چهار لباس ورزشی مردانه ضروری برای باشگاه

لباس ورزشی دنیای گسترده‌ای دارد، از تی شرت‌های مختلف تا انوع گرمکن و شلوار ورزشی و کفش؛ از بین این‌ها کدام‌ها را برای رفـــــتن به باشگاه و انجام ورزشی حرفه ای انتخاب کنید و به کدام یک نیاز خواهید داشت؟

حواســتان به لباس‌هایی که برای پوشیدن در باشگاه انتخاب می‌کنید باشد، آن‌ها در کیفیت ورزش شما و سلامتی بدنتان می‌‌توانند موثر باشند. پس بی خیال، هر لباسی را به عنوان لباس ورزشی مردانه انتخاب نکنید، بلکه در انتخاب خود به نکاتی که ورزشکاران حرفه‌ای به شما پیشنهاد می‌دهند، توجه داشته باشید.

از بالاتنه شروع کنید، کدام لباس ورزشی مردانه؟

men sport T shirt لباس ورزشی مردانه دنیای گسترده

یک تی شرت ورزشی که به اندازه کافی آزاد باشد و به شما اجازه دهد، به خوبی در آن حرکت کنید و در عین حال لطافت کافی را داشته باشد و اجازه عبور هوا را بدهد، برای شروع بهترین انتخاب اســت.

شاید الان نگاهی به کمدتان بیاندازید، یکی از آن تی شرت های آزاد و راحت خودتان را بردارید و فکر کنید خب همین برای رفـــــتن به باشگاه، لباس ورزشی مناسبی به حساب می‌آید، اما نه! در واقع درست اســت که تی شرت مردانه ای که از نخ تشکیل شده باشد اصولا کیفیت خوبی دارد، اما این برای ورزش کردن صدق نمی‌کند.

پارچه‌هایی با الیاف نخی، اگرچه اجازه عبور هوا و تنفس بدن را می‌دهد، اما رطوبت را به خودشان جذب می‌کنند، دیر خشک می‌شوند و نتیجه اینکه با کوچکترین باد خنکی شما سرما می‌خورید. به همین دلیل یک لباس ورزشی با کیفیت معمولا از الیاف مصنوعی تشکیل شده اســت که به دلیل تکنولوژی به کار رفـــــته در آن‌ برای ورزش کردن از الیاف طبیعی مانند نخ مناسب‌تر اســت.

کدام شلوار ورزشی مردانه را انتخاب کنید؟

men sport pants لباس ورزشی مردانه دنیای گسترده

سوال این جاســت که شلوارک یا شلوار بلند؟ این به ورزشی که انجام می‌دهید بستگی دارد. برای ورزش‌های کاردیو (cardio) مثل پیاده روی، دویدن، دوچرخه سواری یا ایروبیک، سراغ شلوارهای جذب‌تر و شلوارک بروید، که دست و پاگیر نباشند.

انواع مختلفی از شلوار ورزشی مردانه با طراحی‌های مختلف وجود دارد. برخی از آن‌ها جذب هستند و برخی دیگر فرم آزادتری دارند. در واقع دو نوع کلی از شلوار ورزشی مردانه وجود دارد که با نام Sweatpants و  Track pants شناخته می‌شوند. شلوارهای Sweat  معمولا فرم آزادتری دارند  و از پارچه لطیف‌تری دوخته می‌شوند، آن‌ها را می‌توانید در مدل‌های مختلف برند ریباک (Reebok) پیدا کنید. این در حالیست که در حالیکه شلوار Track الیاف مصنوعی داشته، فیت آن جذب اســت و بیشتر برای ورزش‌هایی مانند دویدن مورد اســتفاده قرار می‌گیرد. این مدل شلوار را از مجموعه‌های لباس، کتونی و کفش ورزشی مردانه نایک (Nike) و آدیداس پرفورمنس (Adidas) می‌توانید خریداری کنید.

کفش ورزشی مردانه برای رفـــــتن به باشگاه

men sport shoes لباس ورزشی مردانه دنیای گسترده

اینکه کدام کفش ورزشی را برای ست لباس ورزشی مردانه ی خودتان در باشگاه انتخاب کنید، سوالی اســت که یک پاسخ مسلم دارد و آن کفش مخصوص تمرین اســت. کفش تمرین به گونه‌ای طراحی می‌شود که برای تمرینات مختلف ورزشی مناسب باشد. این مدل کفش ورزشی، به اندازه‌ی کافی سبک و انعطاف پذیر بوده و طراحی آن به گونه‌ای اســت که از قوزک و کف پا به خوبی محافظت کرده و در کفی آن از کوشن و در زیره ازگریپ اســتفاده شده اســت.

تنها نکته‌ای که برای انتخاب کفش ورزشی مردانه باقی می‌ماند این اســت که آن را از کدام برند و کجا انتخاب کنید. سراغ برندهای معتبر ورزشی بروید که بهترین انتخاب‌ها را در اختیار شما می‌گذارند و پیش از آن در مورد این برندها و محصولاتشان کمی تحقیق کنید. آندر آرمور (Under Armour) یکی از آن برندهای معتبر و خاص اســت که می‌توانید در فطریقهگاه اینترنتی دیجی اســتایل جدیدترین کلکسیون‌هایش را ببینید و به سادگی خریداری کنید.

به انتخاب سایز کفش در هنگام خرید هم توجه کنید. برای خرید اینترنتی کفش ورزشی، اندازه‌ی پایتان را دقیق بگیرید و این اندازه‌گیری را بعداز ظهر انجام دهید که سایز پا به بیشترین حد خود رسیده اســت. فراموش نکنید یک کفش ورزشی تنگ می‌تواند بسیار آزاردهنده باشد، چراکه پا در حین تمرین کمی ورم می‌کند.

اکسسوری‌های ورزشی را فراموش نکنید

men sport outfit لباس ورزشی مردانه دنیای گسترده

ست لباس ورزشی مردانه شما با همین تی شرت، شلوار و کفش کامل نمی‌شود، شما به خرده ریزهای دیگری هم نیاز دارید که البته بسیار هم حیاتی هستند.

جوراب ورزشی: آن‌ها باید به اندازه‌ی کافی جذب پا و در عین حال راحت و بادوام باشند.

کیف و کوله پشتی ورزشی: باید به اندازه‌ی کافی سبک باشد و هم جیب‌های متعدد برای قرار دادن لباس‌ها و لوازم ورزشی شما داشته باشد.

منبع: مجله فطریقهگاه اینترنتی دیجی اســتایل – کدام لباس ورزشی مردانه را در باشگاه بپوشیم؟

۱۶ پایان رپورتاژ/

جدیدترین مدل های لباس ایـــرانی و خارجی در سایت توما
تصــویر های مدل لباس مردانه و زنانه
بخش مد و پوشاک وب سایت توما