جیلی که از ابتدای ۲۰۱۰ با خرید ولوو روحی تازه به این شرکت ورشکسته بخشید، تلاش دارد احیای لوتوس را با همان مدل احیای ولوو به پیش برد، این یعنی بخش مهندسی و طراحی ماندگار می شوند اما بخش بازاریابی لوتوس تغییر می کند

میهنی ها| ولوو در تلاش اســت تا با مبلغی ناچیز شرکت انگلیسی لوتوس را از آن خود کند و این اسپورت ساز کوچک را به مجموعه خود اضافه کند. گویا جیلی مالک رسمی ولووی سوئد در حال کار بر روی یک قرارداد ۶۵ میلیون دلاری اســت که بر مبنای آن لوتوس را پروتون مالزی خریده و به مجموعه خود اضافه کند.

159062 677 ولوو، نیلوفر را می خواهد! 

به نقل میهنی ها، لوتوس اعلام کرده از این موضوع اســتقبال می کند چرا که مدیران شرکت احساس می کنند بازاریابی قدرتمند برند ولوو و شبکه فطریقه این شرکت می تواند تحولی اساسی را در لوتوس ایجاد کند. ژان مارک گالس مدیر برند لوتوس اتفاق اخیر را اینگونه ارزیابی می کند که: «این معامله بهترین اتفاقی اســت که ممکن بود برای ما بیفتد و ما به آینده آن بسیار خوشبین هستیم».جیلی که از ابتدای ۲۰۱۰ با خرید ولوو روحی تازه به این شرکت ورشکسته بخشید، تلاش دارد احیای لوتوس را با همان مدل احیای ولوو به پیش برد، این یعنی بخش مهندسی و طراحی ماندگار می شوند اما بخش بازاریابی لوتوس تغییر می کند.

در عین حال این معامله به معنی سود یکطرفه لوتوس نیست و جیلی با بدست آوردن لوتوس منافع بسیاری می برد. برای نمونه این شرکت چینی به مجموعه ای از شاسی های لوتوس و نیز توانمندی این شرکت در زمینه ساخت خودروهای الکتریکی دست خواهد یافت که می تواند موجبات گسترش دامنه تولیدات جیلی را فراهم آورد. همکاری گسترده لوتوس با تسلا بر سر توسعه موتورهای الکتریکی در ســال های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۱ به این برند انگلیسی اعتبار خاصی بخشیده چرا که رازهای ساخت نخستین خودروی الکتریکی تسلا که یک رودستر الکتریکی بود عمدتا در اختیار لوتوس اســت. این شرکت انگلیسی همچنین روی وزن پایین خودروها، آئرودینامیک خودرو، پایداری شاسی و ساخت سیستم های تعلیق برای کاهش سطح ارتعاش درون کابین تلاش های گسترده ای انجام داده و به عنوان خودروسازی پیشرو شناخته می شود.

گالس در گفتگو با بلومبرگ اعلام کرده به واسطه گسترش بسیار سریع بازار خودروهای الکتریکی، در طول دو سه ســال آینده توانایی باطری ها در طی مسیر بسیار افزایش یافته و برد خودروهای الکتریکی احتمالا چند برابر خواهد شد. این رویه اگر درست باشد جیلی را می تواند به یکی از بازیگران موثر در بازار خودروهای الکتریکی تبدیل کند. البته لوتوس برای ماندگاری در بازار اروپا به دلیل برگزیت و خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا با دردسر مواجه خواهد شد و احتمال دارد که نیمی از فطریقهش را در این منطقه از دست دهد. جیلی باید با این دردسر نیز دست و پنجه نرم کند.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید