براساس یک شایعه جدید از چین، مدل ۲۰۱۸ گوشی گلکسی ای ۵ و گلکسی ای ۷ به نمایشگر بدون حاشیه Infinity Display مجهز خواهد بود.

شرکت سامسونگ، سری ۲۰۱۸ گوشی‌های میان‌رده گلکسی ای را اوایل ســال آینده عرضه خواهد کرد. مدتی پیش، شایعه شده بود که این سری به نمایشگر بدون حاشیه Infinity Display مجهز می‎شود؛ همان‌طور که می‌دانید، Infinity Display در گوشی گلکسی اس ۸ و فبلت گلکسی نوت ۸ سامسونگ به کار گرفـــــته شده اســت.

به‌‏تازگی، شایعه‌پرداز معروف دنیای توئیتر با نام کاربری mmddj_china به بخشی از مشخصات‌فنی سری ۲۰۱۸ گوشی‌های میان‌رده گلکسی ای سامسونگ اشاره کرده اســت. براساس شایعه تازه منتشر شده، گوشی میان‌رده گلکسی ای ۵ به همراه نسخه بزرگ‌تر خود یعنی گلکسی ای ۵ به نمایشگر بدون حاشیه Inifnity Display با رزولوشن Full HD مجهز خواهد بود. به دلیل حذف حاشیه‌های اضافی از بالا و پایین صفحه‌نمایش که در سری قبل برای جای‌گیری دکمه Home و سنسور اثرانگشت درنظر گرفـــــته شده بود، سامسونگ درنظر دارد تا حسگر اثرانگشت را مانند گلکسی اس ۸ و گلکسی نوت ۸ به پنل پشتی انتقال دهد. 

با این‌حال، هنوز مشخص نشده اســت که آیا شرکت سامسونگ، تصمیمی برای ارائه نمایشگر بدون حاشیه Infinity Display به همراه ارزان‌قیمت‌ترین مدل از سری Galaxy A یعنی گلکسی ای ۳ دارد یا خیر؛ این امکان وجود دارد که شرکت سامسونگ، مدل جدید گلکسی ای ۳ را با نمایشگری مانند نسل قبل ارائه دهد که حاشیه‌های زیادی در اطراف آن وجود دارد و دکمه Home نیز در پایین نمایشگر قرار گرفـــــته اســت. براساس شایعات پیشین، صفحه‌نمایش سری گلکسی ای در ســال آینده دارای انحنا خواهد بود. 

6373e668 0a19 4529 8627 e012f5815650 عرضه مدل 2018 گلکسی A5 و A7 سامسونگ با نمایشگر اینفینیتی دیسپلی و شش گیگابایت رم

همچنین گفته می‌شود که شرکت سامسونگ در مدل ۲۰۱۸ گلکسی ای ۵ و گلکسی ای ۷، از تراشه اسنپدراگون ۶۶۰ کوالکام اســتفاده خواهد کرد؛ در صورتی‌که این شایعه صحت داشته باشد، برای مقایسه باید گفت که قدرت پردازشی مدل ۲۰۱۷ گوشی‌های میان‏‌رده گلکسی ای ۵ و ای ۷ سامسونگ توسط چیپ‌ست میان‎رده اکسینوس ۷۸۸۰ تأمین می‌شود. با وجود تراشه مشابه، شرکت سامسونگ مدل کوچک‌تر یعنی گلکسی ای ۵ را با چهار گیگابایت رم و گلکسی ای ۷ را با شش گیگابایت رم عرضه خواهد کرد.

علاوه‌براین، اعلام شده اســت که هر دو مدل به دوربین سلفی دوگانه مجهز خواهد بود. در رابطه با مشخصات سخت‌افزاری به کار گرفـــــته شده در گوشی گلکسی ای ۳ که احتمالاً به همراه گلکسی ای ۵ و گلکسی ای ۷ معرفی خواهد شد، هنوز اطلاعاتی به‌دست نیامده اســت.

با اینکه ادعا می‌شود شرکت سامسونگ از تراشه اسنپدراگون ۶۶۰ کوالکام و شش گیگابایت روی گوشی‌ گلکسی ای ۷ (مدل ۲۰۱۸) اســتفاده خواهد کرد؛ مدتی پیش، یک گوشی با شماره مدل SM-A730X در آزمون GFXBench فاش شد که گمان می‌رود مدل جدید گوشی میان‌رده گلکسی ای ۷ باشد.

در اطلاعات به‌دست آمده از این مدل، خبری از شش گیگابایت رم یا تراشه اسنپدراگون ۶۶۰ نیست؛ همچنین اطلاعات به‌دست آمده تأیید می‌کند که رزولوشن نمایشگر تنها Full HD اســت. به همین جهت، هنوز نباید چندان امیدوار باشید که شرکت سامسونگ، مدل جدید سری گلکسی ای را با نمایشگر بدون حاشیه و کشیده ارائه دهد. در نهایت، باید اشاره کرد که بازه زمانی احتمالی برای معرفی نسل جدید گوشی‌های سری گلکسی ای سامسونگ، دسامبر تا ژانویه (اواخر آذر تا اواخر دی‌) اســت. 

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی