چند ماهی از معرفی رسمی اسنشال فون، اولین گوشی خالق اندروید، می‌گذرد و عرضه عمومی آن هم به‌زودی آغاز می‌شود. این گوشی در حال حاضر در وب‌سایت‌های آمازون و اسنشال پیش‌فطریقه می‌شود و به‌ جرات می‌توان ادعا کرد از آن دسته پرچم‌دارهایی اســت که بسیاری از کاربران در انتظار ورودش به بازار هستند.

چند ماهی از معرفی رسمی اسنشال فون، اولین گوشی خالق اندروید، می‌گذرد و عرضه عمومی آن هم به‌زودی آغاز می‌شود. این گوشی در حال حاضر در وب‌سایت‌های آمازون و اسنشال پیش‌فطریقه می‌شود و به‌ جرات می‌توان ادعا کرد از آن دسته پرچم‌دارهایی اســت که بسیاری از کاربران در انتظار ورودش به بازار هستند.

نمونه‌هایی از گوشی مذکور از سوی سازنده برای خبرنگاران حوزه تکنولوژی ارســال شده و همین حالا هم بررسی‌های مختلفی از آن در فضای وب منتشر شده اســت. در این مطلب قصد داریم ۵ ویژگی برتر اسنشال فون اندی رابین را به شما معرفی کنیم.

 

طراحی ساخت: 

 

 157927 832 ویژگی‌های فوق‌العاده گوشی «اسنشال فون»

اولین ویژگی برجسته اسنشال فون، طراحی و ساخت منحصربه‌فرد آن اســت. اسنشال فونی که در عــکس مشاهده می‌کنید، نسخه Moonblack اســت که بدنه آن از تیتانیوم طراحی شده و پنل پشتی‌اش هم از جنس سرامیک اســت. البته اثرانگشت شما به‌آسانی روی بدنه سرامیکی به جا می‌ماند اما طراحی آن و ترکیب زیبای تیتانیوم و سرامیک به‌قدری جذاب اســت که احتمالا دردسر مذکور را به‌کلی نادیده می‌گیرید. بسیاری از کارشناسان گزارش کرده‌اند که اسنشال فون بارها از دستشان لیز خورده و به زمین افتاده اســت اما به لطف بدنه تیتانیومی مقاومش، آسیب ندیده و تنها چند خش جزئی در برخی موارد روی آن دیده شده اســت.

 

157928 276 ویژگی‌های فوق‌العاده گوشی «اسنشال فون»

طراحی ظاهری اسنشال فون ما را به یاد شیائومی Mi Mix، یکی از خاص‌ترین گوشی‌های ســال ۲۰۱۶، می‌اندازد و معتقدیم که اسنشال فون مانند طراحی تکامل‌یافته آن گوشی هوشمند اســت. بسیاری از کارشناسان در مورد شیائومی Mi Mix معتقدند که اگر کمی کوچک‌تر طراحی می‌شد، بسیار زیباتر و بهینه‌تر به نظر می‌رسد.

 

اسنشال فون هم مانند یک نسخه کوچک شده از Mi Mix دیده می‌شود و به همین خاطر می‌گوییم که بهتر از آن اســت. کناره‌های این گوشی کاملا مسطح طراحی شده اســت و شکل جعبه گونه‌اش باعث شده تا دست گرفـــــتنش هم آسان‌تر شود؛ هرچند به خاطر لیز بودن سطح سرامیکی پشتش، همیشه احتمال لیز خوردن و افتادنش از دست وجود دارد. همچنین ممکن اســت اگر قاب محافظ نداشته باشد و آن را روی سطح ناصاف بگذارید، بیفتد.

 

صفحه نمایش

 

157929 777 ویژگی‌های فوق‌العاده گوشی «اسنشال فون»

همان‌طور که گفتیم، گوشی شیائومی Mi Mix گوشی فوق‌العاده‌ایست اما دردسر اصلی طراحی آن، موقعیت دوربین سلفی در حاشیه پایین صفحه اســت. خوشبختانه کمپانی اسنشال در روند طراحی اسنشال فون، رویکرد کاملا متفاوتی در پیش گرفـــــت که نتیجه‌اش هم طراحی بسیار بهتری اســت. صفحه‌نمایش IPS این گوشی احتمالا عــکــس هـا را با وضوح کواد اچ‌دی و نسبت ۱۹:۱۰ نشان می‌دهد.

به‌جز حاشیه باریک پایین، تقریبا تمام سطح پنل جلو در اسنشال فون، صفحه‌نمایش اســت. اندی رابین هفته گذشته در یک برنامه پرسش و پاسخ اعلام کرد که بیشترین نسبت نمایش در گوشی‌های هوشمند امروزی ۸۵% اســت و حاشیه‌های فوق‌العاده باریک کناره‌ها و بالای پنل نشان می‌دهند که اسنشال تلاش کرده اســت حداکثر ممکن را دراین‌باره اســتفاده کند.

یکی از ویژگی‌های دیگر طراحی صفحه که در همان نگاه اول توجه همه را جلب می‌کند، قسمت دایره‌ای بالاســت که حسگر دوربین سلفی در آن تعبیه شده اســت. اسنشال فون از این نظر با همه گوشی‌های هوشمند دیگر متفاوت اســت. این موضوع همچنین نشان می‌دهد که الزام تعبیه دوربین سلفی هرگز دلیل موجهی برای حاشیه‌ بالای صفحه نیست. این قسمت دقیقا در کنار نوار نوتیفیکیشن‌ها قرار گرفـــــته اســت و در هنگام طریقهن بودن صفحه، کاملا با آن‌ها هماهنگ می‌شود. اسنشال فون با این طراحی توانسته اســت تمام پیکسل‌های ممکن در صفحه‌نمایش را مورداســتفاده قرار دهد.

 

دوربین

 

157930 263 ویژگی‌های فوق‌العاده گوشی «اسنشال فون»

در کنار طراحی جالب دوربین سلفی، دوربین اصلی اسنشال فون هم ویژگی‌های یک گوشی هوشمند پرچم‌دار را با خود به همراه دارد. ماژول دوربین اصلی این گوشی مانند اغلب گوشی‌های هوآوی و سایر سازندگان امروزی، دو لنز RGB و مونوکروم دارد و دوربین را قادر می‌سازد تا عــکــس هـا را با جزئیات بیشتری ثبت کند.

 

157931 218 ویژگی‌های فوق‌العاده گوشی «اسنشال فون»

عــکــس هـا مونوکروم (سیاه‌وسفید) این دوربین با جزئیات دقیق ثبت می‌شوند و تمام حدومرزهای آن مشخص هستند. اسنشال فون قادر اســت عــکــس هـا سیاه‌وسفید باکیفیتی را به لطف این لنز ۱۳ مگا پیکسلی مونوکروم ثبت کند. از طرفی گوشی‌های OnePlus 5 و Galaxy S8 به لنز مجزای مونوکروم مجهز نیستند و تنها از فیلتر آن اســتفاده می‌کنند. عــکــس هـا سیاه‌وسفید این گوشی‌ها، هرگز به‌وضوح و کیفیت عــکــس هـا در لنز مونوکروم مجزا نخواهد بود.

لنز RGB این گوشی هم ۱۳ مگا پیکسلی اســت و عــکــس هـا را در کنار جزئیات دقیقشان، باکیفیت و واضح ثبت می‌کند. اپلیکیشن این دوربین کاملا ساده طراحی شده اســت و آماتورترین کاربران هم می‌توانند به‌راحتی از آن بهره ببرند. البته جای ویژگی تنظیم دستی و چند قابلیت شخصی‌سازی دیگر در آن خالیست.

امکان اســتفاده از لوازم جانبی منحصربه‌فرد

 

امکان اســتفاده از لوازم جانبی منحصربه‌فرد

 

 157932 344 ویژگی‌های فوق‌العاده گوشی «اسنشال فون»

شما همیشه می‌توانید از انواع اپلیکیشن‌های جانبی دوربین مخصوصا برای ماژول جانبی آن اســتفاده کنید اما احتمال اســتفاده از اپلیکیشن پیش‌فرض، بیشتر اســت. این ماژول دوربین بی‌سیم اســت و توسط دو پین کنار دوربین اصلی، به اسنشال فون متصل می‌شود.

ماژول بی‌سیم دوربین اسنشال، ۳۶۰ Camera نام دارد و سازنده آن ادعا می‌کند که با اســتفاده از آن قادر خواهید بود عــکــس هـا ۳۶۰ درجه ثبت کنید. کانکتورهای این دوربین از انتقال داده پشتیبانی می‌کنند و مستقیما به گوشی وصل می‌شوند. درنتیجه این اتصال شما می‌توانید تمام مراحل تجربه کاربری‌تان را هم کنترل و تنظیم کنید. دوربین ۳۶۰ جانبی اسنشال فون، کوچک‌ترین دوربین ۳۶۰ درجه ۴K بازار اســت که به‌راحتی در جیبتان جا می‌شود. این دوربین به‌محض اتصال به گوشی، اپلیکیشن دوربین را باز می‌کند و منوی مخصوص ۳۶۰ درجه را به نمایش می‌گذارد.

این دوربین جانبی به باتری مجزا مجهز نشده اســت و انرژی لازم را تنها در صورت اتصال به گوشی و از سوی باتری آن تأمین می‌کند. قابلیت این ماژول کاملا مشخص اســت. شما می‌توانید با اســتفاده از آن، عــکــس هـا و ویدیوهای ۳۶۰ درجه ثبت کنید یا مستقیما روی دوربین گوشی‌تان ویدیوی زنده ۳۶۰ درجه اســتریم کنید. اسنشال فون قادر اســت ویدیوهای ۳۶۰ ۴K را با سرعت ۶۰۰Mbps و شبکه ارتباطی LTE+ انتقال دهد.

 

157933 692 ویژگی‌های فوق‌العاده گوشی «اسنشال فون»

ماژول دوربین ۳۶۰ ممکن اســت در عــکــس هـا بزرگ به نظر برسد اما کوچک طراحی شده اســت و برای ارتباط با گوشی و همچنین پردازش عــکــس هـا و ویدیوهای ثبت‌شده روی آن، از ISP مخصوص خودش اســتفاده می‌کند. ماژول دوربین اسنشال فون قادر اســت عــکــس هـا باکیفیت و طبیعی ثبت کند که اغلب دوربین‌های نظیرش در ثبت آن‌ها ناتوان‌اند.

مزایای کانکتور اسنشال فون تنها به دوربین ۳۶۰ محدود نمی‌شود. این کمپانی قصد دارد در هفته‌ها و ماه‌های آینده هم لوازم جانبی دیگری را ازجمله داک شارژ بی‌سیم برای اسنشال فون معرفی کند. اسنشال همچنین وعده داده اســت که نسل‌های آینده گوشی‌های هوشمندش هم از همین کانکتور اســتفاده می‌کنند تا همه کاربرانش بتوانند از ماژول‌هایی یکسان بهره ببرند.

 

اندی رابین همچنین در جلسه پرسش و پاسخ درباره انتخاب کانکتور بی‌سیم به‌جای اتصال فیزیکی (مانند طراحی موتو مادها) صحبت کرد و گفت که اصلی‌ترین دلیل انتخاب آن‌ها، عدم محدودیت در این نوع اتصال اســت. اتصال فیزیکی، شما را در عوامل متعددی محدود می‌کند و همیشه باید امکان سازگاری backward را در تولید محصولات تازه هم در نظر بگیرید؛ اما امکانات موجود در اتصال بی‌سیم، بی‌نهایت هستند. حتی اگر طراحی نسل‌های بعدی گوشی‌ها هم متفاوت باشد، شما قادر هستید از همان ماژول‌های جانبی قدیمی اســتفاده کنید.

 

نرم افزار

 

 157934 146 ویژگی‌های فوق‌العاده گوشی «اسنشال فون»

همان‌طور که می‌دانید، اندی رابین خالق اندروید اســت و دانش او در صنعت گوشی هوشمند در کنار تجربه‌اش در کمپانی گوگل قطعا تأثیر وسیعی در ساخت اسنشال فون دارد. تجربه نرم‌افزاری هم احتمالا حیاتی‌ترین زمینه‌ای اســت که منتظریم امضای مخصوص اندی رابین را در آن ببینیم.

رابین می‌گوید که اسنشال بدین منظور طراحی شده اســت تا به کاربرانش حق انتخاب دهد و هر کس باید به‌محض خرید آن، مالک منحصربه‌فردش شود. احتمالا به همین خاطر اســت که نشانه‌ای از لوگو و برند روی این گوشی دیده نمی‌شود چراکه اصلا قرار نیست تمرکز اصلی روی سازنده گوشی باشد. همچنین تجربه نرم‌افزاری و سخت‌افزاری این گوشی هم مانند سایر پرچم‌داران ۲۰۱۷ اســت.

سیستم‌عامل نصب شده روی اسنشال فون، نسخه‌ای از اندروید اســت که با توجه به سلیقه و نیاز کاربران طراحی شده و ظاهرا اسنشال تلاش کرده اســت تا تغییرات آن را به حداقل برساند. چند نرم‌افزار مختلف به‌صورت پیش‌فرض روی این گوشی نصب شده‌اند تا در صورت نیاز به کار آیند.

 

157935 485 ویژگی‌های فوق‌العاده گوشی «اسنشال فون»

نتیجه این طراحی نرم‌افزاری، تجربه کاربری فوق‌العاده ایست که اغلب دوستداران گوشی‌های پیکسل احتمال با آن آشنا هستند و اگر شما هم مایلید گوشی پرچم‌داری تهیه کنید که نرم‌افزاری شبیه به پیکسل داشته باشد، اسنشال فون بهترین انتخاب اســت.

درواقع اسنشال فون تجربه کاربری خوبی از اندروید ناب و بدون تغییر ارائه می‌کند و نرم‌افزار سایر گوشی‌های نکسوس و پیکسل را به چالش می‌کشد. این ویژگی را باید یکی از نقاط قوت اسنشال فون بدانیم چراکه ممکن اســت بسیاری از کاربران به همین خاطر تصمیم بگیرند آن را تهیه کنند.

اسنشال فون گوشی بسیار جالبیست؛ نه‌تنها به این خاطر که از منظر یک پرچم‌دار تازه به آن می‌نگریم بلکه برای ارائه و تعریف دوباره همه ویژگی‌های «ضروری» که اکثر کاربران گوشی‌های هوشمند امروزی، به آن نیاز دارند.

منبع: جی اس ام 

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید