یک کت اسپرت مردانه می‌تواند شما را قدرتمند، شیک و در عین حال ساده نشان دهد. این لباس همان چیزی اســت که باید در کمد لباس هر مردی وجود داشته باشد، چراکه می‌توانید مطمئن باشید همیشه با آن خوشتیپ به نظر می‌رسید و گذر زمان نمی‌تواند آن را از مد بیاندازد.

یک کت تک مردانه اسپرت شیک را می‌توان در هر فصل و هر آب و هوایی پوشید. شما می‌توانید آن را روی تی شرت مردانه طرح دار بپوشید و با یک شلوار کتان و کفش کتانی ست کنید تا تیپ روزمره و تابستانی داشته باشید یا آن را روی یک پیراهن بپوشید و در یک جلسه کاری شرکت کنید.

جنس کت تک مردانه مدل اسپرت

مدل کت اسپرت مردانه و همه راه‌ها برای انتخاب آن” src=”http://mihaniha.ir/wp-content/uploads/2017/09/men-green-blazer.jpg” alt=”مدل کت اسپرت مردانه و همه راه‌ها برای انتخاب آن” width=”872″ height=”484″ srcset=”http://mihaniha.ir/wp-content/uploads/2017/09/men-green-blazer.jpg 872w, http://dl.topnaz.com/2017/09/men-green-blazer-300×167.jpg 300w, http://dl.topnaz.com/2017/09/men-green-blazer-768×426.jpg 768w” sizes=”(max-width: 872px) 100vw, 872px”/>

معمولا کت های اسپرت از الیاف پشمی درست می‌شود که به آن قابلیت تنفس می‌دهد و در عین حال پارچه سبکی اســت.

با این حال برای یک کت تک تابستانی بهتر اســت سراغ جنس نخی بروید یا ترکیبی از الیاف لنین را انتخاب کنید.

کدام الیاف هرگز؟ بهتر اســت از خرید کت تک مردانه ای که تنها از الیاف مصنوعی ساخته شده اســت، منصرف شوید چراکه:

۱-این مدل کت اسپرت حس خفگی و عدم عبور هوا به شما می‌دهد.

۲-ممکن اســت پارچه آن بسیار براق باشد، که این موضوع چندان جالب نیست.

۳ نکته برای انتخاب بهترین مدل کت اسپرت

men black blazer مدل کت اسپرت مردانه و همه راه‌ها برای انتخاب آن

کت تک اسپرت لباسی اســت که همه مردان یک مدل از آن را در کمد لباسشان دارند و برای ست کردن و پوشیدن آن چندان وقت زیادی را صرف نمی‌کنند، این همان لباسی اســت که برای هر مردی می‌تواند مناسب باشد، البته به شرطی که به دقت انتخاب شود.

 

نکته اول: یک کت تک مردانه (Blazer) چند دکمه دارد؟

 

۱- یک ردیف با یک یا دو دکمه

۲- یک ردیف با سه دکمه

۳- دو ردیف با چهار دکمه

۴- دو ردیف با شش دکمه

برای شروع بهتر اســت انتخاب محتاطانه تری داشته باشید، یک مدل کت اسپرت با یک یا دو دکمه، مناسب‌ترین انتخاب اســت و البته بهتر اســت اگر می‌خواهید یک کت با دو ردیف دکمه یعنی یک کت چهار یا شش دکمه بخرید، تا جایی که می‌توانید سراغ طراحی‌های ساده در پارچه و دوخت کت بروید.

نکته دوم: به رنگ‌ها در مدل کت اسپرت مردانه توجه کنید

men gray blazer مدل کت اسپرت مردانه و همه راه‌ها برای انتخاب آن

ممکن اســت پیش از این نیز شنیده باشید، اما بد نیست یک بار دیگر نیز به این توصیه گوش کنید که رنگ حیاتی در کت تک مردانه طوسی اســت. اما چرا طوسی؟

۱- طوسی رنگی اســت که با همه تن‌های رنگی دیگر می‌تواند ست شود.

۲- یک کت تک مردانه طوسی رنگ می‌تواند ظاهر بهتری به شلوار کتان رنگی بدهد.

۳- این رنگ به خوبی با شلوار جین مردانه ست شود.

۴- کت تک طوسی رنگ می‌تواند ظاهر لباس‌های مشکی شما را زنده کند و در ترکیب لباس‌های تیره، به خوبی جل توجه کند.

اما اگر شما یک کت تک مردانه طوسی رنگ را قبلا خریده‌اید، آبی ، بژ و سبز خاکی نیز رنگ‌های جالب و جذابی هستند.

 

به طور کلی توصیه می‌شود که بر خلاف عادت مردانه‌تان کمتر سراغ رنگ مشکی در کت تک بروید، مگر اینکه جزییات و کیفیت کت بسیار مناسب باشد.

اگر می‌خواهید مثل همیشه سراغ رنگ مشکی بروید، باید به شما بگوییم یا به اندازه کافی در اســتفاده از رنگ‌ها و اکسسوری‌هایی مثل دستمال گردن خلاقیت به خرج دهید یا رنگ دیگری را برای کت تک خود انتخاب کنید.

چند نکته کوچک و ضروری

men smart casual style مدل کت اسپرت مردانه و همه راه‌ها برای انتخاب آن

شانه‌ها: بخش شانه‌های کت حیاتیترین بخش در خرید کت تک اسپرت مردانه  هستند. در واقع سرشانه کت اسپرت باید درست اندازه شما باشد و پارچه آن نه کشیده شود و نه به صورت آزاد قرار گیرد.

برش: پایین کت اسپرت باید روی باسن باشد و به خوبی روی گودی کمر شما قرار گیرد. در این صورت می‌توان گفت که مدل کت اسپرت درست فیت تن شما اســت. همچنین در برش کت به این نکته نیز توجه کنید که هنگامی که کت را پوشیده‌اید، باید کمترین میزان چین خوردگی در پشت کت و روی یقه آن وجود داشته باشد.

بلندی کت: وقتی به شکل راحتی ایستاده‌اید پایین کت باید درست وسط کف دست شما باشد و آستین آن حدود یک سانتی متر از مچ دست شما پایین‌تر قرار گیرد.

اندازه کت: این حیاتی اســت که وقتی دکمه کت را می‌بندید پارچه کت در بخش وسط یعنی کناره‌های دکمه کشیده نشود، وقتی کت را می‌پوشید باید جای کافی برای حرکت و نشستن و ایستادن داشته باشید.

***فراموش نکنید که یک کت تک اسپرت معمولا کمی کوتاه‌تر از کت‌های مردانه ی رسمی اســت.

هر وقت برای آنکه با شلوار کتان مردانه یا شلوار جین خود یک اســتایل نیمه رسمی شیک را درست کنید، کمی گیج شدید، به یاد داشته باشید که یک کت تک اسپرت می‌تواند تمام دردسرات شما را بر طرف کند.

 

برندهایی مانند جک اند جونز (Jack & Jones) و سلیو (Celio) طراحی‌های متفاوتی برای انواع لباس مردانه دارند، اگر به دنبال یک کت تک خاص هستید، جدیدترین کلکسیون‌های این برندها انتخاب‌های ویژه‌ای به شما می‌دهند.

این برندها را می‌توانید در فطریقهگاه اینترنتی  لباس و کفش دیجی اســتایل با همان تجربه از دیجی کالا تهیه کنید.

 

منبع: مجله فطریقهگاه اینترنتی مد و لباس دیجی اســتایل – مدل کت اسپرت و همه راه‌ها برای انتخاب آن

۱۷ پایان رپورتاژ/

جدیدترین مدل های لباس ایـــرانی و خارجی در سایت توما
تصــویر های مدل لباس مردانه و زنانه
بخش مد و پوشاک وب سایت توما