در این مقاله اپلیکیشن مناسبی را جهت رمزگذاری فایل‌های حیاتی معرفی می‌کنیم. با میهنی ها همراه باشید.

همه شما فایل‌های حیاتیی را قطعاً بر روی گوشی خود ذخیره کرده‌اید و تمایل دارید آنها را به طریقهی امن نگه‌داری کنید. در این مقاله اپلیکیشن مناسبی را جهت رمزگذاری فایل‌های حیاتی معرفی می‌کنیم.

می‌توانید به‌سادگی فایل‌های حیاتی خود را با اپلیکیشن‌ها رمزگذاری کنید و با این کار دسترسی افراد ناشناس را به آن‌ها از بین ببرید و تنها خود شما با وارد کردن رمز تعریف شده امکان دسترسی به محتویات فایل‌ را خواهید داشت.

اپلیکیشن Crypt4All Lite، اپلیکیشن مناسب و امن برای رمزگذاری فایل‌های سیستم‌عاملاســت. این اپلیکیشن با اســتفاده از الگوریتم ۲۵۶ AES بیتی، فایل‌ها را رمزگذاری می‌کند.

با اســتفاده از این اپلیکیشن می‌توانید فایل‌هایی که روی گوشی اندرویدی خود ذخیره کرده‌اید را رمزگذاری و امن نگه‌دارید و یا آنها را پیش از انتقال به فضاهای ابری (Google Drive, Skydrive, Box, Dropbox) رمزگذاری کنید و به طریقهی امن در فضاهای ابری ذخیره کنید.

اپلیکیشن Crypt4All Lite، اپلیکیشن کد باز یا اوپن سورس اســت، اپلیکیشنی که امنیت بالایی دارد و با اســتفاده از آن می‌توانید فایل‌های خود را بر روی گوشی اندرویدی خود به طریقهی امن نگه‌داری و رمزگذاری کنید و برای دسترسی به آنها رمزعبور تعریف کنید.

برای اســتفاده از این اپلیکیشن، در گام نخست با مراجعه به گوگل‌پلی این اپلیکیشن را دانلود کنید. سپس بسادگی می‌توانید فایل‌های درون گوشی اندرویدی خود را رمزگذاری کنید. برای رمزگذاری فایل‌ها ابتدا گزینه Encrypt را انتخاب کنید. سپس فایل مورد نظر خود را که می‌خواهید رمزگذاری کنید را انتخاب کنید. پس از آن برای دسترسی به فایل پس از رمزگذاری، پسورد یا رمزعبور قوی (رمزعبور قوی یعنی رمزعبوری که ساده نباشد، متشکل از حروف بزرگ و کوچک و اعداد و نشانه‌ها باشد) تعریف کنید. اکنون گزینه Encrypt را انتخاب کنید، تا فایل مورد نظر رمزگذاری شود. اکنون برای دسترسی به فایل و محتویات آن حتما باید رمزعبور را وارد کنید.

برای اینکه فایل را از حالت رمزگذاری هم خارج کنید، کافی اســت گزینه  گزینه Decrypt را انتخاب کنید، فایل مورد نظر را انتخاب کنید و پسوردی که هنگام رمزگذاری برای آن تعریف کردید را وارد کنید و گزینه Decrypt را بزنید، پس از مدت کوتاهی فایل از حالت رمزگذاری خارج می‌شود و همه بدون نیاز به پسورد به فایل و محتویات آن دسترسی خواهند داشت.

از این ابزار می‌توانید برای رمزگذاری فایل‌ها در سیستم‌عامل‌های ویندوز، مک وهم اســتفاده کنید. اســتفاده از این ابزار در سیستم‌عامل‌های مختلف بسیار ساده اســت. برای دریافت نسخه مورد نیاز خود به سایت رسمی AES Crypt مراجعه کنید.

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت میهنی ها
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی