دلایل کناره گیری مدیر عامل شرکت مایکروسافت

.

.

Ballmer1 دلایل کناره گیری مدیر عامل شرکت مایکروسافت

 از زمانی که استیو بالمر (مدیرعامل سابق مایکروسافت) بازنشستگی خود را از این شرکت اعلام نمود، موج عظیمی از شایعات و تحلیل ها در مورد وی و فعالیت هایش در این شرکت به راه افتاد. عده ای با تعاریف مختلف بالمر را تا سر حد یک استوره بالا بردند، و عده ای دیگر بسیاری از کارهای او را اشتباه و موجب سر شکستگی مایکروسافت قلمداد کردند. لذا با وجود گذشت سه ماه از کناره گیری بالمر، همچنان بازار شایعات در مورد وی داغ است، تا جایی که برخی مدعی شده اند بالمر با میل خودش استعفا نداده و با فشار سهامداران مجبور به کناره گیری از سمت خود شده است. 

نکته قابل توجه در خصوص وی این است که بالمر موفق شد در طول مدیریت خود در مایکروسافت، سود خالص این شرکت را تقریبا به میزان ۲ برابر افزایش دهد. اما در اتفاقی عجیب و کم سابقه، هنگامی که بالمر در سال ۲۰۱۳ خبر بازنشستگی خود از مایکروسافت را اعلام نمود، سهام این شرکت با افزایش ۸ درصدی مواجه شد! اگر بالمر یک اسطوره موفق برای مایکروسافت بوده است، پس دلیل این خوشحالی سهامداران را کجا باید جستجو کرد؟ 

وجود سیلی از شایعات ضد و نقیض در مورد استیو بالمر، ما را بر آن داشت تا با بررسی دقیق این شایعات، حقیقت این ماجرا را رمزگشایی کنیم. 


بیوگرافی 
استیو آنتونی بالمر که از سال ۲۰۰۰ میلادی تا فوریه ۲۰۱۴ مدیرعامل شرکت مایکروسافت بود، تمام دارایی خود را از راه کارمندی شرکت مایکروسافت بدست آورده است، در حالی که نه از موسسان و نه از خویشاوندان آنها بوده است. بالمر در قسمت‌های مختلف شرکت مایکروسافت شامل توسعه سیستم عامل ها، اجرا، فروش و پشتیبانی مدیر بوده‌است. در سال ۲۰۰۰ پس از آن که «بیل گیتس» از سمت مدیرعاملی استعفا داد، بالمر به این سمت برگزیده شد. او در فهرست ثروتمندترین افراد دنیا که توسط مجله فوربس منتشر می‌شود، با دارایی معادل ۱۵٫۲ میلیارد دلار (در سال ۲۰۱۳) در مکان ۵۱ دنیا قرار گرفته‌است. 

اکنون قصد داریم برخی از اخبار و شایعات مرتبط با کناره گیری وی را نقل کرده و قضاوت را به عهده خود شما بگذاریم. پس با ما همراه باشید؛ 

یکی از شایعات پیرامون آقای استیو بالمر، شباهت بسیار زیاد او با بازیگر نقش «عمو چرکه» در سریال تلویزیونی «خانواده آدام» می باشد! شباهت وی با بازیگر این نقش آنقدر زیاد بود که هنوز برخی اطمینان دارند خود بالمر در این نقش بازی کرده است، ولی به دلیل اینکه مدیرعامل یکی از بزرگترین شرکت های جهان شده، حقیقت را انکار می کند. 

Ballmer2 دلایل کناره گیری مدیر عامل شرکت مایکروسافت

یکی دیگر از اخبار جنجالی در رابطه با وی، این است که وقتی مایکروسافت قرارداد کاری بالمر را بازرسی کرد، دریافت که او در حال تخلف در ۱۷ بند از مفاد قرارداد است. قطعا چنین مسئله ای برای شرکت معتبری مثل مایکروسافت قابل تحمل نخواهد بود. 

Ballmer3 دلایل کناره گیری مدیر عامل شرکت مایکروسافت

همچنین بالمر طی یک سخرانی در شیکاگو، درحالی که قصد داشت نگرانی خود را از مشکلات و محدودیت منابع، برای تولید نرم افزارهای Open Source (منبع باز) بیان کند، گفت: “لینوکس مثل یک سرطان است، چرا که تا به هرچیزی متصل می شود، حس می کند صاحب مالکیت معنوی آن است”. 
این سخنان به مذاق خیلی ها خوش نیامد و انتقادات فراوانی را در پی داشت. تا حدی که می گفتند بالمر باید شبانه روزی تمرین کند تا برای نبرد کشی کج (Steel Cage) علیه آقای Linus Torvalds (خالق لینوکس) آماده شود. 

Ballmer4 دلایل کناره گیری مدیر عامل شرکت مایکروسافت

اگر موارد ذکر شده صحت داشته باشد، بازهم به نظر نمی آید که برای برکناری مدیرعامل مایکروسافت کافی باشد. پس حقیقت چیست؟ آیا ممکن است عوامل موثرتری در این رابطه وجود داشته باشد که برای آقای استیو بالمر دردسر ساز شده است؟ 
ما در بررسی های انجام شده به موارد و شایعات مهمتری دست یافته ایم که به زودی در اختیار شما قرار خواهیم داد.