یکی از مفیدترین ویژگی‌های گلکسی اس ۸ می‌توانست در بسیاری از گوشی‌های اندرویدی دیگر هم باشد. در مورد اسکرین‌شات اسکرولی یا بلند صحبت می‌کنم، که به شما امکان می‌دهد اسکرین‌شات های طولانی و اسکرولی از کل یک صفحه بگیرید. اپلیکیشن‌های زیادی وجود دارند که به شما امکان می‌دهند اسکرین‌شات ها را به صورت دستی به هم بچسبانید تا تبدیل به یک فایل شوند، اما این کار خسته‌کننده اســت. در این پست به شما می‌گوییم چگونه ویژگی اسکرین‌شات اسکرولی را بدون هیچ زحمتی در اندروید خود داشته باشید.

با اپلیکیشن Stitch & Share از قابلیت گرفـــــتن اسکرین‌شات طولانی در گوشی اندرویدی خود بهره‌مند شوید.

ویژگی خیلی خوب Capture more اولین بار به کاربران سامسونگ در نوت ۵ معرفی و به طور عمده در گلکسی اس ۷ بهبود بخشیده شد. این ویژگی به شما اجازه می‌دهد که یک اسکرین‌شات بلند از بالای یک صفحه و با اسکرول کردن تمام آن به پایین، تنها در یک فایل بگیرید. این ویژگی حالا به لطف گلکسی اس ۸ و با لقب جدید Scroll capture مورد توجه قرار گرفـــــته. با توجه به محبوبیت گلکسی اس ۸ و تبلیغات بسیار در مورد ویژگی‌های شگفت‌انگیز آن، افراد بیشتری خواهان این هستند که بدانند چگونه می‌توانند اسکرین‌شات های طولانی‌تری در گوشی‌هوشمند اندرویدی خود بگیرند. اگرچه این ویژگی توسط خود اندروید توسعه داده نشده، به این معنی نیست که باید از وجود آن در گوشی‌های اندرویدی دیگر بی‌بهره باشیم. برای افرادی که می‌خواهند این ویژگی را داشته باشند، یک اپلیکیشن شخص ثالث به نام Stitch & Share وجود دارد.

 

با این اپلیکیشن می‌توانید مثل همیشه و در حالت عادی اسکرین‌شات بگیرید، سپس اپلیکیشن به طور خودکار آن‌ها را به یکدیگر می‌چسباند (برخلاف اپلیکیشن های دیگر که در آن‌ها باید خودتان به صورت دستی این کار را انجام دهید). تمام کاری که شما باید انجام دهید این اســت که اسکرین‌شات را به عنوان یک فایل ذخیره کنید. حتی امکان این وجود دارد که آن را به طور مستقیم از داخل برنامه به اشتراک بگذارید.

شما می‌توانید یک اسکرین‌شات از کل یک وب‌سایت، مقاله خبری یا اپلیکیشن را با Stitch & Share بگیرید. هنگامی که آن را دانلود کرده و دسترسی‌های لازم را به برنامه دادید، مثل همیشه اولین اسکرین‌شات خود را بگیرید. به پایین صفحه مورد نظر اسکرول کنید، تا جایی که بخش کوچکی از اسکرین‌شات اول هنوز در صفحه مشخص باشد، سپس اسکرین‌شات بعدی را بگیرید. این مراحل را تکرار کنید تا زمانی که شات‌های لازم از چیزی که می‌خواهید را گرفـــــته باشید. سپس پنل نوتیفیکیشن‌های گوشی را پایین بکشید و روی نوتیفیکیشن Stitch & Share بزنید تا اپلیکیشن باز شود. یا اینکه می‌توانید اپ Stitch & Share را باز کرده و اسکرین‌شات هایی که می‌خواهید را انتخاب کنید تا به طور خودکار بهم بچسبند. سپس روی فلش سبز رنگ بزنید تا اسکرین شات بلند شما ذخیره شود.

stitch and share app screenshot 1500553185 نحوه گرفـــــتن اسکرین‌شات اسکرولی در اندروید میهنی ها:

 

برای دیدن یک نمونه از آنچه Stitch & Share می‌تواند انجام دهد، نگاهی به عــکس بسیار طولانی، با حداکثر رزولوشن در زیر بیاندازید. البته دو نکته در مورد این اپ وجود دارد: اینکه نتایج آن همیشه عالی نیستند و همچنین یک واترمارک کوچک در سمت راســت پایین عــکس ظاهر می‌شود، مگر اینکه آن را با پرداخت هزینه به نسخه پیشرفـــــته ارتقا دهید. با این وجود، این اپلیکیشن بسیار مفید و راحت اســت.

stitch and share app scrolling screensho 1500553335 نحوه گرفـــــتن اسکرین‌شات اسکرولی در اندروید میهنی ها:

 

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی