334942 348 افشاگری تازه درباره تماس احتمالی تیم ترامپ با روسیه 

فرارو-  ایمیل تازه ای درباره پرونده رسوایی ارتباط تیم تبلیغاتی دونالد ترامپ با روسیه منتشر شد که ابعاد “روسیه گیت” را جدی‌تر کرده اســت.

به نقل فرارو، این ایمیل در چارچوب تحقیقات پیرامون تماس‌های احتمالی تیم انتخاباتی دونالد ترامپ با مقامات روسی یافت شده و حکایت از تلاش “ریک دیربورن” از اعضای این تیم برای دیدار و گفت‌وگو با ولادیمیر پوتین دارد.  

سی ان ان در گزارشی اختصاصی خود درباره این موضوع گفته بازرسان کنگره این پیام الکترونیکی را هنگام بازپرسی هایشان از این عضو ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ کشف کرده اند.

پیشتر گزارشی در مورد این ایمیل منتشر نشده بود. در این ایمیل آمده بود که فرد مذکور اهل ‘WV’ اســت که به گفته یک منبع آگاه این حروف اشاره به ویرجینیای غربی دارد. هنوز معلوم نیست که این فرد چه هدفی از این اقدام داشته و آیا “دیربورن” تلاشی برای کمک به وی داشته اســت یا نه؟

یک منبع آگاه گفت که این فرد احتمالا ارتباطات سیاسی در ویرجینیای غربی داشته اســت. از ایمیل مذکور به نظر می رسد که دیربورن به این درخواســت بدبین بوده اســت.

بر اساس این گزارش شخص یاد شده که پیشتر مدیر اجرایی ستاد انتقال قدرت ترامپ بوده اکنون در جایگاه معاون رئیس کارکنان کاخ سفید قرار گرفـــــته اســت.

تاریخ این پیام الکترونیکی ژوئن ســال ۲۰۱۶ اســت یعنی درست زمانی که پسر بزرگ ترامپ با جرد کوشنر، پل منافورت و دیگر فعالان ستاد تبلیغاتی ترامپ در برج ترامپ در نیویورک حضور داشتند. 

آن دیدار در برج ترامپ در نیویورک انجام شد و جرد کوشنر داماد ترامپ و پال مانافورد رئیس وقت ستاد انتخاباتی وی هم حضور داشتند.

افشای این پیام الکترونیکی نشان می دهد روسیه تلاش های سازماندهی شده ی فراوانی را برای بی اعتبار کردن هیلاری کلینتون، نامزد وقت ریاســت جمهوری آمریکا از حزب دموکرات در دستور کار داشته اســت.

کاخ سفید و دییربورن از پاسخ گویی درباره این اتهام تازه خودداری کرده اند.

تاکنون نام دیربورن در رابطه با تحقیقات روسیه ذکر نشده بود. دیربورن قبلا رئیس دفتر جف سشنز سناتور سابق و وزیر فعلی دادگستری بود. وی جزو مشاوران ارشد در ستاد ترامپ بود.

طی هفته های اخیر فشار بر ترامپ بسیار افزایش یافته اســت و شایستگی سیاسی او برای ریاســت جمهوری زیر سوال رفـــــته اســت؛ مواضع جنجالی او درباره تظاهرات نیروهای راســت افراطی در شارلوتزویل و همچنین ابهامات ناشی از برکناری اســتراتژیست ارشد کاخ سفید، اســتیو بنن و چرخش آشکار در رویکرد او در قبال افغانستان موضوعاتی اســت که با واکنش منتقدان رئیس جمهور امریکا همراه بوده اســت.

تازه ترین نظرسنجی ها نیز حکایت از آن دارد که  ۶۲نسبت از رای دهندگان آمریکایی رفـــــتار ترامپ را باعث دامن زدن به اختلافات داخلی می دانند.

در این نظرسنجی که سی ان ان آن را منتشر کرده ۵۹ نسبت از رای دهندگان آمریکایی تصمیم گیری و رفـــــتارهای ترامپ را عامل تشویق کننده گروه های افراطی نژاد پرست سفید پوست در آمریکا می دانند، این درحالی اســت که تنها ۳۵نسبت می گویند که رفـــــتارهای ترامپ تاثیری بر این قضایا ندارد.

همچنین برپایه این نظرسنجی ۶۸ نسبت، رئیس جمهوری آمریکا را فردی “معقول” نمی دانند و تنها ۲۹ نسبت نظر مثبتی دراین باره دارند. میزان محبوبیت ترامپ دراین نظرسنجی نیز از ۳۹ نسبت به ۳۵ نسبت تنزل یافته اســت.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید