332563 240 85 هزار دلار برای برداشتن اجباری روسری 

 

 

فرارو- پلیس شهر لانگ‌بیچ در جنوب کالیفرنیا به علت آن که یکی از افسرانش به زور روسری یک دختر مسلمان را برداشته بود، در دادگاه محکوم شد و ناچار به پرداخت ۸۵ هزار دلار غرامت به کریستی پاول، دختر مسلمان شد.

به نقل فرارو به نقل از بی بی سی، خانوم پاول در ســال ۲۰۱۵ در شهر ساحلی لانگ‌بیچ (جنوب غربی لس‌آنجلس) از سوی یک افسر مرد پلیس بازداشت و با نادیده گرفـــــته شدن درخواســتش برای حضور یک پلیس زن در هنگام بازرسی، مجبور شده بود حجابش را در حضور افسر مرد بردارد.

او بدون این که اجازه داشته باشد دوباره باحجاب شود یک شب را در کلانتری به صبح رسانده بود؛ تجربه‌‎ای که از آن تحت عنوان “رعب‌آور و هولناک” یاد می‌کند.

با وجود این که شهرداری و اداره پلیس شهر لانگ‌بیچ پس از این واقعه برای نحوه مواجهه با کسانی که حجاب دارند آیین‌نامه خود را اصلاح کرد، اما خانوم پاول با حمایت شورای روابط عمومی مسلمانان آمریکا، به مجامع قضایی شکایت کرد.

پس از دو ســال، او و شورای شهر لانگ بیچ که متولی اداره نیروهای پلیس این شهر اســت، مصالحه کردند که خانوم پاول با دریافت ۸۵ هزار دلار غرامت رضایت دهد.

اکنون اداره پلیس این شهر کالیفرنیا موظف اســت بازرسی از زنان محجبه را به افسران زن پلیس واگذار کند و آنها هم تنها در صورت ضرورت در محلی که مردی حضور ندارد، روسری یا سرپوش مظنون را برمی‌دارند.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید