اگر سرعت ویندوز۱۰ روی دستگاه شما بسیار پایین اســت با این ترفند ساده می‌توانید آن را بهبود بخشید.

با تنظیم جلوه‌های بصری سرعت کامپیوتر خود را بهبود بخشید.

اگر روی کامپیوتر قدیمی خود ویندوز۱۰ نصب‌کرده‌اید و یا RAM زیادی ندارید احتمالات پایین بودن سرعت کامپیوترتان حسابی شما را کلافه کرده اســت. خوشبختانه با چند ترفند خیلی ساده در تنظیمات سیستم می‌توانید سرعت دستگاه خود را بالا ببرید.

شما می‌توانید تنظیمات اســتارت آپ را تغییر دهید تا دستگاهتان سریع‌تر بالا بیاید. همچنین می¬توانید تنظیمات جلوه‌های بصری را تنظیم کنید تا دستگاهتان بهتر عمل کند.

برای تنظیم جلوه‌های بصری:

۱- System Properties را روی کامپیوتر خود باز کنید. شما می‌توانید از کورتانا برای یافتن آن اســتفاده کنید. : Sysdm.cpl را تایپ کرده و گزینه‌ی Enter را انتخاب کنید. طریقه دیگر این اســت که در ویندوز اکسپلورر روی گزینه‌ی This PC کلیک راســت کرده و در منوی زمینه گزینه ی Properties را انتخاب کنید. در پنجره¬ای که باز می‌شود روی گزینه‌ی Advanced System Settings کلیک کنید.

۲- یک پنجره با چندین تب باز می‌شود. روی تب Advanced کلیک کرده و زیر Performance روی گزینه‌ی Settings کلیک کنید.

۳- روی تب Visual Effects، گزینه‌ی Adjust for best performance را انتخاب کنید.

VisualEffects2 1502866654 با یک ترفند ساده سرعت ویندوز10 را بالا ببریم میهنی ها:

همه‌ی جلوه‌های بصری و انیمیشن‌هایی که قبلاٌ باز می‌شدند خاموش می‌شوند. در ضمن ظاهر سیستم شما نیز تغییر می‌کند و این تغییر را می‌توانید در آیکون‌ها و فونت‌ها نیز مشاهده کنید.

اگر عملکرد کامپیوتر شما نیاز به اقدامات جدی ندارد می‌توانید فقط قابلیت‌هایی که به آن¬ها نیاز ندارید را غیرفعال کنید. ( اگر از محصولات مایکروسافت مثل Outlook اســتفاده می‌کنید احتمالاً به فونت‌های خود نیاز دارید.)

آیا شما حاضرید عملکرد را فدای سرعت کنید؟ شما از چه طریقهی برای بالا بردن سرعت دستگاه خود اســتفاده می‌کنید؟ نظر خود را با ما در میان بگذارید.

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی