امشب تمامی نگاه ها به مادرید است

n00038985 b امشب تمامی نگاه ها به مادرید است
سفید و قرمزها که با شکست بارسلونا موفق شدند پای به جمع ۴ تیم برتر اروپا بگذارند بعد از تساوی ۲ بر ۲ مقابل رئال مادرید در هفته بیست و ششم لالیگا، در ۸ بازی پیاپی این فصل پیروز شده اند و تنها یک گل دریافت کرده اند. در مقابل چلسی از لحاظ روحی در وضعیت متفاوتی قرار دارد. آبی ها در لیگ برتر انگلیس، شکستی خانگی مقابل ساندرلند قعر جدولی متحمل شدند و کمی از کورس قهرمانی جا ماندند. این باخت، اولین شکست مورینیو در ورزشگاه استمفورد بریج نیز محسوب می شد.

دو تیم اتلتیکو مادرید و چلسی پیش از این یک بار در سوپر جام اروپا سال ۲۰۱۲ مقابل هم قرار گرفتند که در آن دیدار اتلتیکو مادرید ۴ بر یک پیروز شد. در آن دیدار روبرتو دی متئو، سرمربی چلسی بود و تیم تحت هدایت سیمئونه به لطف هت تریک رادامل فالکائو موفق شد آبی های لندن را در هم بکوبد.

چلسی در حالی مقابل اتلتیکو مادرید به میدان می‌رود که ژوزه مورینیو سرمربی این تیم بارها در ورزشگاه ویسنته کالدرون با رئال مادرید به مصاف اتلتیکو مادرید رفته است. مورینیو ۴ دفعه با قوهای سپید به مصاف اتلتیکو سیمئونه رفته که ۳ بار پیروز شده و تنها یک بار طعم شکست را چشیده است. آخرین رویارویی دو تیم در فینال جام حذفی سال گذشته بود که اتلتیکو توانست در برنابئو، رئال‌مادرید را شکست دهد و به نوعی حکم خروج آقای خاص از مادرید را امضا کند.
البته مورینیو ۵ بار پیش از سیمئونه نیز دربی مادرید را تجربه کرد که هر ۵ بازی را با پیروزی پشت سر گذاشت. دیگو سیمئونه بارها در مصاحبه‌های خود به تمجید از مورینیو پرداخته و او را یک مربی بزرگ و صاحب سبک دانسته است. او حتی اعتراف کرد وقتی مورینیو، سرمربی اینتر بود به تمرینات این تیم می‌رفته تا نوع تمرین دادن مورینیو را از نزدیک ببیند.

بزرگترین نگرانی چلسی در این بازی، آسیب دیدگی ادن ازر، ستاره بلژیکی این تیم است. ازر در دیدار رفت مقابل پاری سن ژرمن آسیب دید و از بازی خارج شد. او تا کنون نتوانسته به ترکیب تیمش برگردد و حضورش در این بازی نیز در هاله‌ای از ابهام قرار دارد اما رها شدن دیگو کاستا از آسیب دیدگی، بهترین خبر برای دیگو سیمئونه است. کاستا در دیدار اتلتیکو مادرید مقابل الچه هم به میدان رفت و گل دوم تیمش را در دقایق پایانی از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند.

قصه عجیب کورتوآ
این بازی تحت تاثیر یک داستان عجیب نیز قرار دارد. تیبو کورتوآ، دروازه بان ۲۱ ساله اتلتیکو که با دریافت تنها ۲۲ گل در ۳۴ بازی، بهترین عملکرد را در میان گلرهای لالیگا داشته، تحت مالکیت باشگاه چلسی قرار دارد و به صورت قرضی در تیم دوم مادرید توپ می زند. مالک متمول لندنی ها، شرط عجیبی برای حضور این دروازه بان در مقابل چلسی قرار داده است. کورتوآ تنها در صورتی می تواند مقابل تیم اصلی خود بازی کند که این باشگاه ۳ میلیون یور برای هر بازی به آبی پوشان بپردازد.

البته یوفا این قانون را مورد قبول نمی داند و حضور او در این بازی را بلامانع عنوان کرده است. جالب اینکه انریکو سرزو، رئیس باشگاه اتلتیکو مادرید با وجود اظهار نظر یوفا، خود را موظف به رعایت تعهد اخلاقی می داند و ظاهرا قصد دارد این مبلغ را بپردازد. مورینیو نام خود را به عنوان تنها کسی ثبت کرده که با ۴ تیم مختلف پای به مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا گذاشته است. او همچنین می خواهد نخستین مربی تاریخ باشد که با سه تیم متفاوت، قهرمانی در این رقابت ها را به دست آورده است. از طرف دیگر اتلتیکو مادرید با مربی شگفتی ساز خود در پی آن است که نخستین قهرمانی خود را در لیگ قهرمانان اروپا کسب کند.