مقایسه کوتاه این خودروها نشان می‌دهد سبک و سیاق ساخت یک کراس‌اوور ساب‌کامپکت در همه برندها بسیار شبیه هم اســت و تنها تفاوت ملموس لوگوی شرکت سازنده این قبیل خودروهاســت

میهنی ها| تب تند خرید کراس اوور با شدت و حدتی فراوان پیوسته در حال افزایش اســت و ایـــرانی با دل کندن از سدان ها و هاچ بک ها، اخیرا عاشق کراس اوور شده اند. خودروسازان مختلف و شرکت های واردکننده به طور پیوسته در تلاشند این نیاز را پاسخ گویند. جالب تر اینکه، در حالی‌ به شکلی روزافزون برندهای تازه‌نفس در صف مدعیان ورود به بازار ایـــران قرار می‌گیرند که مدل‌های جدید در معرض مدل های به روزتر قرارگرفـــــته و طول عمر محبوبیت محصولات هر کلاس به بیش از چند هفته نمی‌کشد. 

به گزارش میهنی ها، بعد از عرضه سانگ یانگ تیوولی، نیسان جوک، رنو کپچر، پژو ۲۰۰۸ و تویوتا سی-اچ‌آر، حالا خبر می‌رسد سه خودروی تازه نیسان کیکس، هیوندای کونا و فولکس‌واگن تی-راک جدیدترین مسافران بازار ایـــران هستند که قرار اســت در بازه ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان به شکار خریداران جوان بپردازند. این خودروها قرار اســت در یک افق یک ســاله وارد بازار ایـــران شوند. مقایسه کوتاه این خودروها نشان می‌دهد سبک و سیاق ساخت یک کراس‌اوور ساب‌کامپکت در همه برندها بسیار شبیه هم اســت و تنها تفاوت ملموس لوگوی شرکت سازنده این قبیل خودروهاســت. 

هیوندای کُنا

156834 922 شاس‌بلندهای جدید بازار ایـــران

کونا از یک طراحی کاملاً جدید و البته غیرمتعارف و جسورانه برخوردار اســت که مشابه آن پیش‌ از این در جیپ چروکی، نیسان جوک و ساخته‌های سیتروئن مانند C4 ایرکراس و نسل جدید C3 بکار رفـــــته بود؛ بنابراین کُنا مطمئناً ثابت می‌کند که این سبک طراحی به این زودی‌ها از مُد نمی‌افتد. درواقع این کراس‌اوور جدید کره‌ای را از لحاظ طراحی می‌توان با نیسان جوک، جیپ چروکی و حتی تویوتا C-HR قابل‌مقایسه دانست درحالی‌که از همهٔ آن‌ها بهتر به نظر می‌رسد.کُنا به لطف برخورداری از سقفی به رنگ مشکی، از بدنهٔ دورنگ سود می‌برد اما می‌توان سقف را به رنگ سفید یا همرنگ بدنه هم سفارش داد. این کراس‌اوور ساب‌کامپکت ۴٫۱۶ متر طول، ۱٫۸ متر عرض و ۱٫۵۵ متر ارتفاع دارد و فاصلهٔ محوری آن نیز برابر با ۲٫۶ متر اســت.

156828 144 شاس‌بلندهای جدید بازار ایـــران

در داخل نیز هیوندای گفته اســت که کُنا با فضای سری بیشتر از تمامی رقبا، بهترین فضای داخلی در این کلاس را ارائه می‌کند. همچنین با توجه به عــکــس هـای که از نمای داخلی کُنا منتشر شده می‌توان گفت طراحی داخلی این کراس‌اوور به لطف اســتفاده از تریم رنگی و طراحی خاص صفحه‌نمایش، حتی از اســتایل بیرونی هم قابل‌توجه‌تر اســت. در زمینهٔ فناوری نیز کُنا به جدیدترین و برترین ویژگی‌های تکنولوژیک مانند رادیو HD، دوربین دید عقب، اینترنت ۴G و سیستم اطلاعاتی-سرگرمی با قابلیت پشتیبانی از کارپلی اپل و اندروید اتو گوگل مجهز اســت که این سیستم از طریق نمایشگرهای پنج، هفت یا هشت اینچی ارائه می‌گردد. موتور ۱٫۶ لیتری و توربوی کونا احتمالا برگ برنده این مدل در بازار ایـــران باشد چرا که با ۱۷۵ اسب بخار قدرت، قوی ترین خودروی این رده از بازار به حساب می آید.

فولکس‌واگن‌تی-راک

156832 317 شاس‌بلندهای جدید بازار ایـــران

شباهت عجیبی در فرم طراحی و نه ظاهر بین کُنا و تی-راک وجود دارد. زبان طراحی تازه، بدنه دو رنگ، داشبوردی مزین به رنگ‌های جوان‌پسند و البته موتورهای کوچک. کابین این کراس‌اوور جدید که دارای پنج صندلی اســت، به تعدادی از ویژگی‌های تکنولوژی بالا و پیشرفـــــته‌ای مانند صفحه آمپر دیجیتالی مجهز شده اســت. جدیدترین کراس‌اوور فولکس‌واگن ۴٫۲۳ اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید