728404 601 هشدار مکرون درباره تشدید تنش ها میان آمریکا و کره شمالی

امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه روز شنبه درخصوص تشدید تنش در مورد کره شمالی در بحبوحه بالا گرفـــــتن جنگ لفظی بین واشنگتن و پیونگ یانگ، هشدار داد.

به نقل خبرگزاری فرانسه از پاریس، وی ضمن ابراز نگرانی در مورد تهدید موشکی و بالستیکی کره شمالی، گفت که جامعه جهانی باید در جهت وار کردن پیونگ یانگ به بازگشت به مسیر مذاکرات بدون شرط، تلاش کند.

مکرون تاکید کرد که فرانسه و دیگر کشورهای عضو شورای امنیت سازمان ملل از کره شمالی می خواهند به تعهدات بین المللی خود بدون تعلل عمل کند و روند پایان دادن به برنامه های هسته ای و بالستیکی اش را ادامه دهد. وی در عین حال به متحدان و شرکای فرانسه در منطقه در مورد همبستگی پاریس با آنها در موقعیت کنونی اطمینان داد.

حزب سوسیالیست فرانسه با اشاره به مشارکت نداشتن دولت پاریس در حل و فصل بحران کره شمالی، از رئیس جمهوری فرانسه خواســت تا فعالانه در این زمینه مشارکت کند.

در پی تشدید هشدارهای دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به کره شمالی، چین که متحد اصلی پیونگ یانگ اســت، از ترامپ خواســت به لفاظی های خود برای جلوگیری از شدت یافتن تنش، پایان دهد.

تهدیدهای ترامپ، بدنبال هشدار پیونگ یانگ به واشنگتن در مورد هدف قرار دادن جزیره گوام با موشک های بالستیک، شدت گرفـــــت.

گوام جزیره ای تحت سلطه آمریکا در غرب اقیانوس آرام اســت. این جزیره که پایگاه نظامی راهبردی برای آمریکا محسوب می شود، بمب افکن های هسته ای را در خود جای داده اســت و دستکم شش هزار نظامی آمریکایی در آن مستقر هستند.

آمریکا رهگیرهای تاد را در گوام مستقر کرده و هدف از این کار، مقابله با حمله ای موشکی از سوی کشوری چون کره شمالی اســت.

تاد یک سیستم دفاع موشکی مستقر روی زمین اســت که برای سرنگون کردن موشک های بالستیک کوتاه برد و میان برد و موشک هایی با برد سه هزار تا پنج هزار و ۵۰۰ برد طراحی شده اســت.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید