رشد حدودا ۵/ ۱ نسبتی بهای اونس طلا در دومین هفته ماه جولای، امید به ادامه رشد در هفته سوم را شکل داده اســت.

144490 330 بازگشت امید به بازار طلابه نقل دنیای اقتصاد، رشد حدودا ۵/ ۱ نسبتی بهای اونس طلا در دومین هفته ماه جولای، امید به ادامه رشد در هفته سوم را شکل داده اســت. اونس طلا که دو هفته پیش به بهای ۱۲۱۲ دلار افت کرده بود، دوشنبه هفته گذشته تا بهای ۱۲۰۴ دلار هم سقوط کرد اما در پایان هفته روی قیمت ۱۲۲۸ دلار ایستاد. به این ترتیب، پیش‌بینی‌های کوتاه‌مدت اکثر کارشناسان حرفه‌ای و سرمایه‌گذاران خرد، افزایشی شده اســت.

 
در آخرین نظرسنجی کیتکو از تحلیلگران، ۱۹ نفر شرکت کرده‌اند که از این میان ۱۳ نفر معادل ۶۸ نسبت پاسخ‌دهندگان، افزایش و ۳ نفر معادل ۱۶ نسبت، کاهش قیمت‌های طلا را در هفته جدید کاری که از امروز آغاز شده پیش‌بینی کرده‌اند. ۳ نفر معادل ۱۶ نسبت دیگر نیز نظری خنثی داشته‌اند.

 

همزمان در نظرسنجی از مخاطبان کیتکو نیز که بازتاب‌دهنده نظر سرمایه‌گذاران خرد اســت، ۸۰۸ نفر شرکت کرده‌اند که از این میان ۳۹۴ نفر معادل ۴۹ نسبت، افزایش و ۲۹۶ نفر معادل ۳۷ نسبت، کاهش قیمت‌های کوتاه‌مدت طلا را پیش‌بینی کرده‌اند. ۱۱۸ نفر معادل ۱۴ نسبت نیز نظری خنثی داشته‌اند.
 
باب هابرکورن، دلال ارشد کالا در موسسه «آر جی او فیوچرز» می‌گوید: «با توجه به داده‌های اخیر از اقتصاد آمریکا، فکر می‌کنم طلا افزایشی خواهد بود. این داده‌ها احتمال افزایش بیشتر نرخ‌های بهره را کاهش داده اســت.

 

فیل فلین، تحلیلگر ارشد بازار در «پرایس فیوچرز گروپ» هم می‌گوید: «به نظر می‌رسد طلا کف قیمتی را تجربه کرده و از این رو ما انتظار افزایش قیمت‌ها را در این هفته داریم.» کن موریسون، دبیر خبرنامه «موریسون درباره بازارها» انتظار آزموده شدن مرز مقاومتی ۱۲۴۰ دلار را در روزهای آینده دارد: «طلا شانس خوبی برای عبور از مرز ۱۲۴۰ دلار و حرکت به سوی مرز ۱۲۵۰ دلار دارد.»

 

دارین، نیوسام، تحلیلگر ارشد «تلونت دی تی ان» هم می‌گوید که روند کوتاه‌مدت افزایشی خواهد بود: «طلا شتاب کافی برای عبور از مرز ۱۲۴۰ دلار را دارد؛ اما برای اینکه افزایشی‌ها دست بالاتر را در بازار داشته باشند، نیاز به رشد بیشتر وجود دارد.»
 
اما همه کارشناسان افزایشی نیستند. کریس وچیو، اســتراتژیست ارشد ارزی در «دیلی اف اکس» از کاهشی‌های کوتاه‌مدت اســت که می‌گوید: «در شرایط موجود بازارهای جهانی، فطریقه طلا در قیمت‌های بالاتر منطقی اســت.»

 

از سوی دیگر، رابین بهار، تحلیلگر بازار فلزات در «سوسیت جنرال» که در مورد روند طلا در هفته سوم نیمه دوم ســال ۲۰۱۷ خنثی اســت، به لزوم شفاف‌تر شدن سیاســت پولی بانک‌های مرکزی عمده اشاره کرده و می‌گوید: «اخیرا بانک‌ها از حذف محرک‌های پولی گفته‌اند، اما هفته گذشته نشان داد که لحن آنها هنوز متمایل به سیاســت‌های انبساطی اســت.»

 

144498 337 بازگشت امید به بازار طلا 
144499 196 بازگشت امید به بازار طلا 

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید