بدون شک شیرینی ناپلئونی یکی از پرطرفدار ترین شیرینی های میون ما ایرونی هاســت. اینکه اسم این شیرینی ناپلئونی هست بیشتر از اینکه بدونیم وافعاً اختراع ناپلئون بوده یا نه به ما یادآوری میکنه که درست کردن خمیر این شیرینی که به نام خمیر هزار لا یا میل فوی معروف هست وافعاً انگیزه ناپلئونی می خواد و بعد خوردنش البته 🙂 امروز بدون اینکه توان و انگیزه ناپلئونی داشته باشیم قراره با هم این شیرینی خوشمزه رو درست کنیم به شرط اینکه حتماً قبلش یک بسته خمیر آماده هزارلا آماده کرده باشیم 🙂 پس در ادامه با ما همراه باشین.

 ناپلئونی 540x810 طرز تهیه شیرینی ناپلئونی خانگی مرحله به مرحله • میهنی ها

شیرینی ناپلئونی

مواد لازم برای تهیه شیرینی ناپلئونی خانگی

  • خمیر هزارلا یا میل فوی آماده ۱ بسته
  • خامه فرم گرفـــــته یک و نیم پیمانه
  • خلال یا پودر بسته برای تزئین به میزان لازم
  • پدر قند مقداری برای تزئین

مراحل تهیه شیرینی ناپلئونی خانگی

حتماً خیلی از شما عزیزان می دونین که خمیر هزار لا یا میل فوی به خمیر هایی اطلاق میشه که خمیر اون با اســتفاده از میزان قابل توجهی کره تهیه میشه و عمل آوری خاص خودش رو داره که عبارت از چندین اســتراحت و ورز دادن مخصوص هست، همین مراحل تهیه به خصوص باعث میشه تا این خمیر در زمان پخت چند برابر میزان اولیه اش بشه و بسیار ترد و پوک بشه. ان شاءالله در آینده نزدیک طرز تهیه این خمیر رو با هم تجربه خواهیم کرد و اما، قبلا از اینکه تهیه شیرینی رو شروع کنیم، فر رو طریقهن می کنیم و  روی درجه ۱۸۰ سانتگیراد تنظیم میکنیم. خمیر هزار لا در اغلب سوپر ماکت های بزرگ و فطریقهگاه های صنایع غذایی با برند های مختلف قابل دسترسی هست. بعد از اینکه خمیر رو باز کردیم بدون اینکه لایه کاغذی زیر خمیر رو جدا کنیم به همون صورت روی سینی فر بازش می کنیم. بعد به وسیله چاقو اون رو به تکه هایی با ابعاد مساوی تقسیم می کنیم. من ابعاد رو ۴×۵ سانتی متر در نظر گرفـــــتم.

 خمیر میل فوی یا هزار لا 540x360 طرز تهیه شیرینی ناپلئونی خانگی مرحله به مرحله • میهنی ها

بریدن خمیر میل فوی یا هزارلا

حالا سینی رو داخل فر قرار میدیم و ۱۵-۲۰ دقیقه که بستگی به نوع فر شما داره، زمان میدیم تا خمیر ها بپزن و حجمشون دو تا سه برابر بشه.

 های پخته شده خمیر میل فوی 540x360 طرز تهیه شیرینی ناپلئونی خانگی مرحله به مرحله • میهنی ها

ورقه های پخته شده خمیر میل فوی

بعد از اینکه خمیر حسابی حجم گرفـــــت، سینی رو از فر خارج می کنیم و اجازه میدیم تا کاملاً خنک  بشن. همونطوری که همگی امتحان کردیم، نان های مابین این شیرینی بسیار ترد و شکننده هستن و همین عامل هم باعث میشه میل کردن این شیرینی کمی سخت بشه. ما برای لایه های میانی این شیرینی به مقداری پودر نان همین نان هزارلا نیاز داریم پس، از قسمت هایی که کوچکتر و یا نامتقارن هستن اســتفاده می کنیم و با کمک دست اون ها رو کاملاً پودر می کنیم.

 کردن خمیر پخته شده 540x360 طرز تهیه شیرینی ناپلئونی خانگی مرحله به مرحله • میهنی ها

خرد کردن خمیر پخته شده

سپس خامه ای رو از قبل آمده کردیم و قبلاً در مورد فرم دادنش حسابی توضیح داده بودم رو داخل قیف می ریزیم. اگر قیف هم در دسترس نداشتین هیچ موردی نداره و به راحتی می تونیم کار رو ادمه بدیم.

 فرم گرفـــــته 540x360 طرز تهیه شیرینی ناپلئونی خانگی مرحله به مرحله • میهنی ها

خامه فرم گرفـــــته آماده

حالا یک تکه از نان ها رو روی تخته کار قرار میدیم و با کمک قیفی که بدون ماسوره هست و فقط نوک قیف رو با قیچی بریدیم و یا حتی با کمک یک چاقو مقداری از خامه رو بر میداریم و یک لایه و کاملاً به خامه آغشته میکنیم. سپس کمی از پودر نان هزارلا رو روی لایه خامه ای می پاشیم.

 کردن خمیر با خامه فرم گرفـــــته و ریختن خرده های خمیر روی خامه 540x360 طرز تهیه شیرینی ناپلئونی خانگی مرحله به مرحله • میهنی ها

آغشته کردن خمیر با خامه فرم گرفـــــته و ریختن خرده های خمیر روی خامه

و بعد یک لایه دیگه از نان رو روی لایه زیرین قرار میدیم و با فشار کم دست، اون رو روی جای جودش ثابت نگه میداریم و مجدداً مرحله قبل رو تکرار میکنیم.

 دادن لایه دوم خمیر و تکرار مرحله قبل 540x360 طرز تهیه شیرینی ناپلئونی خانگی مرحله به مرحله • میهنی ها

قرار دادن لایه دوم خمیر و تکرار مرحله قبل

میتونیم دوباره برای لایه سوم هم همین مراحل رو انجام بدیم ولی من اینکار رونکردم به دلیل اینکه میل کردن شیرینی سخت نشه و بدون متلاشی شدن اون بشه ازش لذت برد. نهایتاً روی شیرینی رو با مقداری پودر بسته یا خلال پسته و پودر قند تزئین و سرو می کنیم.

 ناپلئونی 1 540x360 طرز تهیه شیرینی ناپلئونی خانگی مرحله به مرحله • میهنی ها

شیرینی ناپلئونی

آشپزی لدت بخشه وقتی هر چی بخوای در بخش آشپزی توما داری
جدیدترین و بهترین طریقه ها و مطالب در مورد آشپزی و خانه داری
این آموزش و آشپزی از سایت توما انتشار بافته