1500251220 227 OLIVE oil انواع روغن زیتون و فواید آن برای سلامتی

اگر به زیتون علاقه‌مند باشید حتماً فوایدش برای‌تان جالب خواهد بود؛ قبلا در مقاله‌ای در مورد فواید زیتون صحبت کرده‌ایم ، امروز می‌خواهیم خواص روغن زیتون رو مورد بررسی قرار دهیم.

مزایای روغن زیتون برای سلامتی شامل درمان سرطان روده‌ی بزرگ و سینه، دیابت، دردسرات قلبی، ورم مفاصل، کلسترول بالا ، کاهش وزن، سوخت و ساز بدن ، هضم ، پیری و سرطان می‌باشد. روغن زیتون برای قرن‌های متمادی توسط بشر مورد اســتفاده قرار می‌گرفـــــت. این ماده‌ی ارزشمند در مقاصد پزشکی مختلف مورد اســتفاده قرار می‌گیرد. مطالعات انجام شده نشان می‌دهد که روغن زیتون برای سلامتی بسیار مفید اســت.

روغن زیتون می‌تواند سطح کلسترول بد خون را پایین بیاورد. این ماده حاوی اسید‌های چرب تک غیر اشباعی اســت که به سلامت انسان کمک می‌کند. روغن زیتون دارای مقادیر زیادی از آنتی اکسیدان‌های فنولی اســت.البته باید این نکته را به یاد داشته باشید که روغن زیتون دارای کالری بسیاری اســت و مصرف زیاد آن می‌تواند نتایج معکوس داشته باشد. مصرف دو قاشق غذاخوری از روغن زیتون در روز می‌تواند خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی را کاهش دهد.

منابع حیاتی: همانطور که می‌دانید روغن زیتون از دانه‌های درخت زیتون اســتخراج می‌شود که این درخت‌ها در نواحی مدیترانه‌ای بیشتر یافت می‌شود. این روغن برای مقاصد آشپزی، تولید محصولات آرایشی و صابون‌ها، مقاصد پزشکی و مکمل‌های دارویی مورد اســتفاده قرار می‌گیرد. از این روغن می‌توان برای لامپ‌های طریقهنایی نیز اســتفاده کرد. روغن زیتون انواع مختلفی دارد که شامل موارد زیر اســت:

  • روغن زیتون خالص یا بکر: این گونه برای آشپزی مورد اســتفاده قرار می‌گیرد زیرا محتوای اسیدی بسیار پایینی دارد.
  • روغن زیتون فوق بکر: این نوع از روغن زیتون بسیار عالی اســت و از طریق پرس کردن میوه‌ی زیتون حاصل می‌شود.
  • روغن زیتون خالص: این نوع از روغن زیتون، ترکیبی از روغن زیتون تصفیه شده و روغن خالص یا بکر بوده و دارای محتوای اسیدی بالایی اســت.
  • روغن مخصوص چراغ: این روغن برای سوخت مورد اســتفاده قرار می‌گیرد و برای مقاصد آشپزی به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود.

فواید روغن زیتون برای سلامتی:

روغن زیتون دارای مزایای بسیاری برای سلامتی انسان اســت. علاوه بر مصارف آشپزی، این ماده برای مقاصد پزشکی نیز مورد اســتفاده قرار می‌گیرد. برخی از این موارد عبارتند از :

کاهش دردسرات قلبی: روغن زیتون طبیعی حاوی ۷۰ نسبت از اسیدهای چرب تک غیر اشباع اســت. در نتیجه، می‌تواند برای کاهش کلسترول بد خون و کاهش بیماری‌های قلبی مفید باشد. این روغن می‌تواند LDL خون را کاهش دهد.

کلسترول خون: کلسترول بد خون که می‌تواند خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی را افزایش دهد، در صورت مصرف مناسب روغن زیتون کاهش پیدا می کند. روغن زیتون فوق بکر حاوی بیش از ۴۰ آنتی اکسیدان مختلف اســت و به کاهش اثر اکسیداسیون کلسترول LDL کمک می‌کند.

همچنین بخوانید: مواد غذایی مفید برای کاهش کلسترول

کاهش وزن: متخصصان تغذیه معتقدند که مصرف روغن زیتون برای کاهش وزن بسیار موثر اســت. البته مصرف زیاد آن به هیچ وجه توصیه نمی‌شود.

متابولیسم: روغن زیتون باعث افزایش متابولیسم، رشد ساختارهای خوب اســتخوانی و توسعه ی مغز در کودکان می‌شودو این روغن منبع غنی از ویتامین E اســت که برای افراد کهنســال بسیار مفید اســت.

خاصیت ضد التهابی و ضد میکروبی: فنول موجود در روغن زیتون دارای خاصیت ضد التهابی اســت. خاصیت ضد میکروبی نیز به خاطر ترکیبات آروماتیک قوی در آن اســت.

گوارش: روغن زیتون به گوارش کمک خواهد کرد. از این روغن به عنوان پاک کننده‌ی سیستم گوارش اســتفاده می‌شود.

فرآیند پیری: روغن زیتون منبع غنی از آنتی اکسیدان‌های طبیعی اســت که فرآیند پیری در انسان را کند می کند. این روغن در محصولات آرایشی مختلفی مورد اســتفاده قرار می‌گیرد. این ترکیب برای درخشندگی و زیباتر شدن پوست بسیار عالی اســت.

پیشگیری از سنگ صفرا: این روغن برای پیشگیری از سنگ صفرا بسیار مفید وموثر اســت.

دیواره‌های سلولی ســالم: روغن زیتون حاوی پلی فنولی اســت که به ایجاد دیواره‌های سلولی قوی‌تر کمک می کند. همچنین این روغن کشسانی دیواره‌های شریانی را افزایش می‌دهد و در برابر بروز بیماری های مختلف قلبی محافظت می‌نماید.

سرطان: روغن زیتون بدن انسان را در برابر بروز سرطان‌های مختلف به خصوص سرطان روده محافظت می‌کند. تحقیقات انجام شده نشان می‌دهد که این روغن دارای محتوای اسیدی اســت که از بروز سرطان روده و معده جلوگیری می‌کند.

سرطان سینه: مطالعات انجام شده نشان می دهد که هیدروکسی تیروزول موجود در روغن زیتون برای پیشگیری از ابتلا به سرطان سینه در زنان مفید اســت.

پرفشاری خون: مطالعاتی که اخیرا انجام شده پشنهاد می‌کند که رژیم غذایی مدیترانه ای ممکن اســت از بروز پرفشاری خون جلوگیری کند.

درجات مختلفی از روغن زیتون بر اساس طعم، بو، ارزش اسیدی و رنگ آن وجود دارد.

درجات روغن زیتون:

زمانی که به فطریقهگاه‌های مختلف سر می‌زنید می‌توانید انواع مختلفی از روغن زیتون را بیابید . آیا می‌دانید معنی روغن زیتون فوق بکر چیست؟

اســتاندارد IOOC:

شورای بین المللی روغن زیتون ( IOOC ) اســتانداردی را برای روغن زیتون منتشر کرده اســت. این شورا توضیحات مختصری در مورد انواع مختلفی از روغن زیتون فراهم کرده اســت که برخی از این توضیحات را در زیر مشاهده می‌کنید:

روغن زیتون بکر: روغن زیتون بکر روغنی اســت که به طور مکانیکی و فیزیکی آماده می‌شود. بعد از پردازش معمولا هیچ تغییری در آن صورت نمی‌گیرد. روغن زیتون بکر قابل مصرف دارای اسید ۲ گرم در هر ۱۰۰ گرم اســت. هیچ افزودنی به این روغن اضافه نمی‌شود.

روغن زیتون فوق بکر: روغن زیتون فوق بکر نوع قابل مصرف روغن زیتون اســت که دارای محتوای اسیدی آزاد اســت و تقریبا ۰.۸ گرم در هر ۱۰۰ گرم می باشد. هیچ افزودنی به این روغن اضافه نمی‌شود.

روغن زیتون معمولی: این روغن دارای ۳.۳ گرم اسید در هر ۱۰۰ گرم اســت . این روغن نیز افزودنی ندارد.

روغن زیتون مخصوص سوخت و چراغ : این روغن برای مصارف انسانی نیست و تقریبا ۳.۳ گرم اسید در هر ۱۰۰ گرم دارد. از این روغن برای مقاصد تصفیه، فنی و طریقهنایی اســتفاده می‌شود.

روغن زیتون تصفیه شده: این روغن از تصفیه‌ی روغن زیتون بکر بدست می‌آید.

روغن زیتون: این روغن ترکیبی از روغن زیتون تصفیه شده و روغن زیتون بکر خوردنی اســت. محتوای اسید چرب آن ۱ گرم در ۱۰۰ گرم می‌باشد.

ممنون از این که این خبر را در بخش پزشکی و سلامت توما خواندید
بخش پزشکی مجله توما مطالب زیر رو هم به شما پیشنهاد میکند