موتورولا پتنت جدیدی ثبت کرده اســت که به یک «شیشه‌ی هوشمند» در گوشی‌های آینده‌اش اشاره دارد. این شیشه‌ی هوشمند از جنس پلیمر حافظه‌دار ساخته می‌شود. در این پتنت، جزئیات کامل در مورد نوع عملکرد این شیشه‌ی هوشمند و نحوه‌ی خودترمیمی آن توسط اعمال حرارت، نشان داده شده اســت.

به‌طور خلاصه گوشی‌هایی که با این فناوری ساخته شوند، می‌توانند انواع تغییر شکل مثل خط و خش یا خمیدگی سطحی را در شیشه‌ی هوشمندشان شناسایی کنند؛ سپس این موضوع به‌صورت یک پیغام به کار اطلاع داده می‌شود تا تصمیمات لازم گرفـــــته شود.

 2 موتورولا قصد دارد یک گوشی خود ترمیمی حرارتی بسازد

موتورولا می‌گوید روند خود ترمیمی گوشی توسط حرارت انجام می‌شود. حرارت از داخل گوشی به قسمت‌های آسیب‌دیده اعمال می‌شود و حافظه‌ی شیشه‌ی هوشمند را فعال می‌کند تا به حالت اولیه‌ی خود برگردد.

 3 موتورولا قصد دارد یک گوشی خود ترمیمی حرارتی بسازد

همان‌طور که در عــکس بالا می‌بینید، راه حل دیگر این اســت که کاربر نقاط آسیب‌دیده را مشخص کند. بدین صورت، گوشی تنها به قسمت‌های لازم حرارت اعمال می‌کند و حافظه‌ی شیشه را فعال می‌کند.

 4 موتورولا قصد دارد یک گوشی خود ترمیمی حرارتی بسازد

موتورولا در توصیف نوع عملکرد این سیستم، سعی کرده اســت احتیاط کامل را رعایت کند. این‌طور که به نظر می‌رسد، این فناوری هر نوع ترک یا شکستگی را برطرف نمی‌کند. موتورولا در توضیح این پتنت‌ تنها از اصطلاحاتی مثل «برخی از خرابی‌ها» اســتفاده کرده اســت؛ بنابراین اگر تکه‌ای از شیشه‌ی گوشی جدا شود یا ترک بزرگی بردارد، ترمیم نخواهد شد.

 5 موتورولا قصد دارد یک گوشی خود ترمیمی حرارتی بسازد

نکته‌ی جالبی که در مورد این پتنت‌ به چشم می‌خورد این اســت که گوشی نشان داده‌شده در این عــکــس هـا، شباهت زیادی به مدل اِیتریکس دارد که ۶ ســال پیش معرفی شد؛ بنابراین به نظر می‌رسد که موتورولا زمان زیادی برای توسعه‌ی این فناوری صرف کرده اســت.

در نظر داشته باشید که این فناوری تنها روی کاغذ وجود دارد و به‌احتمال زیاد، در یکی دو ســال آینده خبری از آن در گوشی‌های موتورولا نخواهد بود. شاید هم این فناوری مثل بسیاری از نمونه‌های دیگر، در حد یک پتنت بماند و هیچ‌گاه به مرحله‌ی پیاده‌سازی نرسد. نظر شما چیست؟

منبع: SLASHGEAR

 

1502925608 577 dfdsfdsf موتورولا قصد دارد یک گوشی خود ترمیمی حرارتی بسازد

< src="http://.sahandar.com/faradars/show.php?ref=itradar.ir&w=600&h=500&id=1&template=related&title=%D9%85%D8%B7%D8%A7%D9%84%D8%A8+%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF%DB%8C+%D8%A7%D8%B2+%D8%B3%D8%B1%D8%AA%D8%A7%D8%B3%D8%B1+%D9%88%D8%A8" scrolling="no" style="background: #FFF url(//.sahandar.com/faradars/images/loading.gif) no-repeat center; width: 600px; height: 500px; max-width: 100%;" frameborder="0">

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی