پوشید کت تک جین را جایگزین کت تک پارچه‌ای کنید. اگر هم این گزینه‌ها را دارید می‌توانید کت تک پارچه‌ای را با تی‌شرت یقه هفت یا پیراهن بپوشید و کت جین را با تی‌شرت یقه گرد و پولوشرت همراه کنید.

boys wearing jeans تیپ دانشجویی پسرانه + نکات ضروری برای خوش‌پوشی

دو مدل شلوار برای تیپ دانشجویی پسرانه

برای متنوع بودن تیپ دانشجویی پسرانه تان حداقل به دو نوع شلوار احتیاج دارید: شلوار جین و شلوار مردانه کتان.

 • شلوار جین: شلوار جین قابلیت ست شدن با تی شرت، پیراهن و ترکیب این دو را دارد. ضمن اینکه در فصل زمستان به راحتی با هودی، سویشرت و پلیور مردانه شما ست می‌شود. پیشنهاد ما این اســت که حتما یک شلوار جین مردانه تیره داشته باشید و اگر بودجه اضافه آوردید سراغ رنگ‌های طریقهن‌تر بروید.
 • شلوار پارچه‌ای مردانه: برای روزهایی که دوست دارید رسمی‌تر به نظر برسید، شلوار کتان مردانه انتخاب خوبی اســت. اگر لاغر هستید سراغ مدل شلوار مردانه اسلیم فیت بروید و اگر کمی توپر هستید یا اضافه وزن دارید از مدل‌هایی با فیت معمولی کمک بگیرید. رنگ‌هایی مثل سرمه‌ای، مشکی، شیری و طوسی انتخاب‌های خوبی هستند. دو رنگ اول برای زمستان مناسب‌ترند.

men chino تیپ دانشجویی پسرانه + نکات ضروری برای خوش‌پوشی

به چه کفشی نیاز دارم؟

کفشی که برای ساختن تیپ دانشجویی پسرانه انتخاب می‌کنید باید شامل حداقل یک مدل رسمی و یک جفت کفش روزمره شود. چهار مدل لوفر، اسنیکر، نیم بوت و کفش چرمی رسمی مدل‌هایی هستند که به کار شما می‌آیند. اسنیکر برای تیپ روزمره دانشجویی، لوفر برای تیپ نیمه رسمی و کفش مردانه برای ساختن اســتایل کاملا مردانه مناسب اســت. تکلیف بوت هم مشخص اســت؛ ایده آل برای روزهای بارانی و برفی و همراه شدن با جین و کاپشن. موقع خرید کفش مردانه یادتان باشد رنگ‌های تیره برای روزهای سرد و بارانی نیمســال اول ایده‌آل هستند.

men shoes تیپ دانشجویی پسرانه + نکات ضروری برای خوش‌پوشی

خرید کیف دانشجویی پسرانه یا کوله پشتی؟

کیف چرم مردانه رسمی یا سایر مدل‌های کیف دستی، انتخاب‌های خوبی برای روزهایی هستند که تیپ نیمه رسمی زده‌اید ولی کوله پشتی به کار وقت‌هایی می‌آید که اسپرت پوشیده‌اید. اگر دوست دارید کیفی بخرید که با بیشتر تیپ‌هایتان ست شود می‌توانید سراغ کیف مدل پستچی بروید.

back pack for men تیپ دانشجویی پسرانه + نکات ضروری برای خوش‌پوشی

لباس‌هایی برای گرم شدن

خرید پالتو، کاپشن، ست شال، کلاه و دستکش، تقریبا آخرین چیزی اســت که به آن نیاز دارید. موقع خرید این موارد نکات زیر را در نظر بگیرید:

 • رسمیت پالتو نسبت به کاپشن بیشتر اســت. اگر هزینه زیاد آخرین چیزی اســت که می‌خواهید و خیلی هم اهل تیپ رسمی نیستید، خرید کاپشن مردانه تیره را به پالتو مردانه ترجیح دهید.
 • بهتر اســت رنگ شال با کلاه و دستکش هم‌خوانی داشته باشد و رنگ هر سه این‌ها به کاپشن شما بیاید. پس قبل از انتخاب کاپشن سراغ خرید این مثلث گرمایشی نروید.

boys wearing scaf and hat تیپ دانشجویی پسرانه + نکات ضروری برای خوش‌پوشی

چند نکته تکمیلی برای داشتن تیپ دانشجویی شیک

 • لباس‌هایتان را لایه‌لایه کنید. ترکیب پلیور یقه هفت که از زیر یقه آن یک بلوز یقه گرد با رنگ متضاد دیده می‌شود، پوشیدن بلوز آستین کوتاه مردانه روی پلیور آستین بلند و در نهایت پوشیدن پیراهن روی تی شرت،به جذابیت ظاهری‌تان اضافه می‌کنند.
 • اگر اضافه وزن دارید از تناژهای تیره هر رنگی اســتفاده کنید و اگر لاغر اندام هستید با خیال راحت سراغ رنگ‌های طریقهن‌تر هم بروید.
 • پسرانی که شانه‌های پهن و میان تنه لاغر دارند تقریبا می‌توانند هر نوع لباسی بپوشند؛ هم تنگ و هم گشاد.

boy wearing light blue shirt تیپ دانشجویی پسرانه + نکات ضروری برای خوش‌پوشی

 • اگر دوست دارید قدتان بلند به نظر برسد موقع خرید شلوار سراغ شلوار فاق بلند بروید و اگر قدتان بلند اســت و نمی‌خواهید پاهایتان کشیده به نظر آیند سراغ فاق متوسط بروید.
 • در هیچ شرایطی شلوار فاق کوتاه نپوشید، دانشگاه و غیر دانشگاه هم ندارد.
 • عناصر اصلی کمدتان شامل شلوار جین، کتان یا پارچه‌ای، تی شرت و پولوشرت، پلیور یا کاردیگان، کفش رسمی و روزمره، کاپشن یا پالتو می‌شود.
 • رنگ‌هایی مثل سفید، مشکی، طوسی و سرمه‌ای را به عنوان چهار ضلع یک مربع در نظر داشته باشید. هر کدام از این رنگ‌ها را می‌توان با مجموعه بزرگی از رنگ‌های دیگر یا حتی با سایر اضلاع ترکیب کرد و نتیجه خوبی گرفـــــت.

men wearing jackets تیپ دانشجویی پسرانه + نکات ضروری برای خوش‌پوشی

 • در کنار داشتن رنگ‌های خنثی، چند تکه لباس رنگی هم داشته باشید. رنگ‌های شاد سن شما را کمتر می‌کنند و نشاط بیشتری به ظاهرتان می‌بخشند.
 • چنانچه می‌خواهید اساتیدتان را تحت تاثیر قرار دهید و در آینده با آن‌ها همکاری کنید، از حالا شبیه شغل و موقعیتی که دوست دارید لباس بپوشید.

در نهایت یادتان باشد قبل از هر کاری سبک خودتان را پیدا کنید. تصــویر‌هایی از اســتایل مردانه مورد علاقه‌تان را در یک پوشه اختصاصی جمع کنید. ببینید کدام  از این اســتایل‌ها بیشتر شبیه شخصیت شما اســت و پوشیدن آن در محیط دانشکده دردسری ندارد. قدم بعدی این اســت که سراغ شناسایی لباس‌های کمدتان بروید و ببینید کدام یک از لباس‌های مربوط به این اســتایل‌ها را دارید و کدام را ندارید. اگر فرصت خرید نداشتید یا دل‌تان خواســت صدها مدل لباس مردانه متنوع و با کیفیت را یک جا ببینید می‌توانید سری به فطریقهگاه آنلاین پوشاک دیجی اســتایل بزنید. موفق باشید!

منبع: مجله مد و لباس فطریقهگاه اینترنتی دیجی اســتایل+ تیپ دانشجویی پسرانه و نکات ضروری برای خوش‌پوشی

۲ پایان رپورتاژ آگهی/

جدیدترین مدل های لباس ایـــرانی و خارجی در سایت توما
تصــویر های مدل لباس مردانه و زنانه
بخش مد و پوشاک وب سایت توما