دو میلیارد میهنی هان مشکل پرسپولیس را حل نمیکند

مشکلات تیم فوتبال پرسپولیس یکی ، دو تا نیست ، جباری حکم سرباز فراری را دارد!

n00037343 b دو میلیارد میهنی هان مشکل پرسپولیس را حل نمیکند

علی کفاشیان در مورد بحث دو میلیارد میهنی هان پولی که قرار بوده فدراسیون فوتبال به باشگاه پرسپولیس بدهد و وزیر ورزش این اختیار را کاملا به او داده است اما از طرفی پرسپولیسی‌ها از فدراسیون شاکی هستند، اظهار کرد: پس از صحبتی که با وزارت ورزش کردیم دو موضوع مطرح کرد یکی اینکه این پول را می‌توان مثل مسکنی به تیم‌هایی که مشکل دارند پرداخت شود یا اینکه اگر قرار است به پرسپولیس برود، باید به این موضوع توجه کنیم که این باشگاه بیش از ۶۰ میلیارد میهنی هان بدهی دارد و مشکلاتش یکی، دو تا نیست.

وی افزود: پرسپولیس باشگاه بزرگ و قدیمی است که خدمات زیادی برای فوتبال کشور داشته و باید به این باشگاه فکر کنیم و کل مشکلاتش را در نظر بگیریم. پرسپولیس نیاز به مسکن ندارد. بخشی از بدهی‌ها مربوط به مسائل مالیاتی، بخشی مربوط به بدهی‌های دیگر و بخش دیگری هم مربوط به قراردادهاست. من به وزارت ورزش گفتم اگر قرار باشد مشکلات پرسپولیس حل شود، باید با اطلاعات و آمار دقیق و کاملی نسبت به رفع آن اقدام کنیم. پرسپولیس عضوی از خانواده فوتبال است و با مسکن‌های این چنینی وضعیتش درست نمی‌شود.

کفاشیان گفت: این دو میلیارد میهنی هان شروعی برای تسویه بدهی‌ها و مشکلات پرسپولیس است. ممکن است بخشی از این پول‌ها هم به همین بازیکنان داده شود، برخی هم صرف بدهی‌ها شود. متاسفانه مدیریت‌های کوتاه‌مدت و شیوه‌های مدیریتی مختلف بعضا به پرسپولیس ضربه زده است. قراردادهایی با مبالغ بالا بسته شده است. اما این تیم ظاهرا به اندازه قراردادهایی که بسته کارایی نداشته است. الان چه کسی باید جوابگو باشد؟ مدیران که رفتند! نمی‌شود کژدار و مریز کار کرد. رسیدگی به مشکلات پرسپولیس باید با اطلاعات کامل و دقیق و در یک قالب کار گروهی و تشکیلاتی انجام شود.

وی در واکنش به اینکه ظاهرا برخی از پرسپولیسی‌ها نتایجشان به خصوص بازی با راه‌آهن به گردن شما انداخته‌اند، گفت: من گفته بودم خوب بازی کنند البته آنها با تمام وجود بازی کردند. اگر دو، سه دقیقه آخر خوب بازی می‌کردند گل نمی‌خوردند. ما گفتیم مواظبت کنند و نکردند و گل خوردند. این را در پایان بگویم که اگر پرسپولیس می‌خواهد به صحنه بیاید باید همه کمک کنند تا مشکلاتش اساسی حل شود.

علی کفاشیان در واکنش به صحبت‌های کی‌روش و تکذیب تلویحی اعلام مبلغ پیشنهادی به فدراسیون فوتبال برای تمدید قراردادش، اظهار کرد: کی‌روش درست می‌گوید ما پیشنهاد رسمی برای تمدید قرارداد او ارائه نکردیم، اما به وی گفتیم چون که بعد از جام جهانی ممکن است با مشکلاتی مواجه شویم، باید از الان تکلیف سرمربی تیم ملی را مشخص کنیم. به او گفتیم حاضری سرمربیگری تیم ملی را بعد از جام جهانی قبول کنی که وی پذیرفت. ما به او گفتیم مبلغ درخواستی شما چقدر است که نهایتا او ۷۰، ۸۰ درصد بیشتر از مبلغ قرارداد قبلی‌اش پیشنهاد داد. البته ما دیگر با او وارد چانه‌زنی نشدیم و گفتیم با این وضعیت درآمدی که داریم و هزینه‌هایی که ۱۸ تیم ملی ما دارند، نمی‌توانیم از مبلغ قرارداد کی‌روش بربیاییم. اگر دولت بودجه‌ای داد این کار را می‌کنیم.

کفاشیان در پاسخ به این که آیا کی‌روش مبلغی را به شما پیشنهاد داده بود یا نداد، اظهار کرد: بله او به ما مبلغ پیشنهاد داد. مبلغ قرارداد کی‌روش در قراردادی که با ما دارد، ۱٫۵ میلیون دلار است که البته کی‌روش بعدا گفت این پول به یورو باشد که ما گفتیم دیگر قرارداد را بسته‌ایم و نمی‌شود. او برای تمدید قراردادش به من مبلغ دو میلیون یورو پیشنهاد داده است که به دلار می‌شود دو میلیون و ۸۰۰ هزار دلار. حدود ۱ میلیون و ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار دلار هم مبلغ قرارداد دستیارانش می‌شود که جمعا به رقمی نزدیک به ۴٫۵ میلیون دلار می‌رسید. اگر این مبلغ را به اضافه پاداش‌های مختلف بکنیم، همان حدود افزایش ۷۰، ۸۰ درصدی که من اعلام کردم می‌شود یعنی مبلغی نزدیک به ۵ میلیون دلار.

کفاشیان گفت: این رقم در توان ما نیست. دلار در زمان عقد قرارداد کی‌روش کمتر از ۱۵۰۰ دلار بود و وزارت ورزش قول داد و نوشت که پول کی‌روش را بدهد اما آنها هیچ پولی به ما ندادند و دلار گران شد. ما به هر مشکلی بود پول کی‌روش را تامین کردیم. من نمی‌توانم قول دروغ به کسی بدهم. من نمی‌توانم این ساختمان ۱۰ طبقه می‌سازم اما جیبم خالی است. اختمان ۱۰ طبقه دوست دارم اما وقتی جیبم خالی باشد نمی‌شود. رییس فدراسیون فوتبال در واکنش به اینکه آیا این موضوع را با وزارت ورزش مطرح کرده‌اید، گفت: در رسانه‌ها گفته‌ام و حتما از آن اطلاع پیدا کرده‌اند.

کفاشیان درباره جلسه امروز و همچنین بحث گرفتن میزبانی جام ملت‌های آسیا نیز به خبرنگاران گفت: ایران توانایی‌های زیادی دارد. شاید ما از نظر سخت‌افزاری امکانات محدودتری نسبت به سایر رقبا داشته باشیم اما توانمندی‌های زیادی داریم اما این را AFC و اعضای آن متوجه شده‌اند و نظر مثبتی هم نسبت به ایران دارند. اگر در لابی‌های رقبایمان اتفاقی نیفتد، شانس ما زیاد است. به هرحال ما داریم کار می‌کنیم اما لابی‌های آنها هم قوی است. نمایندگان AFC 8 اردیبهشت به ایران می‌آیند و ۶ شهر باید در برای میزبانی آماده شود. بعد از بازدید آنها ما هم لابی‌هایی انجام می‌دهیم.

رییس فدراسیون فوتبال درباره بحث خداحافظی مجتبی جباری نیز اظهار کرد: من موضوع جباری را در رسانه‌ها شنیدم و الان هم باور نمی‌کنم که او از تیم ملی خداحافظی کرده باشد. اگر کمیته فنی و تشکیلاتی در هر فدراسیون ورزشی یک ورزشکار را برای تیم ملی دعوت کند و او سرباز زند، حکم سرباز فراری را دارد و دیگر نمی‌تواند از خیلی از امکانات کشور استفاده کند. او دیگر نباید در فوتبال ایران هم از کوچکترین خدماتی بهره‌مند شود.

وی در واکنش به اینکه جباری خداحافظی کرده است و آیا در این صورت هم همین شرایط شاملش می‌شود، گفت: فرقی نمی‌کند وقتی بحث ملی مطرح است و گروهی رسمی در کشور تشخیص می‌دهند که او می‌تواند به تیم ملی خدمت کند و او بگوید من خداحافظی می‌کنم و سرباز زند، حکم سرباز فراری را دارد. کفاشیان در واکنش به اینکه چرا هادی عقیلی و سیدمهدی رحمتی مشمول این قضیه نشدند، گفت: آنها مصاحبه کرده بودند و آنها بعدا ابراز تمایل کرده بودند اما دیگر کادرفنی تمایلی به حضور آنها نداشت.