نسل جدید محصول اسپرت و لوکس بنتلی کانتیننتال جی‌تی ، بطور رسمی معرفی شد.

نسل جدید بنتلی کانتیننتال جی‌تی (Bentley Continental GT) با ظاهر جدید، فناوری های پیشرفـــــته و قدرت بیشتر معرفی شد. به لطف جلوپنجره منحصر به فرد بنتلی و ۴ چراغ‎ دایره‌ شکل در جلو، نسل سوم این سوپر اسپرت هنوز هم یک بنتلی واقعی اســت اما در مقایسه با نسل پیش خود، ظاهر عضلانی‌تری پیدا کرده اســت. در طراحی این خودرو نشانه‌های زیادی از خودروی مفهومی EXP 10 Speed 6 که در نمایشگاه خودرو ژنو ســال ۲۰۱۵ رونمایی شده بود، اســتفاده شده اســت.

از حیاتی‌ترین موارد نسل جدید این خودرو می‌توان به کاهش وزن ۸۰ کیلوگرمی، پیشرانه‌ی جدید ۱۲ سیلندر توئین توربو با ۶ لیتر حجم که حالا با کد TSI خانواده‌ی فولکس‌واگن شناخته می‌شود، جعبه دنده ۲ کلاچه ۸ سرعته جدید و سیستم صوتی با نمایشگر لمسی ۱۲.۳ اینچی با قابلیت اپل کار‌پلی و اندروید اتو اشاره کرد.

سیستم صوتی بنتلی در پشت صفحه‌ای کشویی در داشبورد پنهان شده اســت. برای سلیقه‌های سنتی‌تر بر روی این صفحه درجه‌های آنالوگ دمای خارج خودرو، قطب نما و زمان‌سنج نصب شده اســت. همچنین در نمای داخلی از سیستم LED خودروهای فولکس‌واگن اســتفاده شده اســت؛ بنتلی جدید از سیستم تمام چرخ محرک با تمایل به محور عقب، مجهز شده اســت.

e369b2b7 ad27 427b b13e 968fa81045fe نسل جدید بنتلی کانتیننتال GT، معرفی شد

در حال حاضر وجود پیشرانه‌ی ۸ سیلندر Vشکل توربوشارژ مشخص نیست اما پیشرانه ۱۲ سیلندر TSI حدود ۶۲۵ اسب بخار قدرت و ۹۰۰ نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند. در مقایسه با نسل قبل، کانتیننتال جی تی جدید ۴۳ اسب بخار قدرت و ۱۸۰ نیوتن‌متر گشتاور بیشتری در اختیار قرار می‌دهد.مدیران بنتلی ادعا می‌کنند که کانتیننتال جی تی جدید در ۳.۷ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد و حداکثر سرعت آن ۳۳۳ کیلومتر در ساعت اســت. در مقایسه با نسل قبل، شتاب این خودرو ۰.۸ ثانیه بیشتر و حداکثر سرعت آن ۳ کیلومتر در ساعت کمتر شده اســت.

f9399680 4a38 42ed 8dca be4c59e1c1c8 نسل جدید بنتلی کانتیننتال GT، معرفی شد

این اعداد از نسل قبل کانتیننتال جی تی اسپید، با قدرت ۶۳۳ اسب بخار و گشتاور ۸۴۰ نیوتن‌متر از پیشرانه ۱۲ سیلندر توئین توربو با شتاب ۰ تا ۱۰۰ در ۴.۱ ثانیه و حداکثر سرعت ۳۳۶ کیلومتر در ساعت نیز، بهتر اســت.جعبه دنده ۲ کلاچه ۸ سرعته جدید، علاوه بر بالا بردن سرعت تعویض دنده، در کاهش مصرف سوخت نیز تاثیر داشته اســت. کانتیننتال جی تی جدید در مقایسه با نسل قبل که ۱۴.۲ لیتر سوخت در ۱۰۰ کیلومتر مصرف می‌کرد با مصرف ۱۲.۲ لیتر سوخت در ۱۰۰ کیلومتر، بهبود قابل توجهی را نشان می‌دهد.

راننده از طریق حالت‌های رانندگی، می‌تواند زمان تعویض دنده را دستکاری کند. در حالت اسپرت، تعویض دنده در بالاترین سرعت انجام می‌گیرد تا بیشتری شتاب را در اختیار قرار دهد در حالیکه در حالت راحت، تعویض دنده‌ها با سرعت کمتر و البته نامحسوس‌تر انجام می‌شود.

علیرغم وجود رینگ‌های اســتاندارد ۲۱ اینچی و رینگ‌های ۲۲ اینچی به عنوان آپشن، مدیران بنتلی ادعا می‌کنند که به لطف سیستم رانندگی دینامیک بنتلی، سواری این خودرو بسیار راحت اســت. یک سیستم کنترل چرخش ۴۸ ولتی، محرک‌های برقی و آنتی رول‎بارهای هر محور را تنظیم و کنترل کرده تا هندلینگ و سواری در بهترین حالت قرار داشته باشد. سیستم مانند جعبه دنده، سیستم رانندگی دینامیک را نیز می‌توان با اســتفاده از حالت‌های رانندگی، تنظیم کرد.

سیستم تعلیق بادی جدید با کمک فنرهای ۳ محفظه‌ای و ۶۰ نسبت حجم بیشتر هوا، در کنار سیستم ۴۸ ولتی قرار گرفـــــته اســت تا وجود راحت‌ترین سواری را تضمین کند. دیسک‌های ترمزها جلو با افزایش ۱۵ میلی‌متری ۴۲۰ میلی‌متر قطر دارند. سیستم اگزوز جدید نیز کاملا جدید اســت.

همانند تمام مدل‌های بنتلی، کانتیننتال جی تی جدید نیز در انواع آپشن‌های نمای داخلی و بیرونی عرضه می‌شود تا همه‌ی سلیقه‌ها را راضی کند. ۱۷ رنگ مختلف و ۷۰ قلم آپشن بدنه برای این خودروی لوکس در نظر گرفـــــته شده اســت. ۱۵ نوع مختلف زیرپایی، ۸ نوع روکش دست دوز با ۴ نوع متفاوت روکش دو لایه و ۱۵ قلم آپشن برای داشبورد و کنسول وسط در دسترس اســت.

برای افرادی که خواســتار آپشن‌های بیشتر هستند، مدیران بنتلی دو پکیج آپشن فناوری در نظر گرفـــــته‌اند. پکیج شهری مختص افرادی اســت که بیشتر در مناطق شهری تردد دارند. در این پکیج،  صندوق عقب بازشونده‌ی خودکار، سیستم هشدار عابر پیاده، سیستم شناسایی علائم ترافیکی، ترمز اضطراری خودکار شهری (AEB) و فناوری دوربین ۳۶۰ درجه قرار دارد.

22efd5e7 756a 411e 9392 97467b2ba789 نسل جدید بنتلی کانتیننتال GT، معرفی شد

پکیج تورینگ برای سفرهای طولانی مدت در نظر گرفـــــته شده اســت. در این پکیج، کروزکنترل و سیستم کمکی ترافیک، سیستم هدایت خودرو بین خطوط، نمایش اطلاعات  فنی روی شیشه (HUD)، سیستم دید شب با دوربین مادون قرمز و سیستم هشدار برخورد در نظر گرفـــــته شده‌اند.

علاوه بر این، پکیج آپشن‌های لوکس مولینر، آیتم‌های ظاهری مانند رینگ‌های آلیاژی ۲۲ اینچی، چرم طرح الماس، تودوزی با نشان بنتلی، روکش‌های متنوع، درب مخزن بنزین تزئین شده، پدال‌های اسپرت و سقف چرمی؛ در اختیار قرار می‌دهد. همچنین می‌توان برای صندلی‌های جلو و عقب دوخت سفارشی سفارش داد و البته قاب فلزی سفارشی نیز امکان پذیر اســت.

بنتلی کانتیننتال جی‌تی جدید در نمایشگاه خودروی فرانکفورت در معرض نمایش عمومی قرار داده خواهد شد.

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی